Справа № 761/30647/20
Провадження № 1-кс/761/19136/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2020 року,слідчий суддяШевченківського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,за участюпрокурора ОСОБА_2 представників особив якоїпроводився обшук: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,при секретарі ОСОБА_6 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Києвіклопотання прокурораКиївської міськоїпрокуратури ОСОБА_2 по матеріалам кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №12020100000000072 від 05.02.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 355 КК України, про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
У провадженняслідчого суддінадійшло клопотанняпрокурора Київськоїміської прокуратури ОСОБА_2 по матеріалам кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №12020100000000072від 05.02.2020року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.355КК України,про накладенняарешту намайно,що булотимчасово вилученев ходіпроведення 24.09.2020року обшукуза адресою: АДРЕСА_1 , а саме: Ipad IMEI НОМЕР_1 ; Ноутбук марки НР серія : НОМЕР_2 ; Мобільний телефон марки «Нокіа» IMEI НОМЕР_3 ; Сім карта з маркуванням НОМЕР_4 ; Сім карта НОМЕР_5 ; Мобільний телефон марки HTC 2 PST610; Жорсткий диск WX91A64JSAEG.
Клопотання мотивовано тим, що слідчим управліннямГУ Національної поліції в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100000000072 від 05.02.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 355 КК України.
Як далі вказує прокурор у клопотанні, під час досудового розслідування встановлено, що на території міста Києва та Київської області діє організована група у складі невстановлених осіб, які для прикриття використовують господарську діяльність та шляхом психологічного тиску, який виражається у здійсненні телефонних дзвінків та надсиланням смс-повідомлень із погрозами застосування насильства щодо потерпілих та їх родичів, примушують до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов`язань, зокрема щодо виплати неіснуючих боргів, або сплати значно завищених відсотків по кредиту.
Надалі управліннямстратегічних розслідуваньв містіКиєві ДСРНП України встановлено ряд фізичнихта юридичнихосіб,які можутьбути причетнідо вчиненнявищевказаного кримінальногоправопорушення,зокрема: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які зорганізувавшись у стійке об`єднання з чітким розподілом ролей з іншими не встановленими особам, здійснюють діяльність, направлену на примушування до виконання цивільно-правових зобов`язань, шляхом погроз застосування насильницьких дій до потерпілих та членів їх родин. При цьому в розмовах та погрозах переважно представляються працівниками правоохоронних органів.
Крім того отримано інформацію про те, що вищевказані особи є неофіційним структурним підрозділом ТОВ «ПРОСТОЗАЙМ» ЄДРПОУ 40893027 та компанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «Є ГРОШІ КОМ» ЄДРПОУ 43067861), де і отримують бази персональних даних боржників та клієнтів.
В ході додатково проведених розшукових дій, шляхом ініціативного пошуку, у тому числі шляхом використання джерел оперативної інформації та розвід-бесід, встановлені адреси приміщень з яких здійснюється протиправна діяльність вищезазначеної злочинної групи, а саме: АДРЕСА_1 .
При цьому 24.09.2020 на виконання ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва. від 07.09.2020 у справі № 761/27891/20 проведено обшук квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
Вищевказаною ухвалою надано дозвіл на відшукання та вилучення знарядь вчинення кримінального правопорушення або майна , яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме: сім-карт, з яких здійснювались дзвінки до потерпілих, мобільні телефони, які використовувались для дзвінків до кредитозобов`язаних осіб та осіб, які не мають відношення до боргу, ноутбуки та комп`ютерну техніку, в яких може бути наявна базаз кредитозобов`язаними особами, записники, блокноти, документи з кредитозобов`язаними особами та їх контакті номера, а також номера осіб, які не мають відношення до кредиту, але піддаються до морального тиску.
В ході проведення обшуку, було виявлено та вилучено наступні предмети: Ipad IMEI НОМЕР_1 ; Ноутбук марки НР серія : НОМЕР_2 ; Мобільний телефон марки «Нокіа» IMEI НОМЕР_3 ; Сім карта з маркуванням НОМЕР_4 ; Сім карта НОМЕР_5 ; Мобільний телефон марки HTC 2 PST610; Жорсткий диск WX91A64JSAEG.
25.09.2020 постановою слідчого предмети визнано речовими доказами, оскільки вони містять відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Як вказує далі у клопотанні прокурор, вищевказане тимчасово вилучене майно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України та має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також може бути використане як докази фактів та обставин, що встановлюються в ході кримінального провадження, у зв`язку із чим, з метою забезпечення схоронності (збереження) вказаних вище речових доказів, слідчий просить накласти арешт з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України.
В судовому засіданні прокурор у кримінальному провадженні доводи клопотання підтримав та просив про його задоволення, разом з тим суду надав пояснення, що слідчими органами встановлюється власник вилученого майна.
Представники особи в якої проводився обшук у судовому засіданні проти задоволення клопотання заперечували, суду надали пояснення що клопотання не підлягає розгляду. Разом з тим представниками зазначено, що під час проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_9 , що являється особою в якої проводився обшуку було вилучено предмети, які належать ОСОБА_10 , який перебував в квартирі на момент проведення обшуку. Також як зазначають в своїх поясненнях представники, згідно клопотання будь-які доводи причетності ОСОБА_9 до кримінального провадження внесеного в ЄРДР за №12020100000000072 від 05.02.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 355 КК України відсутні.
Дослідивши доводи клопотання й додані до нього матеріали, заслухавши доводи прокурора та представників особи у якої проводився обшук, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи із наступного.
Встановлено, що слідчим управліннямГУ Національної поліції в м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100000000072 від 05.02.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 355 КК України.
В межах вказаного кримінального провадження 24.09.2020 на виконання ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 07.09.2020 у справі № 761/27891/20 проведено обшук квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
Вищевказаною ухвалою надано дозвіл на відшукання та вилучення знарядь вчинення кримінального правопорушення або майна , яке було здобуте у результаті його вчинення, а саме: сім-карт, з яких здійснювались дзвінки до потерпілих, мобільні телефони, які використовувались для дзвінків до кредитозобов`язаних осіб та осіб, які не мають відношення до боргу, ноутбуки та комп`ютерну техніку, в яких може бути наявна базаз кредитозобов`язаними особами, записники, блокноти, документи з кредитозобов`язаними особами та їх контакті номера, а також номера осіб, які не мають відношення до кредиту, але піддаються до морального тиску.
В ході проведення обшуку, було виявлено та вилучено наступні предмети: Ipad IMEI НОМЕР_1 ; ноутбук марки НР серія : НОМЕР_2 ; мобільний телефон марки «Нокіа» IMEI 355 НОМЕР_6 ; Сім карта з маркуванням НОМЕР_4 ; Сім карта НОМЕР_5 ; мобільний телефон марки HTC 2 PST610; жорсткий диск WX91A64JSAEG
25.09.2020 року постановою слідчого предмети вище вказані предмети були визнанні речовими доказами, оскільки вони містять відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.
При цьому арешт тимчасово вилученого майна щодо якого йдеться у клопотанні, має на меті забезпечити докази у кримінальному провадженні, а майно, на яке прокурор просить накласти арешт, підпадає під ознаки ст.ст. 98, 167 КПК України, тобто має ознаки речового доказу, зберегло на собі сліди кримінального правопорушення або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому його повернення володільцю може призвести до їх знищення або спотворення з метою уникнення винних осіб від відповідальності, у зв`язку із чим клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 167, 170,171, 172, 309, 395 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно за адресою: АДРЕСА_1 , а саме :
-Ipad IMEI 012929004157737
-Ноутбук марки HP серія: НОМЕР_7
-Мобільний телефон марки « НОКІА» IMEI НОМЕР_3 ;
-Сім карта з маркуванням НОМЕР_4 ;
-Сім карта МТС;
-Мобільний телефон марки HTC 2 PST610;
-Жорсткий диск WX91A64JSAEG.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92239732 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Трубніков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні