Ухвала
від 24.09.2020 по справі 907/88/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області

Адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а

e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua


УХвала

"24" вересня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/88/20

За позовом Приватного підприємства «Магнат Ойл» , м. Ужгород

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Берег Вертікал» , м. Берегове

про стягнення 27 020 грн. заборгованості за поставлений товар,

Суддя господарського суду - Пригара Л.І.

Секретар судового засідання - Тягнибок К.О.

представники :

Позивача -

Відповідача - не з`явився

СУТЬ СПОРУ: Приватним підприємством «Магнат Ойл» , м. Ужгород заявлено позов до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Берег Вертікал» , м. Берегове про стягнення 27 020 грн. заборгованості за поставлений товар.

Представник позивача через канцелярію суду подав клопотання б/н від 24.09.2020 року, яким просить суд закрити провадження у справі № 907/88/20 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 ГПК України у зв`язку з відсутністю предмету спору, так як після пред`явлення позову до суду, відповідач у добровільному порядку сплатив суму 27 020 грн. заборгованості за поставлений товар. Просить також суд повернути позивачу суму 2 102 грн. судового збору, сплаченого за подання позовної заяви у даній справі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Разом з тим, згідно ч. 4 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій мають бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Ухвала про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Виходячи зі змісту поданого позивачем клопотання про закриття провадження у справі, а також долучених до матеріалів справи документів, які свідчать про добровільне погашення відповідачем суми 27 020 грн. заборгованості за поставлений товар в позасудовому порядку після відкриття провадження у справі, суд доходить висновку про відсутність предмету спору у даній справі та закриття провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

У зв`язку з наведеним, враховуючи клопотання представника позивача про повернення судового збору за подання позовної заяви у даній справі, сплаченого згідно платіжного доручення № 5773 від 25.02.2020 року, судовий збір у сумі 2 102 грн. підлягає поверненню платнику - Приватному підприємству «Магнат Ойл» , м. Ужгород відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» . Оригінал платіжного доручення № 5773 від 25.02.2020 року залишається у матеріалах судової справи.

Разом з тим, відповідно до ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:

1) на професійну правничу допомогу;

2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;

3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;

4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Як встановлено судом, між позивачем та адвокатом Маргіта В.В. укладено договір б/н від 20.02.2020 року про надання правової допомоги (далі - Договір про надання правової допомоги).

Так, при поданні позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 10 000 грн. До матеріалів справи позивачем додано договір б/н від 20.02.2020 року про надання правової допомоги, укладений між позивачем та адвокатом Маргіта В.В., акт здавання-приймання виконаних робіт б/н від 25.02.2020 року, видатковий касовий ордер б/н від 25.02.2020 року.

Статтею 126 цього ж Кодексу визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат (частина 2 ст. 126 ГПК України).

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина 3 ст. 126 ГПК України).

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (частина 4 ст. 126 ГПК України).

Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються у порядку, встановленому Законом України "Про адвокатуру". Дія вказаного закону поширюється тільки на осіб, які є адвокатами.

Згідно зі ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

На підтвердження понесених витрат на загальну суму 10 000 грн. представник позивача надав оригінал договору б/н від 20.02.2020 року про надання правової допомоги, укладений між позивачем та адвокатом Маргіта В.В., оригінал акту здавання-приймання виконаних робіт б/н від 25.02.2020 року, видатковий касовий ордер б/н від 25.02.2020 року.

Згідно з ч. 6 ст. 126 ГПК України обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Відповідач до суду не звертався із клопотанням про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката.

Відтак, суд констатує, що розмір витрат на оплату послуг адвоката співмірний зі складністю справи та виконаними адвокатом роботами (наданими послугами), часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; а також предметом позовних вимог та строком розгляду справи, відповідачем не спростований, а тому, заявлена сума в розмірі 10 000 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Керуючись ст. 7 Закону України „Про судовий збір» , п. 2 ч. 1 ст. 231, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України,

СУД УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі закрити.

2. Судовий збір у розмірі 2 102 (Дві тисячі сто дві гривні) грн., сплачений згідно платіжного доручення № 5773 від 25.02.2020 року, повернути із Державного бюджету України платнику - Приватному підприємству «Магнат Ойл» , 88015, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Богомольця, 30/3 (код ЄДРПОУ 32746866).

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Берег Вертікал» , 90202, Закарпатська область, м. Берегове, вул. Достоєвського, 5 (код ЄДРПОУ 35611525) на користь Приватного підприємства «Магнат Ойл» , 88015, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Богомольця, 30/3 (код ЄДРПОУ 32746866) суму 10 000 (Десять тисяч гривень) грн. витрат на професійну правову допомогу.

4. На підставі ст. 235 Господарського процесуального кодексу України ухвала господарського суду, постановлена в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду згідно ст. 256 Господарського процесуального кодексу України подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без участі учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ухвали). Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду.

5. Ухвалу надіслати сторонам у справі.

6. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.

Ухвалу підписано 16.10.2020 року.

Суддя Пригара Л.І.

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення24.09.2020
Оприлюднено19.10.2020
Номер документу92251197
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/88/20

Судовий наказ від 16.04.2021

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Постанова від 07.12.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Зварич Оксана Володимирівна

Ухвала від 10.11.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Зварич Оксана Володимирівна

Судовий наказ від 16.10.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 24.09.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 26.08.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 30.07.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Пригара Л.І.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 14.04.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

Ухвала від 03.03.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Ушак І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні