У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.10.2020 Справа №607/17331/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - приватний нотаріус Тернопільського районного нотаріального округу Чопик Ірина Ярославівна про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, визнання спільним сумісним майном та визнання права власності на Ѕ частки у спільному майні, -
В С Т А Н О В И В :
До Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - приватний нотаріус Тернопільського районного нотаріального округу Чопик Ірина Ярославівна про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, визнання спільним сумісним майном та визнання права власності на Ѕ частки у спільному майні.
Окрім того позивач звернулася із заявою в порядку ст.136 ЦПК України, ст.8 Закону України Про судовий збір про зменшення сплати судового збору, в якій просить, зважаючи на те, що розмір судового збору є для неї занадто обтяжливий та перевищує 5 відсотків розміру річного доходу, а через несплату судового збору вона не взмозі здійснити захист своїх прав та будуть порушені її конституційні права на звернення до суду, зменшити розмір судового збору.
Перевіривши та дослідивши матеріали даної справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 136 ЦПК України підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони. Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Положеннями пункту 29 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах вбачається, що єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Як вбачається з ч.2 ст.8 Закону України Про судовий збір суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік;
Оскільки позивач надала довідку про доходи за 2019-2020 роки, а не вказала та не надала підтверджуючих документів про річний дохід попереднього календарного року, тобто за 2019 рік, що є необхідним для застосування в даному випадку норм п.1 ч. 1 ст.8 Закону України Про судовий збір , а також, зважаючи на те, що у позовній заяві ОСОБА_1 просить визнати за нею право власності на об`єкти нерухомого та рухомого майна, серед яких: земельні ділянки, житловий будинок, автомобіль, яке, як остання стверджує, набуте нею разом з померлим ОСОБА_3 за час проживання однією сім`єю без шлюбу, з огляду на те, що спірне нерухоме майно, на яке претендує позивач набувалося на підставі договорів купівлі-продажу ОСОБА_1 та померлим ОСОБА_3 , як про це зазначає позивач у позовній заяві, а тому у суду відсутні обґрунтовані підстави вважати, що позивач перебуває у скрутному матеріальному становищі, у зв`язку з чим суд не вбачає підстав для зменшення судового збору.
При цьому, зважаючи на доходи позивача, сума судового збору, яка підлягає сплаті є достатньо значною для разової виплати з бюджету сім`ї, суд вважає за можливе та необхідне відстрочити позивачу сплату судового збору у розмірі 10510 (десять тисяч п`ятсот десять) грн., однак не більш, як до ухвалення судового рішення у справі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 136 , 260 ЦПК України , Закону України Про судовий збір ,-
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 про зменшення розміру судового збору - задовольнити частково.
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про зменшення розміру судового збору - відмовити.
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору у розмірі 10510 (десять тисяч п`ятсот десять) грн. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - приватний нотаріус Тернопільського районного нотаріального округу Чопик Ірина Ярославівна про встановлення факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без шлюбу, визнання спільним сумісним майном та визнання права власності на Ѕ частки у спільному майні до ухвалення судового рішення у справі.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяВ. Л. Дзюбич
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2020 |
Оприлюднено | 20.10.2020 |
Номер документу | 92272124 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбич В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні