Ухвала
від 20.10.2020 по справі 754/177/20
БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 754/177/20

Номер провадження 2/383/197/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2020 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючої судді - Адаменко І.М.,

за участю:

секретаря судового засідання - Оверченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Бобринець Кіровоградської області в залі судових засідань Бобринецького районного суду Кіровоградської області справу №754/177/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно, визнання недійсним свідоцтва та визнання права власності,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з вищевказаним позовом.

13 жовтня 2020 року до суду від представника позивача - адвоката Виноградова О.С. надійшло клопотання про розгляд вказаної справи у режимі відеоконференції з Святошинського районного суду м. Києва за участі позивача - ОСОБА_1 та представника позивача - адвоката Виноградова О.С.

20 жовтня 2020 року сторона позивача в судове засідання не з`явилася про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, до суду від представника позивача - адвоката Виноградова О.С. надійшло клопотання про перенесення слухання справи на іншу дату та проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Відповідач - ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно вимог ч.5 ст.212 ЦПК України , суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.

Згідно вимог ч.2 ст.212 ЦПК України , учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції, в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потребу у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Суд вважає, що викладені у заяві підстави є недостатніми для застосування вимог статті 212 ЦПК України, оскільки такі обставини не позбавляють представника позивача можливості безпосередньої участі в судовому засіданні в приміщенні суду, в провадженні якого перебуває справа.

Також, суд вважає, що проведення судового засідання у цій справі в режимі відеоконференції може значно ускладнити розгляд справи та збільшити час проведення судового розгляду, оскільки в Бобринецькому районному суді Кіровоградської області наявний лише один зал судових засідань, який має технічну можливість проводити засідання в режимі відеоконференції та який спеціально облаштований для розгляду кримінальних справ де обвинуваченні перебувають під вартою, тому проводити інші судові засідання в ньому майже не можливо.

Крім того, за інформацією, яка міститься на офіційному сайті Святошинського районного суду м. Київ, де просив провести судове засідання 20.10.2020 року представник позивача, про підтверджений випадок захворювання на коронавірус COVID-19 одного з працівників суду, в зв`язку з чим припинено в суді проведення судових засідань в режимі відеоконференції за дорученням інших судів, окрім судових справ, які потребують термінового судового розгляду.

Статтею 212 ЦПК України не передбачено проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а лише передбачено участь учасника цивільного процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції та необґрунтованості клопотання, а також технічну неможливість, у зв`язку із наявністю в суді лише одного технічно обладнаного приміщення, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача про проведення у даній справі судового засідання в режимі відеоконференції.

Керуючись ст.ст.212, 222, 260 ЦПК України,суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Виноградова О.С. про проведення судового засідання в справі № 754/177/20 в режимі відеоконференції - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної спили негайно з моменту її підписання.

Суддя І. М. Адаменко

СудБобринецький районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення20.10.2020
Оприлюднено21.10.2020
Номер документу92306226
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —754/177/20

Рішення від 03.02.2021

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Рішення від 03.02.2021

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Ухвала від 05.11.2020

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Ухвала від 20.10.2020

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Ухвала від 03.09.2020

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Ухвала від 17.06.2020

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Ухвала від 01.04.2020

Цивільне

Бобринецький районний суд Кіровоградської області

Адаменко І. М.

Ухвала від 11.01.2020

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Галась І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні