Справа № 143/1228/20
УХВАЛА
Іменем України
20.10.2020 року м. Погребище
Суддя Погребищенського районного суду Вінницької області Сич С.М., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Павлівської сільської ради ( вул. Першотравнева,24, с.Павлівка, Погребищенський район, Вінницька область), Органу самоорганізації населення сільський комітет Вода-Джерело життя с.Павлівка ( вул. Першотравнева,24, с.Павлівка, Погребищенський район, Вінницька область) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
Встановив:
16 жовтня 2020 року до Погребищенського районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Павлівської сільської ради ( вул. Першотравнева,24, с.Павлівка, Погребищенський район, Вінницька область), Органу самоорганізації населення сільський комітет Вода-Джерело життя с.Павлівка ( вул. Першотравнева,24, с.Павлівка, Погребищенський район, Вінницька область) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
В позовній заяві ОСОБА_1 просить дії Павлівської сільської ради Погребищенського району Вінницької області та сільського комітету Вода-Джерело життя с.Павлівка щодо проведення через приватну земельну ділянку домовоління АДРЕСА_2 відокремленої гілки водомережі діаметром труби 0,25 ( водогінної труби) без відома та дозволу власника, визнати протиправними та зобов`язати Павлівську сільську раду Погребищенського району Вінницької області та сільський комітет Вода-Джерело життя с.Павлівка демонтувати та прибрати з території приватної власності за адресою: АДРЕСА_2 , відокремлену гілку водомережі діаметром труби 0,25.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
При перевірці наявності підстав щодо залишення позовної заяви без руху суддею перевіряються відповідність форми, змісту та порядку подання заяви вимогам, встановленим статтями 175-177 ЦПК України.
Згідно із ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, як вбачається зі змісту позовної заяви, вона складаються з двох вимог немайнового характеру (визнання дії Павлівської сільської ради Погребищенського району Вінницької області та сільського комітету Вода-Джерело життя с.Павлівка щодо проведення через приватну земельну ділянку домовоління АДРЕСА_2 відокремленої гілки водомережі діаметром труби 0,25 ( водогінної труби) без відома та дозволу власника, протиправними та зобов`язання Павлівської сільської ради Погребищенського району Вінницької області та сільського комітету Вода-Джерело життя с.Павлівка демонтувати та прибрати з території приватної власності за адресою: АДРЕСА_2 , відокремлену гілку водомережі діаметром труби 0,25).
Відповідно до ст.1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абз.2 ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до роз`яснень викладених в пунктах 13, 15 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах . У випадку коли позовна заява містить декілька самостійних вимог, кожна з них є об`єктом справляння судового збору. Якщо позов містить дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язаних між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог.
Згідно платіжного доручення №5371899669 від 16.10.2020 року вбачається , що за предявлені вимоги немайнового характеру ОСОБА_1 сплочено судовий збір у сумі 840 ,80 грн. за одну позовну вимогу.
В той же час позивачка не надала доказів сплати судового збору за пред`явлення нею ще однієї позовної вимоги немайнового характеру. Відтак, ОСОБА_1 необхідно доплатити судовий збір в сумі 840,80 гривень.
Вищевказаний судовий збір потрібно сплатити на рахунок : отримувач коштів УК у Погребищ.р-ні/Погреб.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37926680, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) , код банку отримувача (МФО) 899998 , рахунок отримувача UA728999980313141206000002469 , код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу Погребищенський районний суд Вінницької області.
Згідно із ч.5 ст.95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, в порушення вимог процесуального законодавства до позовної заяви додані не засвідчені належним чином копії всіх письмових доказів, а саме не зазначена дата засвідчення документів.
Означені недоліки позовної заяви перешкоджають відкриттю провадження у справі.
Відповідно до частин 1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу , протягом пяти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, в якій зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Таким чином, з огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачці строку для усунення недоліків заяви.
Керуючись ст. ст. 95, 175, 177 ,185, 260 ЦПК України , -
Ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради, Органу самоорганізації населення сільський комітет Вода-Джерело життя с.Павлівка про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії ,- залишити без руху.
Встановити строк для усунення позивачкою недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити позивачці, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Повідомити позивачку , що відповідно до п.3 Прикінцевих положень ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2020 |
Оприлюднено | 21.10.2020 |
Номер документу | 92307551 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні