Справа № 219/9707/20
Провадження № 3/219/3509/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2020 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Лапченко О.М., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД", адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 164 ч.1 КпАП України,
встановив:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення керівник ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" (код за ЄДРПОУ 34500767) ОСОБА_1 допустив провадження господарської діяльності підприємства без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, а саме: у період з 01.04.2020 по 25.08.2020 включно на акцизному складі № 1002188 ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД' (код за ЄДРПОУ 34500767) за адресою: Донецька область, м.Бахмут, вул. Незалежності, буд. 220 встановлено здійснення зберігання пального (бензину УКТ ЗЕД 2710124194, 2710124195 та скрапленого газу УКТ ЗЕД 2711129700, 2711121900), тобто у період з 01.04.2020 по 31.07.2020 зберігалось 844,05 літрів бензину та 9612,32 літри скрапленого газу, що підтверджується даними декларацій з акцизного податку наданими до контролюючого органу (Головного управління ДПС у Донецькій області) та на момент перевірки 25.08.2020 у ємності для зберігання скрапленого газу об`ємом 9830 літрів (робочий об`єм 8356 літрів) знаходилось 1002,72 літрів, що підтверджується показниками пристроїв для вимірювання відсотка пального у резервуарі, якими обладнано ємність (відсоток наповнення резервуару скрапленим газом на час перевірки склав 12.0%) без наявності ліцензії на право здійснення зберігання пального за місцем зберігання пального, що є порушенням частини 1, 8 статті 15 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (із змінами і доповненнями), чим порушив частину 1 статті 164 Кодексу України Про адміністративні правопорушення № 8073-Х від 07.12.1984 року (із змінами і доповненнями).
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що в протоколі відсутній підпис ОСОБА_1 , не міститься запису про відмову від підписання протоколу, також правопорушнику не роз`яснювалися його права та обов`язки. З протоколу незрозуміло чи повідомлений ОСОБА_1 про складання такого протоколу взагалі, чи подавалися ним зауваження щодо складення протоколу, чи роз`яснювалися йому права та обов`язки.
Відповідно до ст.86 Податкового кодексу у разі незгоди платника податків, або його законних представників з висновками перевірки чи фактами її даними, викладеними в довідці перевірки, вона мають право подати свої заперечення до контролюючого органу, який проводив перевірку протягом десяти робочих днів з дня отримання акта.
Складений Головним управлінням ДПС у Донецькій області Державної податкової служби України акт фактичної перевірки щодо дотримання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими для виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним від 31.08.2020 року ОСОБА_1 не вручався.
З матеріалів вбачається, що вказаний акт вручався оператору ОСОБА_2 , який відмовився від отримання цього акту.
Також згідно акту відмови від підписання та отримання акту від 28.08.2020 року від його отримання та підписання відмовився адвокат Негодуйко Г.В., який, як вказано в акті, є представником ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД".
Між тим, матеріали справи не містять доказів наявності повноважень вказаної особи як адвоката та представника ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД".
Також матеріали справи не містять доказів наявності трудових відносин ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" з ОСОБА_2 , який між тим в поясненнях вказує, що він є не оператором, а сторожем (а.с.10).
1.09.2020 року керівнику ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" за адресою: Донецька обл., м. Бахмут, вул. Незалежності, 220 ГУ ДПС у Донецькій області був надісланий лист, яким було запрошено керівника до Головного управління ДПС у Донецькій області у триденний термін після отримання листа з 09.00 год. до 18.00 год. для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення, проте відомості про отримання керівником ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" ОСОБА_1 вказаного запрошення в матеріалах справи відсутні.
Керівник ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" ОСОБА_1 для складання, ознайомлення, підписання, надання пояснень та отримання другого екземпляру протоколу про адміністративні правопорушення до Головного управління ДПС України у Донецькій області не з`явився, про що складено акт неявки від 12.10.2020 року.
19.10.2020 року керівнику ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 , ГУ ДПС у Донецькій області був надісланий другий примірник протоколу від 12.10.2020 року про адміністративне правопорушення, складений відповідно до ч.1 ст.164 КУпАП та на підставі акту фактичної перевірки від 31.08.2020 року, однак в матеріалах справи відсутні відомості про отримання протоколу керівником ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п.6, 7, 8 Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення , затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 12.03.2016 № 672/5 6 уповноважена посадова особа зобов`язана ознайомити особу, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, з її правами й обов`язками, передбаченими статтею 268 Кодексу, та змістом статті 63 Конституції України, про що робиться відмітка у протоколі. Про обізнаність з вищевказаним особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, ставить у протоколі свій підпис, а у разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом уповноваженої посадової особи; особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які вносяться до протоколу і засвідчуються підписом зазначеної особи. Пояснення може додаватись до протоколу окремо, про що робиться запис у протоколі; у разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від надання пояснень за суттю вчиненого правопорушення уповноважена посадова особа вносить до нього відповідний запис; протокол підписується уповноваженою посадовою особою та особою, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, а також може підписуватися свідками правопорушення у випадку їх наявності; у разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від підписання протоколу уповноважена посадова особа робить про це відповідний запис; особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
З протоколу про адміністративне правопорушення незрозуміло чи повідомлений ОСОБА_1 про складання зазначеного протоколу взагалі, чи подавалися ним зауваження щодо складення протоколу, чи роз`яснювалися йому права та обов`язки.
Автор протоколу вказує, що керівник ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" ОСОБА_1 для складання, ознайомлення, підписання, надання пояснень та отримання другого екземпляру протоколу про адміністративне правопорушення до Головного управління ДПС України у Донецькій області не з`явився, про що складений акт неявки.
Разом з тим, діючий КпАП України не містить жодної норми про те, що протокол про адміністративне правопорушення може бути направлений правопорушнику за місцем його проживання чи роботи.
Також в матеріалах справи відсутні будь-які відомості про те, який правовий статус має ТОВ "АВТОГАЗ-ЛЕНД" , яке відношення має ОСОБА_1 до вказаного товариства.
З матеріалів справи не вбачається, чи взагалі отримував даний акт фактичної перевірки щодо дотримання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими для виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним від 31.08.2020 року саме ОСОБА_1 , в зв`язку з чим, суд позбавлений можливості встановити наявність чи відсутність в діях правопорушника склад адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вище зазначені недоліки, допущені при складанні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП , і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.
А тому суд вважає необхідним направити адміністративний матеріал на доопрацювання з метою виправлення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 257, 283, 284 КпАП України, суд,
п о с т а н о в и в:
матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164 ч.1 КпАП України повернути для додаткового оформлення Головному управлінню Державної податкової служби України у Донецькій області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. М.Лапченко
Суд | Артемівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2020 |
Оприлюднено | 23.10.2020 |
Номер документу | 92319891 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Лапченко О. М.
Адмінправопорушення
Артемівський міськрайонний суд Донецької області
Лапченко О. М.