Ухвала
від 16.10.2020 по справі 227/2240/20
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

16.10.2020 227/2240/20

У Х В А Л А

16 жовтня 2020 року м.Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі головуючого cудді - Здоровиці О.В., за участю

секретаря судового засідання Михайловської Т.П.

розглянувши в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Криворізької сільської ради Добропільського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, в інтересах якого діє адвокат Анікєєва Н.О., звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Представник позивача в підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового засідання був належним чином повідомлений.

Представник відповідача в підготовче судове засідання не з`явився. Про дату, час і місце судового засідання був належним чином повідомлений. До суду від голови Криворізької сільської ради Павлова А.І. надійшла заяви про розгляд справи без участі представника відповідача (а.с.23, 51).

Вирішуючи питання про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, суд вважає, що підготовче засідання необхідно відкласти виходячи з такого.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.

З копії матеріалів спадкової справи № 1010/2019 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 - ОСОБА_2 , судом на підставі довідки, виданої Криворізькою сільрадою № 248 від 31.01.2019 року, встановлено, що на день смерті ОСОБА_2 була зареєстрована та проживала за адресою АДРЕСА_1 і разом з нею були зареєстровані чоловік - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та онук - ОСОБА_4 . ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.41).

Відповідно до ст.1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст..1270 ЦК України).

З матеріалів спадкової справи вбачається, що в установлений ст..1270 ЦК України строк з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 до нотаріуса ніхто зі спадкоємців не звертався.

В той же час, як встановлено з довідки Криворізької сільради від 31.01.2019 року, з ОСОБА_2 на день її смерті були зареєстровані її чоловік та онук, які можуть бути спадкоємцями, які на підставі ч.3 ст.1268 ЦК України, фактично прийняли спадщину.

Відповідно до ст.1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

Внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини (ст..1266 ЦК України).

В ході підготовчого судового провадження судом встановлено, що у померлої були дві доньки.

Враховуючи наведене, керуючись ч.7 ст.81 ЦПК України, з метою з`ясування обставин справи, які мають суттєве значення для правильного вирішення справи, суд вважає, необхідним витребувати певну інформацію, яка дасть можливість з`ясувати чи є ОСОБА_4 дійсно онуком померлої ОСОБА_2 і чи має він право на спадкування за правом представлення.

Для встановлення вказаних обставин необхідно витребувати з Добропільського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян:

щодо актових записів про укладення шлюбів ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,

про народження дітей, матір`ю яких є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,

щодо наявності актового запису про смерть ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,

щодо актових записів про укладення шлюбів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,

про народження дітей, матір`ю яких є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ,

щодо наявності актового запису про смерть ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Крім того судом встановлено, що померла ОСОБА_2 перебувала в зареєстрованому шлюбі лише з ОСОБА_8 .

Відповідно до ст..1264 ЦК України, у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Відповідно до ч.5 ст.53 ЦПК України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Враховуючи наведене, а також зміст довідки Криворізької сільради від 31.01.2019 року, з якої вбачається, що на момент смерті ОСОБА_2 з нею був зареєстрований ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , статус якого до ОСОБА_2 зазначено у довідці як чоловік , суд вважає за необхідним залучити останнього до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, оскільки рішення суду у даній справі може вплинути на його права та обов`язки, як спадкоємця четвертої черги.

Враховуючи наведене, вважаю, що з метою дотримання прав залученої третьої особи, підготовче засідання необхідно відкласти та встановити третій особі строк для надання пояснень щодо позову терміном 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.

Керуючись ст.ст. 53, 197, 198, 259 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

1. В рамках цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Криворізької сільської ради Добропільського району Донецької області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_9 .

2. Підготовче судове засідання у справі відкласти на 03 листопада 2020 року на 15:30 годин.

Про дату, час і місце підготовчого судового засідання повідомити учасників справи.

3. Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_9 строк для надання пояснень щодо позову протягом 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.

Роз`яснити третій особі, що відповідно до ст..181 ЦПК України, у поясненнях щодо позову слід викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. До пояснень застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 ст.178 ЦПК України.

4. Витребувати з Добропільського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного межрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян:

щодо актових записів про укладення шлюбів ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,

про народження дітей, матір`ю яких є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,

щодо наявності актового запису про смерть ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ,

щодо актових записів про укладення шлюбів ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,

про народження дітей, матір`ю яких є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ,

щодо наявності актового запису про смерть ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .

5. Копію даної ухвали, відповідно до ст.190 ЦПК України, невідкладно надіслати учасникам справи до відома.

Третій особі разом з копією даної ухвали направити позовну заяву із копіями доданих до неї документів.

Копію даної ухвали направити до Добропільського районного відділу ДРАЦС, для виконання п.4 даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не оскаржується.

Суддя О.В.Здоровиця

СудДобропільський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення16.10.2020
Оприлюднено23.10.2020
Номер документу92320332
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —227/2240/20

Рішення від 12.02.2021

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Здоровиця О. В.

Рішення від 02.02.2021

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Здоровиця О. В.

Ухвала від 03.11.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Здоровиця О. В.

Ухвала від 16.10.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Здоровиця О. В.

Ухвала від 12.06.2020

Цивільне

Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Здоровиця О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні