Ухвала
від 21.10.2020 по справі 635/5520/20
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №635/5520/20

Провадження №1-кп/635/1112/2020

У Х В А Л А

21 жовтня 2020 року сел. Покотилівка Харківського району Харківської області

Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю прокурора ОСОБА_2 ,

захисника ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

представника потерпілого ОСОБА_5 ,

секретар судового засідання ОСОБА_6 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в сел. Покотилівка Харківського району Харківської області клопотання захисника ОСОБА_3 про повернення обвинувального акту у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.358, ч.2 ст.367 КК України,

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Харківського районного суду Харківської області знаходиться вищевказане кримінальне провадження.

Під час підготовчого судового засідання захисник обвинуваченого ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_3 заявив клопотання про повернення обвинувального акту прокурору.

В обґрунтування клопотання, зазначив, що у обвинувальному акті виклад фактичних обставин справи стосовно вчиненого злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, повністю не відповідає формулюванню обвинувачення за предметом злочину, не відображено логічний причинно-наслідковий зв`язок між неналежним виконанням ОСОБА_4 обов`язків, які за посадою на нього не могли бути покладені, та наслідками у вигляді істотної шкоди. Водночас формулювання обвинувачення та кваліфікація діяння за ч. 1 ст. 358 КК України не відповідає фактичним обставинам, а саме у обвинувальному акті зазначено, що ОСОБА_7 підписав документ разом із іншими особами, а з формулювання обвинувачення вбачається, що підроблення документу інкримінується виключно ОСОБА_4 .. Так само під час кваліфікації діяння не відображено форму співучасті ОСОБА_4 у інкримінованому кримінальному правопорушенні, як це має бути відображено, виходячи зі змісту обвинувачення.

Обвинувачений ОСОБА_4 підтримав клопотання захисника.

Прокурор заперечував проти задоволення клопотання захисника. В обґрунтування зазначив, що обвинувальний акт відповідає вимогам ст. 291 КПК України, фактичні обставини викладені в обвинувальному акті є такими, які прокурор вважає встановленими, відповідно до вимог ст. 291 КПК України, підстави для повернення обвинувального акту відсутні.

Представник потерпілого ОСОБА_5 з приводу клопотання про повернення обвинувального акту просив прийняти рішення на розсуд суду.

При вирішенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_3 про повернення обвинувального акту, суд виходить з наступного.

Згідно п.3 ч.3 ст.314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.

Частина 2 ст.291КПК України дає вичерпний перелік відомостей, які повинен містити обвинувальний акт, а саме обвинувальний акт має містити такі відомості: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4) прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 7-1) підстави застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, які прокурор вважає встановленими; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування); 9) дату та місце його складення та затвердження.

Відповідно до ч.4 ст.110КПК України обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Таким чином, в обвинувальному акті зазначаються фактичні обставини кримінального правопорушення, які прокурор вважає вже встановленими, правова кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.

Зі змісту обвинувального акту вбачається, що стороною обвинувачення дотримано вимоги щодо викладення фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважав встановленими, правової кваліфікації кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті закону про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення, із зазначенням часу, місця, способу, форми вини, мотиву, мети та інших обставин вчинення ОСОБА_4 злочинів, які йому інкриміновані. Формулювання обвинувачення відповідає змісту диспозицій ч.1 ст.358, ч.2 ст.367 КК України.

Зазначене свідчить про відповідність обвинувального акту вимогам ст. 291 КПК України, а тому доводи сторони захисту є безпідставними.

Обставини, на які посилається захисник, як на підставу для повернення обвинувального акту прокурору, є обставинами, які підлягають перевірці в ході судового розгляду справи шляхом всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження та оцінки наданих сторонами кримінального провадження доказів з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення. Відповідно до вимог ст.91 КПК України, обставини, на які посилається захисник, є обставинами які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, що виходячи з принципів змагальності та диспозитивності кримінального провадження, має бути предметом судового розгляду, та від доказування яких прокурором залежить встановлення відсутності чи наявності вини обвинуваченого у вчиненні інкримінованих йому злочинів.

Таким чином, обставини на які посилається захисник обвинуваченого як на підставу повернення обвинувального акту прокурору не є підставою для повернення обвинувального акту, в розумінні положень кримінально-процесуального закону, оскільки не є предметом розгляду на даній стадії судового процесу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 291, 314, 315 КПК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_3 про повернення обвинувального акту прокурору відмовити.

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Головуючий суддя ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.10.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92339203
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —635/5520/20

Ухвала від 19.03.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 12.01.2024

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 27.12.2023

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Савченко Д. М.

Ухвала від 30.11.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Наставний Вячеслав Володимирович

Ухвала від 27.09.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Єремейчук Сергій Володимирович

Ухвала від 14.09.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Яковлєва Світлана Володимирівна

Ухвала від 08.09.2023

Кримінальне

Полтавський районний суд Полтавської області

Стрюк Л. І.

Ухвала від 02.07.2021

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Лук'яненко С. А.

Ухвала від 21.10.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Лук'яненко С. А.

Ухвала від 21.10.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Лук'яненко С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні