Справа № 444/406/19 Головуючий у 1 інстанції: Мікула В.Є.
Провадження № 22-ц/811/1360/20 Доповідач в 2-й інстанції: Приколота Т. І.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2020 року м.Львів
Справа № 444/406/19
Провадження № 22ц/811/1360/20
Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Приколоти Т.І.,
суддів : Савуляка Р.В., Шандри М.М.,
секретар Іванова О.О.
розглянув апеляційну скаргу ОСОБА_1
на рішення Жовківського районного суду Львівської області, ухвалене у м. Жовква 19 лютого 2020 року у складі судді Мікули В.Є.,
у справі
за позовомОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів,-
встановив:
14 лютого 2019 року ОСОБА_3 звернулась з цим позовом. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що 19 лютого 2011 року зареєструвала з відповідачем шлюб у Виконавчому комітеті Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області (актовий запис № 6). В цьому шлюбі народилися двоє дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зазначає, що через погіршення стосунків з відповідачем, в серпні 2018 року вона (позивач) разом з дітьми переїхала на постійне місце проживання у с. В.Дорошів, діти перебувають на її утриманні. Просить стягувати з відповідача аліменти в розмірі 8000 грн. на двох дітей. Вказує, що у відповідача є можливість сплачувати аліменти в такому розмірі. Зазначає, що з грудня 2018 року відповідач перестав давати кошти для дітей, вона (позивач) звільнилась з роботи через догляд за дітьми. Просить позов задовольнити.
Рішенням Жовківського районного суду Львівської області від 19 лютого 2020 рокупозов задоволено частково.
Вирішено стягувати з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліменти на дітей ОСОБА_5 та ОСОБА_4 аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі по 2 500 грн. щомісячно на кожну дитину, всього 5000 грн., але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Рішення суду оскаржив ОСОБА_1 . Вважає рішення незаконним та необґрунтованим, таким, що винесене з порушенням норм матеріального права. Просить рішення суду частково скасувати та ухвалити нове рішення, яким стягувати з нього аліменти в розмірі по 1109 грн. на кожну дитину, всього 2 218 грн., що становить 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стверджує, що надає матеріальну допомогу дітям. Зазначає, що позивач 28 грудня 2018 року звільнилася з роботи за згодою сторін. Вказує, що він (відповідач) не працює.
Згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до частин 4,5 ст.268 ЦПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги; колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить відхилити.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі ст.ст. 76-81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданням цивільного судочинства.
Відповідно до ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин; 5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити; а також питання щодо розподілу судових витрат, допуску рішення до негайного виконання, скасування заходів забезпечення позову.
Постановляючи рішення, суд першої інстанції виходив з такого.
Встановлено, що сторони уклали шлюб , який зареєстрований 19 лютого 2011 року у Виконавчому комітеті Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області.
Сторони є батьками: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ст. 183 цього Кодексу частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
Згідно із ст. 182 цього Кодексу, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
При визначенні розміру аліментів судом враховується не тільки заробітна плата платника аліментів, але й основна заробітна плата, усі види доплат і надбавок до неї, премії та винагороди, допомога по безробіттю, пенсія, стипендія, доходи від підприємницької діяльності тощо.
Встановлено, що відповідач є працездатною особою молодого віку, що свідчить про можливість виконання ним обов`язків по утриманню дітей, що передбачено чинним законодавством.
Згідно із ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради Української РСР від 27 лютого 1991 року, ч.ч. 7, 8 СК України під час вирішення будь-яких питань щодо дітей суд повинен виходити з найкращого забезпечення інтересів дітей.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Згідно із ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік установлено у 2020 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком до 6 років: з 1 січня 2020 року - 1779 грн., з 1 липня - 1859 грн., з 1 грудня - 1921 грн.; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року - 2218 грн., з 1 липня - 2318 грн., з 1 грудня - 2395 грн.
При визначенні розміру аліментів, судом вірно враховано, що відповідач є працездатним, не працює, на утриманні інших дітей та непрацездатних осіб не має.
З урахуванням встановленого, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про задоволення позовних вимог про стягнення з відповідача аліментів в користь позивача на неповнолітніх дітей, які проживають разом з позивачем. Розмір аліментів визначено з дотриманням положень статті 182 СК України.
З висновками суду, які відповідають встановленим обставинам справи, належить погодитися, оскільки судом правильно визначено характер спірних правовідносин та встановлено дійсні обставини справи. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Підстави для скасування рішення суду відсутні.
Керуючись: ст. 367, п.1 ч.1 ст.374, ст.ст. 375, 381-384, 388-391 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Рішення Жовківського районного суду Львівської області від 19 лютого 2020 року залишити без змін, апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст постанови складено і підписано 22 жовтня 2020 року.
Головуючий
Судді
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 23.10.2020 |
Номер документу | 92371276 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Приколота Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні