Справа № 279/5186/20
Провадження № 2/279/1943/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.10.2020 року м. Коростень Житомирської області
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Моголівець І.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Стремигородської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно, земельний пай (паї), -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Стремигородської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно, земельний пай (паї).
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява (заява) за формою та змістом повинна відповідати вимогам статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 Цивільного процесуального кодексу України , зокрема відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обгрунтування.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява (заява) за формою та змістом повинна відповідати вимогам статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 Цивільного процесуального кодексу України
Зокрема, позивачем не вказано: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5 ч.3); відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (п.6 ч.3).
Стаття 1258 Цивільного кодексу України передбачає - "Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу". Крім того відповідно до ст.1268 ч.3 Цивільного кодексу України - "Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї".
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач ( ОСОБА_1 ) просить визнати право власності після смерті (бабусі) ОСОБА_2 , однак жодного доказу (документу) на підтвердження родинних зв`язків до матеріалів справи не долучає (в т.ч. свідоцтво про смерть ОСОБА_2 ).
Крім того, до матеріалів справи не долучено відмову нотаріуса, яка б мала істотне значення для правильного вирішення порушеного спору.
Також, відповідно до ч.2 ст.95 Цивільного процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом (в т.ч. уточнені списки ).
Проте позивачем не дотримано вимоги ст.95 Цивільного процесуального кодексу України, відповідно до якої учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Отже, позивачу необхідно підтвердити відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Вказані недоліки мають бути усунені протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі усунення у вказаний строк недоліків, позовна заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві з доданими до неї документами не пізніше п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Стремигородської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно, земельний пай (паї) - залишити без руху.
Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків, який обчислюється з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області І.А.Моголівець
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92413656 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Моголівець І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні