Ухвала
від 26.10.2020 по справі 922/3216/20
СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"26" жовтня 2020 р. Справа № 922/3216/20

Суддя-доповідач Бородіна Л.І., розглянувши апеляційну скаргу Колективного підприємства проектно-вишукувального конструкторсько-технологічного інституту "Сєвєродонецький будпроект", місто Сєвєродонецьк Луганської області,

на ухвалу Господарського суду Харківської області від 07.10.2020 (суддя Рильова В.В.), постановлену в приміщенні Господарського суду Харківської області в м. Харків, повний текст якої складений 07.10.2020,

у справі 922/3216/20,

за позовом: Колективного підприємства проектно-вишукувального конструкторсько-технологічного інституту "Сєвєродонецький будпроект", місто Сєвєродонецьк Луганської області,

до відповідача: Товариства з додатковою відповідальністю "Міжнародна страхова компанія", місто Харків,

про визнання недійсним рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 07.10.2020 у справі №922/3216/20 відмовлено в задоволенні заяви Колективного підприємства проектно-вишукувального конструкторсько-технологічного інституту "Сєвєродонецький будпроект" про забезпечення позову (а.с.45-48).

КП ПВКТІ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ БУДПРОЕКТ" з ухвалою місцевого господарського суду не погодилось та 16.10.2020 звернулось до Східного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Харківської області від 07.10.2020 у справі №922/3216/20 та прийняти нове рішення, яким заяву про забезпечення позову КП ПВКТІ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ БУДПРОЕКТ" задовольнити.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суддя-доповідач дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху з огляду на таке.

Пунктом 1 частини 3 статті 258 ГПК України встановлено, що до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.

Таким чином, вимогами ГПК України на заявника апеляційної скарги покладений обов`язок надавати до апеляційної скарги докази наявності повноважень представника на підписання апеляційної скарги за відсутності їх в матеріалах справи.

Частиною 1 статті 58 ГПК України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Частиною 4 ст. 60 ГПК України зазначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером , виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

При дослідженні матеріалів апеляційної скарги судом встановлено, що апеляційна скарга підписана адвокатом Полтавець Юрієм Дмитровичем.

Відповідно до частин 1, 3, 4 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги . Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом . Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.

Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема, адвоката, при реалізації права на справедливий суд передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи, із зазначенням назви судового органу, у якому надається правова допомога позивачу), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, що реалізує право на справедливий суд. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво, а також не позбавляти довірителя права знати про дії представника.

До апеляційної скарги скаржником не надано документів на підтвердження повноважень адвоката на надання правової допомоги КП ПВКТІ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ БУДПРОЕКТ", у тому числі права на підписання апеляційної скарги.

Крім того, відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 7 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору, що справляється апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, за подання апеляційної скарги скаржник мав сплатити судовий збір у розмірі 2102грн.

Скаржником до матеріалів апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору та про них не зазначено в апеляційній скарзі.

Згідно з частиною 2 статті 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши , що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суддя-доповідач дійшов висновку, що апеляційна скарга подана з порушенням вимог пунктів 1,2 частини 3 статті 258 ГПК України, а саме: без доказів наявності повноважень представника на підписання апеляційної скарги та без доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Враховуючи викладене, апеляційну скаргу КП ПВКТІ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ БУДПРОЕКТ" слід залишити без руху на підставі статті 260 ГПК України та встановити десятиденний строк з дня вручення ухвали скаржнику для виправлення недоліків апеляційної скарги.

Керуючись статтями 174, 234, 256, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Апеляційну скаргу КП ПВКТІ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ БУДПРОЕКТ" на ухвалу Господарського суду Харківської області від 07.10.2020 у справі №922/3216/19 залишити без руху.

2. Встановити КП ПВКТІ "СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ БУДПРОЕКТ" десятиденний строк з дня вручення ухвали скаржнику для виправлення недоліків апеляційної скарги.

3.Наслідки неусунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, визначені статтями 260, 261 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею-доповідачем та не підлягає оскарженню.

Суддя - доповідач Л.І. Бородіна

СудСхідний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення26.10.2020
Оприлюднено28.10.2020
Номер документу92425664
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/3216/20

Ухвала від 04.11.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Бородіна Лариса Іванівна

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Бородіна Лариса Іванівна

Ухвала від 13.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 12.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні