Ухвала
від 23.10.2020 по справі 910/15841/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

23.10.2020Справа № 910/15841/20

Суддя Господарського суду міста Києва Зеленіна Н.І. , розглянувши матеріали

позовної заяви ОСОБА_1

до відповідачів:

1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Ройалленг Груп"

2. Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації

про визнання припиненими трудових відносин та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ройалленг Груп", відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання припиненими трудових правовідносин між ОСОБА_1 , як директором товариства, та ТОВ "Ройалленг Груп" на підставі ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України з 10 липня 2020 року; зобов`язання відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо звільнення ОСОБА_1 з посади директора ТОВ "Ройалленг Груп" з 10 липня 2020 року та виключити ОСОБА_1 із зазначеного реєстру як директора ТОВ "Ройалленг Груп".

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи з наступного.

Критеріями розмежування судової юрисдикції є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.

Відповідно до ст. 4 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.

З матеріалів справи не вбачається, яким саме чином були порушені корпоративні права позивача, фізичної особи ОСОБА_1 . Окрім того, відсутнє посилання на конкретизацію в якому саме статусі позивач звертаються до суду (працівник товариства, повноважний член (засновник) товариства або ж директор товариства), що унеможливлює встановлення обсягу правосуб`єктності заявника, яка необхідна для звернення до суду з даним позовом та визнання юрисдикції даного спору.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Встановити строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення даної ухвали.

3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- обґрунтованих письмових пояснень щодо статусу, в якому ОСОБА_1 звертається до суду з даним позовом, а також правових підстав такого звернення з урахуванням приписів ст. 4, 20 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набрала законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.10.2020
Оприлюднено27.10.2020
Номер документу92427001
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15841/20

Рішення від 12.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 08.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 25.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 23.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні