ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26.10.2020 Справа № 914/2413/18
Господарський суд Львівської області у складі судді Коссака С.М., розглянувши заяви : представника Державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» (вх.№2629/20) та представника Акціонерного товариства «Українська залізниця» від імені якого діє Регіональна філія «Львівська залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» (вх.№2662/20)
про стягнення судових витрат
у справі: № 914/2413/18
за позовом: Акціонерного товариства «Українська залізниця» від імені якого діє Регіональна філія «Львівська залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» , м. Львів
до відповідача-1:Державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» , м. Старий Самбір
відповідача -2: Товариство з обмеженою відповідальністю «Метрудтранс» , м. Київ
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Закарпатська митниця Держмитслужби, м. Ужгород
про стягнення заборгованості 1 368 779, 56 грн.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Львівської області представником відповідача-1 подано заяву за вх.№2629/20 про стягнення судових витрат (детальний опис робіт, наданих послуг, виконаних адвокатом та понесених ним витрат), понесених у зв`язку з переглядом справи в господарському суді Львівської області в розмірі 33 291,60 гривень та додано до даної заяви копію договору про надання правничої допомоги №10/12/19 від 10.12.2019 року, копію платіжного доручення №1403 від 02.03.2020 року, копію платіжного доручення №2020 від 12.10.2020 року, копію акту здачі-приймання наданої правничої допомоги №1 від 12 жовтня 2020 року.
До господарського суду Львівської області представником позивача подано заяву за вх.32662/20 про розподіл судових витрат, в якій просить ухвалити додаткове рішення, яким стягнути на користь позивача сплачені судові збори за подання апеляційних та касаційних скарг у даній справі.
Згідно витягів з протоколів передачі судової справи раніше визначеному складу суду, заяви у справі №914/2413/18 передано для розгляду судді Коссаку С.М.
Акціонерне товариство «Українська залізниця» від імені якого діє Регіональна філія Акціонерного товариства «Львівська залізниця» звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» про стягнення 1 368 779, 56 грн.
В судовому засіданні 08.10.2020 року представник Державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» усно заявив про намір подати заяву про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.
08.10.2020 року ухвалено рішення, яким позов задоволено, стягнуто з Товариство з обмеженою відповідальністю «Метрудтранс» , м. Київ на користь Акціонерного товариства «Українська залізниця» від імені якого діє Регіональна філія «Львівська залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» , м. Львів 1 368 779,56грн. перерахованих платежів за час затримання вагонів та 20 531,69грн. судового збору; у задоволенні позовних вимог до Державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» , м. Старий Самбір відмовлено.
Відповідно ст. 126 ГПК України передбачено, що за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Статтею 30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність передбачено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
У рішення Європейського суду з прав людини від 23.01.2014 року (справа East/West Alliance Limited проти України , заява №19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними й неминучими, а їх розмір - обгрунтованим (п.268).
Відповідно до ч.3 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України, для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Окрім цього, суд зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи.
Розумність строків є одним із основоположних засад (принципів) господарського судочинства відповідно до пункту 10 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним вважається строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський Суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (див. рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України, no. 4469/07, від 02.05.2013, Папазова та інші проти України, no. 32849/05, 20796/06, 14347/07 та 40760/07, від 15.03.2012).
Враховуючи зазначене вище, а також, що заяви щодо стягнення судових витрат надійшли до суду 13.10.2020 року та 19.10.2020 року, відповідно до статті 244 ГПК України ухвалення додаткового рішення проводиться протягом 10 днів з дня надходження таких заяв в тому самому порядку, що й судове рішення, обставини, викладені у заявах потребують дослідження, відтак є необхідність викликати сторони в судове засідання, і відповідно, належно повідомити їх про час і місце проведення судового засідання, та керуючись ст.ст. 221, 234, 235, 244 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяви представника Державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство» та Акціонерного товариства «Українська залізниця» від імені якого діє Регіональна філія «Львівська залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця» про стягнення судових витрат у справі № 914/2413/18 призначити до розгляду в судовому засіданні на 05.11.2020 до 10:40 год.
2. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-ий поверх.
3. Явка представників в судове засідання на власний розсуд.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5015 , а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою - http://revestr.court.gov.ua .
Ухвалу складено та підписано 26.10.2020 року (у зв`язку з карантинними заходами судді).
Суддя С.М. Коссак
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2020 |
Оприлюднено | 28.10.2020 |
Номер документу | 92427346 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Коссак С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні