Ухвала
від 13.10.2020 по справі 923/595/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

13 жовтня 2020 року Справа № 923/595/20

Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , при секретарі судового засідання Фінаровій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Керівника Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Стрілківської сільської ради Генічеського району

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛК-Альянс"

про розірвання договору оренди земельної ділянки та повернення земельної ділянки.

За участю представників сторін:

від прокуратури - Наумова Т.О., прокурор відділу прокуратури;

від позивача - не з`явився;

від відповідача - не з`явився.

У відповідності до ч.1 статті 222 Господарського процесуального кодексу України здійснюється повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

в с т а н о в и в:

22 червня 2020 року Керівник Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області звернувся до Господарського суду Херсонської області з позовом в інтересах держави в особі Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛК-Альянс", в якому просить:

- розірвати договір оренди земельної ділянки рекреаційного призначення, розташованої на території Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області площею 3,000 га. (кадастровий номер 6522185200:02:001:0292), укладений 21.12.2017 Стрілківською сільською радою (код ЄДРПОУ 26283863, 75583, Херсонська область, Генічеський район, с. Стрілкове, вул. Центральна, 105-Є) з Товариством з обмеженою відповідальністю "ЛК-Альянс" (код ЄДРПОУ 33832175, 74991, м. Нова Каховка, с. Райське, вул. Основська, 23А) зареєстрований 09.01.2018;

- зобов`язати ТОВ "ЛК-Альянс" (код ЄДРПОУ 33832175, 74991, м. Нова Каховка, с. Райське, вул. Основська, 23-А) повернути Стрілківській сільській раді Генічеського району Херсонської області (код ЄДРПОУ 26283863, 75583, с. Стрілкове, вул. Центральна, 105-Є) земельну ділянку площею 3,000 га. (кадастровий номер 6522185200:02:001:0292) вартістю 1784400,00 грн., яка розташована за адресою: вул. Берегова 13 - "Г" с. Стрілкове, Генічеського району Херсонської області. Витрати прокуратури зі сплати судового збору покласти на відповідача.

Ухвалою від 25 червня 2020 року суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Розгляд справи № 923/595/20 визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Одночасно судом продовжено строк проведення підготовчого провадження у справі № 923/595/20 на 30 днів.

Цією ж ухвалою запропоновано Стрілківській сільській раді Генічеського району Херсонської області надати пояснення щодо заявленого прокурором позову, відповідачу відзив на позовну заяву, належним чином завірені копії реєстраційних документів - прокурору та позивачу відповідь на відзив відповідача у встановлені судом строки.

Ухвалою від 16 вересня 2020 року закрито підготовче провадження у справі № 923/595/20 та призначено справу до судового розгляду по суті на 13 жовтня 2020 року.

Вказана ухвала суду направлена на адреси учасників провадження рекомендованою поштою з повідомленням про вручення.

До суду повернулись поштові повідомлення з відмітками суду про вручення ухвали суду від 16.09.2020 адресантам: прокуратурі Херсонської області, Стрілківській сільській раді, Керівнику Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області.

06 жовтня 2020 року на електрону адресу Господарського суду Херсонської області надійшло клопотання від Стрілківської сільської ради Генічеського району Херсонської області про розгляд справи без їх участі, зазначене клопотання не скріплено електронним цифровим підписом, про що складено довідку канцелярією Господарського суду Херсонської області.

Згідно зі ст. 5 Закону України "Про електронний документ та електронний документообіг" електронний документ - це документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Стаття 6 Закону передбачає можливість використання електронного підпису, але не встановлено його обов`язковості.

Водночас, у ст. 7 вказаного Закону встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, в тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги". Що за своїм змістом відносить електронний підпис до обов`язкових реквізитів електронного документа.

Відповідно до приписів Закону України "Про електронні довірчі послуги", електронний цифровий підпис використовується фізичними та юридичними особами - суб`єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.

Відповідно до ч.8 ст.42 Господарського процесуального кодексу України усі документи, які подаються до суду в електронній формі, повинні бути скріпленні електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).

З урахуванням викладеного, оскільки клопотання позивача про розгляд справи без його участі не скріплено електронним цифровим підписом, що підтверджується Довідкою Господарського суду Херсонської області, вказаний документ не має статусу офіційного документу, а тому у суду відсутні правові підстави для розгляду станом на 13.10.2020 року зазначеного клопотання. З урахуванням зазначеного, суд залишає без розгляду клопотання позивача про розгляд справи без його участі.

У призначене судове засідання 13.10.2020 представник відповідача не з`явився, докази отримання ухвали суду в матеріалах справи відсутні. Згідно інформації, яка підтверджується трекінгом штрих кодового ідентифікатора (номеру поштового відправлення) на конверті за № 7300308857750 з офіційного сайту УДППЗ "Укрпошта", слідує, що ухвала суду від 16.09.2020, яка була направлена на адресу відповідача, станом на 13.10.2020 прямує до точки видачі/доставки за місцезнаходженням відповідача, тобто відповідачем не отримана.

Частиною першою статті 216 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 3 ст.13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом

Згідно ч.3 ст. 198 ГПК України, головуючий відповідно до завдання господарського судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Одночасно, суд враховує, що відповідно до ч.5 ст. 236 ГПК України обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Враховуючи викладене, з метою надання сторонам можливості реалізувати надані їм Господарським процесуальним кодексом України права, зокрема на участь в судовому засіданні та подання доказів, а також з метою повторного повідомлення відповідача про дату та час судового засідання, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Відповідно до частини 1 статті 195 ГПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше, ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.

Разом з тим, суд зазначає, що згідно з приписами ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).

Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

З урахуванням зазначеного з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, з метою дотримання основних принципів здіснення судочинства, суд вважає за необхідне продовжити строк розгляду справи по суті, поза межами встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку та відкласти розгляд справи.

Керуючись статтями 13, 195, 198, 202, 216, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

п о с т а н о в и в:

1. Продовжити строк розгляду справи № 923/595/20 по суті на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

2. Призначити справу до судового розгляду по суті об 11:00 год. 12 листопада 2020 року, яке відбудеться в залі судових засідань № 207 Господарського суду Херсонської області (м. Херсон, вул. Театральна, 18).

3. Роз`яснити учасникам справи ст. 207 ГПК України, згідно положень якої під час розгляду справи по суті в учасників справи з`ясовується, чи мають вони заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

4. Явка представників сторін у судове засідання не визнається обов`язковою.

5. Копію ухвали надіслати сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.

Ухвалу підписано 26.10.2020, у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю судді з 19.10.2020 по 23.10.2020.

Суддя С.В. Нікітенко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення13.10.2020
Оприлюднено28.10.2020
Номер документу92427774
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/595/20

Рішення від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 13.10.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 16.09.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

Ухвала від 25.06.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Нікітенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні