Справа № 306/1515/20
Провадження № 2/306/660/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
26 жовтня 2020 року м. Свалява
Суддя Свалявського районного суду Закарпатської області Тхір О. А., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 до Полянської сільської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И Л А:
Представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Козар М.М. звернувся в суд із зазначеним позовом, в якому просить винести рішення, яким визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 та господарські надвірні споруди щдо нього, у с. Оленьово, Свалявського району.
Перевіривши подані документи, встановлено, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки така подана без додержання вимог, викладених ст.ст. 175 , 177 ЦПК України .
А саме, в порушення п.п. 4, 5, 6, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивач зазначаючи про наявність спору щодо нерухомого майна, та заявляючи право на спірне майно не зазначає яким способом слід відновити його порушене право та чим саме відповідач порушує його права, не зазначено в чому полягає спір, в чому полягає невизнання або оспорювання прав позивача. Зокрема, які вимоги ставить до відповідача Полянської сільської ради , обґрунтування вимог до Полянської сільської ради не зазначено в чому полягає спір між ними. Не зазначено чим саме Полянська сільська рада не визнає або порушує права позивача. Крім того, із позовної заяви встановлено, що позивач звертається до нотаріуса із заявою про оформлення прав на спадкове майно, і лише в разі відмови нотаріуса звернутись до суду. Доказів про таке представник позивача не надає та відсутнє посилання на існування таких доказів звернення до нотаріуса із заявою про оформлення спадкових прав. Як і відсутнє посилання на докази про наявність заведеної спадкової справи та про коло спадкоємців до майна померлого, в тому числі і наявність спадкоємців, які мають право на обов`язкову частку в майні померлого.
Таким чином у позовній заяві, не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини, зміст позовних вимог щодо відповідача, а сама позовна заява не містить підпису позивача або його представника, що не відповідає вимогам ч.2 ст. 175 ЦПК України.
Одночасно встановлено, що позивачем не зазначено відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Крім того, в порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України позивачем не додано документ, що підтверджує сплату судового збору за позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування , і не зазначено доказів, що свідчать про звільнення від його сплати.
Згідно зі ст. 4 Закону України Про судовий збір № 3674-VI від 08.07.2011 р ., судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2020 року становить 2102, 00 грн.
Частиною 1 ст. 9 ЗУ Про судовий збір передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, становить (2102,00х0,4=840,80) 840,80грн.
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір у сумі 840,80 грн. за позовну вимогу, та додати до позовної заяви оригінали документу, що підтверджує його сплату за позовну вимогу майнового характеру, а саме, про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, за ставкою, визначеною ст. 4 Закону України Про судовий збір , на рахунок суду за наступними реквізитами: одержувач - УК у Свалявському районі (Свалявський район) 22030101, ЄДРПОУ - 37916934, МФО - 899998; № рахунку UA958999980313181206000007233, у справі (ПІБ заявника). В іншому разі надати докази, які свідчать, що позивач звільнений від сплати судового збору, та зазначити про підстави такого звільнення в позовній заяві.
Зазначені недоліки та неточності в позовній заяві, в якій лише зазначено про існування спору щодо нерухомого майна, перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Таким чином, позивачу слід усунути зазначені порушення, які допущені в позовній заяві та додати відповідні документи та докази в порядку, визначеному ст. 177 ЦПК України.
Повідомити предствавника позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду позовної заяви в новій редакції /з копіями для учасників справи/ з урахуванням виявлених суддею недоліків, зазначених в даній ухвалі, та з доданням належним чином оформлених документів та доказів.
Відповідно до ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 1 75 і 1 77 цього Кодексу , або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Встановлена невідповідність позовної заяви вимогам ЦПК України є підставою для залишення її без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 1 75, 1 77, 185, 260, 261 ЦПК України суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 до Полянської сільської ради про визнання права власності на майно в порядку спадкування - залишити без руху.
Надати представнику позивача ОСОБА_1 - адвокату Козар М.М. строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачами копії зазначеної ухвали.
Якщо позивач у встановлений строк усуне, зазначені в ухвалі недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У випадку невиконання недоліків у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Свалявського районного суд
Закарпатської області О.А.Тхір
26.10.2020
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2020 |
Оприлюднено | 27.10.2020 |
Номер документу | 92429674 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Тхір О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні