Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"22" жовтня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/659/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Шніт А.В.,
розглядаючи справу
за позовом Керівника Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненській та Житомирській областях
до Приватного підприємства "Тарра"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головного управління статистики у Житомирській області
про стягнення 10 724,43 грн, розірвання договору оренди та повернення нерухомого майна,
за участю представників сторін:
прокурор: Ревелюк Т. О., службове посвідчення №038654 від 11.01.2016;
від позивача: Огороднікова І. В., довіреність №18 від 28.08.2020;
від відповідача: не з`явився;
від третьої особи: Шундрик В. Л., довіреність №15-06/117-20 від 22.09.2020;
ВСТАНОВИВ:
Виконувач обов`язків керівника Коростенської місцевої прокуратури звернувся до господарського суду в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Рівненській та Житомирській областях з позовом до Приватного підприємства "Тарра" із вимогами:
- стягнути на користь державного бюджету 10 724,43грн, із яких 9 835,85грн заборгованості з орендної плати, 790,22грн пені, 98,36грн штрафу;
- розірвати договір оренди державного нерухомого майна №1964, укладений 05.12.2017 між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях та Приватним підприємством "Тарра";
- зобов`язати Приватне підприємство "Тарра" повернути Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях нерухоме майно, а саме: нежитлове приміщення площею 44,4 кв.м. на 1-му поверсі адміністративної будівлі, що перебуває на балансі Головного управління статистики у Житомирській області, розташованого за адресою: вул.Коротуна, 1, м.Коростень, Житомирська область.
Ухвалою суду від 22.09.2020 продовжено строк підготовчого провадження до 22.10.2020.
22.10.2020 на адресу суду від Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області надійшли:
- клопотання (у порядку статті 169 ГПК України);
- заява (у порядку ст. 46 ГПК).
Прокурор в судовому засіданні підтримала заявлені клопотання та заявила клопотання про продовження строку підготовчого провадження.
Позивач та третя особа в судовому засіданні щодо продовження строку підготовчого провадження не заперечували.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 95).
Відповідно до ч.3 ст.177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Пунктом 3 частини 2 статті 183 ГПК України визначено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Положеннями ч.5 ст.236 ГПК України передбачено, що обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Водночас суд зазначає, що відповідно дост.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Законом від 17.07.1997 №475/97-ВР, гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
В пункті 31 Рішення Європейського суду з прав людини від 01.02.2007 у справі "Макаренко проти України" суд вказує, що "розумний" строк проваджень має визначатись відповідно до обставин справи та наступних критеріїв: складність справи, поведінка заявника і компетентних органів та інтерес, який мав заявник у цьому спорі.
Враховуючи, що розгляд справи по суті як стадія позовного провадження передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після переходу до розгляду справи по суті, для забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві, керуючись приписами статей 177,181,182 ГПК України, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження та відкласти судове засідання.
Керуючись ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ст. 119, 177, 182, 183, 234, 235 ГПК України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк підготовчого провадження.
2. Відкласти розгляд справи на "17" листопада 2020 р. о 10:10 Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, в залі судових засідань № 101.
3. Прокурору, позивачу надати до суду:
- письмові пояснення щодо періоду нарахування заборгованості з орендної плати.
4. Сторонам надати до суду:
- докази сплати заборгованості відповідачем.
5. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до ст.80 Господарського процесуального кодексу України.
6. Учасникам процесу подавати заяви і клопотання відповідно до ст.169, 170 Господарського процесуального кодексу України.
7. Повідомити учасників провадження про час та місце проведення підготовчого судового засідання шляхом надіслання копії даної ухвали на їх адреси.
При направленні у судове засідання уповноважених представників, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Шніт А.В.
Друк:
1 - у справу;
2 - Коростенська місцева прокуратура на електронну пошту kprokuratura@ukr.net
3 - Прокуратура Житомирської області
4 - Регіональне відділення Фонду держмайна України по Рівненській та Житомирській областях на електронну пошту rivne@spfu.gov.ua
5 - Приватне підприємство "Тарра" (рек.) та на електронну пошту kochyn.maryna@gmail.com
6 - Головне управління статистики у Житомирській області на електронну пошту stat@zt.ukrstat.gov.ua
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2020 |
Оприлюднено | 28.10.2020 |
Номер документу | 92438531 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні