Справа № 602/546/20
Провадження № 2/602/131/2020
ЛАНОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
Тернопільської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" жовтня 2020 р. м.Ланівці
Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:
головуючої судді- Костів Л.І.,
секретар - Домчук В.І.,
розглянувши в письмовому провадженні в м.Ланівці цивільну справу за позовом представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 - ОСОБА_3 до Гриньківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивачів ОСОБА_4 , ОСОБА_5 - ОСОБА_6 звернувся до Лановецького районного суду з позовом до Гриньківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області про визнання права власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 3.20 га, яка розташована на території Гриньківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, в порядку спадкування за законом, що залишилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 .
Заявлені вимоги представник позивачів мотивує тим, що позивачі є дітьми померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Грибова Лановецького району Тернопільської області ОСОБА_7 . Після смерті спадкодавця позивачі у встановленому порядку прийняли спадщину, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом їм було відмовлено, оскільки ними не було надано належним чином оформлений документ, що посвідчує право власності на право на земельну частку (пай), а саме сертифікат на земельну частку (пай), який позивачами було втрачено. З приводу чого позивачами було подано оголошення в газеті Голос Лановеччини . У видачі дублікату сертифіката відділом у Лановецькому районі ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області позивачам було відмовлено, в зв`язку з чим вони звернулися до суду за захистом своїх прав.
В судове засідання позивачі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , представник позивачів ОСОБА_6 не з`явились. Від представника позивачів надійшла заява, в якій він просить слухати справу у його відсутності та відсутності позивачів, позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять їх задоволити.
Представник відповідача - Гриньківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області в судове засідання не з`явився, однак направив до суду заяву, в якій позовні вимоги визнає повністю, просить справу слухати в його відсутності.
У відповідності до ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі письмових заяв усіх сторін по справі, в зв`язку з визнанням відповідачами позову суд ухвалює рішення за відсутності сторін про задоволення позову за наявності законних підстав, на підставі наявних в матеріалах справи письмових доказів, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку, передбаченому ст.ст. 223 , 247 ЦПК України .
Дослідивши докази по справі, суд з`ясував наступні обставини.
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого повторно 24 жовтня 2018 року Лановецьким районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області , ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Грибова Лановецького району Тернопільської області у віці 47 років, про що 20 березня 1999 року складено відповідний актовий запис за № 09.
Згідно Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища №00022868776, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , уклали шлюб 10 листопада 1999 року, згідно актового запису №66, складеного 10 листопада 1999 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Лановецького районного управління юстиції у Тернопільській області, прізвище сторін після державної реєстрації шлюбу - ОСОБА_10 .
Згідно рішення Лановецького районного суду Тернопільської області від 29 травня 2014 року в справі №602/413/14-ц, шлюб між ОСОБА_9 та ОСОБА_11 розірвано. ОСОБА_4 після розірвання шлюбу залишено прізвище ОСОБА_10 .
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є донькою померлого ОСОБА_7 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , зареєстрованого Юськовецькою сільською Радою Лановецького району Тернопільської області 09 листопада 1974 року.
ОСОБА_5 є сином померлого ОСОБА_7 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , зареєстрованим Гриньківською сільською Радою Лановецького райвиконкому Тернопільської області 14 грудня 1987 року.
Згідно довідки №47/01-16, виданої державним нотаріусом Лановецької державної нотаріальної контори 11 лютого 2020 року, після смерті ОСОБА_7 , 1952 року народження, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , заведена спадкова справа №11/2020. ОСОБА_4 подала заяву про прийняття спадщини після померлого ОСОБА_7 23 січня 2020 року, якій рішенням Лановецького районного суду Тернопільської області від 23 грудня 2019 року було визначено додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_7 . Крім ОСОБА_4 спадщину прийняли діти померлого: ОСОБА_5 та ОСОБА_12 . Більше ніхто із заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину не звертався.
Як вбачається з листа №12/110-20 , виданого 24 лютого 2020 року начальником Відділу у Лановецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, вартість земельної частки (паю) по КСП с/с Воля с.Гриньки Лановецького району Тернопільської області з врахуванням коефіцієнта індексації станом на 01 січня 1999 року - 2,04 становить - 26843,99 грн.
Згідно листа №БП-9/0-0.30-9/140-20, виданого 13 травня 2020 року заступником начальника Відділу у Лановецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, 19 березня 1997 року в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №65 зареєстровано сертифікат на право на земельну частку (пай) серії ТР №0235573, розміром 3,20 га в умовних кадастрових гектарах на ім`я ОСОБА_7 по колективному сільськогосподарському підприємстві селянська спілка Воля . Вказаний сертифікат видано ОСОБА_7 на підставі розпорядження Лановецької районної державної адміністрації від 21 лютого 1997 року №29 та отримано, про що свідчить підпис у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай). Державний акт на право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Гриньківської сільської ради на ім`я ОСОБА_7 не виготовлявся і не видавався. ОСОБА_7 включений в список померлих громадян, спадкоємці яких отримають земельні частки (паї) у власність після переоформлення права власності в установленому порядку на території Гриньківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області. Сертифікати на право на земельну частку (пай) видавались громадянам на підставі Указу Президента України Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність від 08 серпня 1995 року №720/95 відповідно затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1995 p. N 801 зразка в одному примірнику та реєструвались у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) відповідною районною державною адміністрацією, форма якої затверджена цією ж постановою. При втраті оригіналу сертифікату на земельну частку (пай) видавався дублікат згідно постанови Кабінету Міністрів України від 1 листопада 2000 р. №1619 Про затвердження Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів , яка втратила чинність на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №83/411/625 від 05 квітня 2016 року, тому дублікати сертифікатів на земельну частку (пай) не видаються.
Сертифікат на право власності на земельну частку (пай) серії ТР №0235573, виданий 19 березня 1997 року та зареєстрований за №65 на ім`я ОСОБА_7 було втрачено. В зв`язку з цим було подано оголошення в друковані засоби масової інформації.
В газеті Голос Лановеччини №5(7768) від 31 січня 2020 року розміщено оголошення, згідно якого сертифікат на право власності на земельну частку (пай) серії ТР №0235573, виданий 19 березня 1997 року та зареєстрований за №65 на ім`я ОСОБА_13 вважається втраченим .
Як вбачається з листа №549/01-16, виданого 12 серпня 2019 року державним нотаріусом Лановецької державної нотаріальної контори Кондратюку І.І., позивачу роз`яснено що в зв`язку з відсутністю в нього належним чином оформлених документів, що посвідчують належність права на земельну частку (пай) спадкодавцю, вчинення такої нотаріальної дії, як видача свідоцтва про право на спадщину без вказаних документів суперечить законодавству.
Згідно з ч.4 ст.206 Цивільного процесуального кодексу України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Відповідно до ст.ст.328, 392 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Як вбачається із змісту ч.1 ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
В судовому засіданні встановлено, що підтверджується матеріалами справи, що позивачі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 є спадкоємцями ОСОБА_7 . Позивачі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 набули право власності на спірне майно в порядку спадкування за законом, оскільки прийняли спадщину у встановленому законом порядку, а оформити свої спадкові права в нотаріальній конторі можливості не мають через відсутність правовстановлюючих документів на спадкове майно на ім`я спадкодавця.
Керуючись ст.ст. 328, 392, 1261, 1236 ЦК України, ст.ст. 206, 211, 247, 258 , 259 , 263 , 264 , 265 , 268 , 352 , 354 , 355 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов представника позивачів ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , місце проживання або місце знаходження: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , місце проживання або місце знаходження: с.Краснолука Лановецького району Тернопільської області) - ОСОБА_3 (місце проживання або місце знаходження: АДРЕСА_2 ) до Гринківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області (місце знаходження: с.Гриньки Лановецького району Тернопільської області) про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - задовільнити.
Визнати в порядку спадкування за законом за ОСОБА_14 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 , ОСОБА_15 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 право власності на право на 1/3 частки на земельну частку (пай) розмірі 3.20 га в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території Гриньківської сільської ради Лановецького району Тернопільської області, що належало померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Грибова Лановецького району, Тернопільської області ОСОБА_7 на підставі сертифіката на земельну частку (пай) серії ТР №0235573, виданого 19 березня 1997 року на підставі розпорядження Лановецької районної державної адміністрації від 21 лютого 1997 року №29, за кожним.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Лановецький районний суд Тернопільської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Л. І. Костів
Суд | Лановецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2020 |
Оприлюднено | 28.10.2020 |
Номер документу | 92447944 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лановецький районний суд Тернопільської області
Костів Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні