УХВАЛА
27 жовтня 2020 р.Справа № 520/12917/19 Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Бершова Г.Є.,
Суддів: Катунова В.В. , Чалого І.С. ,
розглянувши у порядку письмового провадження клопотання Державної податкової служби України про поновлення строку на апеляційне оскарження на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 31.01.2020 року по справі № 520/12917/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АДЕОНА"
до Державної податкової служби України
про скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 31.01.2020 року частково задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АДЕОНА" до Державної податкової служби України про скасування рішень.
На зазначене рішення суду Державною податковою службою України 27.04.2020 вперше подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 10.08.2020 року апеляційну скаргу Державної податкової служби України повернуто скаржнику.
02.10.2020 року Державна податкова служба України повторно звернулася до суду із апеляційною скаргою разом з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Дослідивши доводи клопотання та матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 295 КАС України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення суду першої інстанції прийнято 31.01.2020 року. Копію рішення отримано Державною податковою службою України 06.02.2020 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с. 120).
Апеляційна скарга вдруге подана апелянтом до Харківського окружного адміністративного суду 02.10.2020 року, тобто вже після закінчення встановленого процесуальним законом строку на її подання.
В такому випадку, приймаючи до уваги дату отримання копії оскаржуваного рішення, звертаючись із апеляційною скаргою, скаржник пропустив встановлений законом строк.
Відповідно ч.1 ст.121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Колегія суддів зазначає, що поважними причинами пропуску строку на подання апеляційної скарги можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
В обґрунтування підстав поважності пропуску строку скаржник посилається на те, що апеляційна скарга була подана вчасно, оскільки повний текст судового рішення складено 31.01.2020, а отримано апелянтом 12.02.2020 року. Проте, в матеріалах справи наявні докази, що повний текст рішення суду першої інстанції отримано апелянтом саме 06.02.2020 (а.с.120) .
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов висновку, що вказані обставини не можуть бути визнані поважними причинами пропуску строку звернення із апеляційною скаргою, оскільки вони не звільняють відповідача дотримуватись процесуальних обов`язків як сторони по справі.
Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених КАС України, певних процесуальних дій.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Повернення заявнику апеляційної скарги, за умови порушення вимог до оформлення апеляційної скарги, не є обставинами, що перешкоджали своєчасному вчиненню процесуальних дій, а лише свідчить про неналежне користування відповідачем наданими процесуальним законодавством правами.
Інших належних та допустимих доказів, які б підтверджували поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження, апелянтом не надано.
Керуючись ст. ст. 121,295,321,325,328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Державної податкової служби України про поновлення строку на апеляційне оскарження - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Бершов Г.Є. Судді Катунов В.В. Чалий І.С.
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 29.10.2020 |
Номер документу | 92454419 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Бершов Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні