ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.10.2020м. ДніпроСправа № 904/4884/20
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мілєвої І.В.розглянувши справу
за позовом Управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Діюр", Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг
про стягнення 17 954,29 грн.
Без виклику представників сторін
СУТЬ СПОРУ:
Управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області звернулося до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Діюр" про стягнення 17 954,29 грн., з яких: 15 572,64 грн. - основний борг, 1 081,89 грн. - пеня, 625,02 грн. - 3% річних, 674,74 грн. - інфляційні втрати.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов договору оренди об`єктів нерухомості комунальної власності міста № 17/3 від 31.12.2015 та договору оренди об`єктів нерухомості комунальної власності міста № 17/22 від 19.02.2019 в частині сплати орендної плати.
Ухвалою суду від 08.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Залучено до участі у справі в якості третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради. Залучено до участі у справі в якості третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Комунальне підприємство Парковка та реклама Криворізької міської ради
До господарського суду повернувся поштовий конверт з ухвалою суду від 08.09.2020, який направлявся на адресу відповідача, з поштовою відміткою "за закінченням встановленого строку зберігання". Як убачається з матеріалів справи, адреса відповідача відповідає адресі, що вказана у позовній заяві, та відповідає зазначеній в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
31.12.2015 між Управлінням комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Діюр" (орендар) було укладено договір оренди об`єктів нерухомості комунальної власності міста № 17/3 (далі - договір 1).
Орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування нерухоме майно (надалі - об`єкт оренди), окремо розташовану нежитлову одноповерхову будівлю загальною площею 288,8 м2, розташований за адресою: вул. Коротченка, 7А для використання під розміщення офісу, балансоутримувачем якого є УБЖП. Об`єкт оренди облаштований холодним водопостачанням, каналізацією, центральним опаленням, електромережею. Використання орендованого комунального майна не за призначенням забороняється (п. 1.1. договору 1).
Договір оренди вважається укладеним з моменту його підписання сторонами (п. 2.1. договору 1).
Вступ орендаря у строкове платне користування об`єктом оренди настає одночасно з підписанням акту приймання-передавання, який потрібно оформити в 5-ти денний термін з КП Парковка та реклама (п. 2.2. договору 1).
У разі припинення або розірвання цього договору орендар повертає об`єкт оренди орендодавцю в 5-ти денний термін (п. 2.3. договору 1).
Об`єкт оренди вважається повернутим орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання з КП „Парковка та реклама" (п. 2.4. договору 1).
3а користування об`єктом оренди орендар сплачує орендодавцю річну орендну плату у розмірі 18 % від незалежної вартості об`єкту оренди. Орендна плата становить 6 649,47 грн. без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) - листопад 2015 р. Орендна плата за перший місяць оренди грудень 2015 р. визначається шляхом коригування її розміру за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяцем до останнього числа першого місяця оренди. Орендна плата перераховується на розрахунковий рахунок КП Парковка та реклама щомісячно не пізніше 20 числа місяця наступного після сплачуваного з подальшим перерахуванням 70% коштів до міського бюджету. Розмір орендної плати за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Індекс інфляції визначається щомісячно Держкомстатом України. Розмір орендної плати може бути переглянуто у разі зміни методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених чинним законодавством. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється згідно з чинним законодавством (п. 4.1. договору 1).
Орендар самостійно відшкодовує податок на землю, на якій розташований об`єкт оренди, її балансоутримувачу відповідно до розміру займаної земельної ділянки. Розрахунок плати за землю здійснюється балансоутримувачем об`єкта оренди і є додатком до договору про відшкодування земельного податку. Якщо протягом трьох місяців з моменту укладання договору оренди орендар не уклав договір про відшкодування земельного податку або у період дії договору не відшкодовує земельний податок, орендодавець має підстави для розірвання договору оренди (п. 4.2. договору 1).
У термін 15 днів від укладення договору оренди орендар окремо укладає договір на одержання комунальних послуг, енергопостачанні послуг зв`язку безпосередньо з їх постачальником, а на витрати по утриманню орендованого приміщення з обслуговуючим підприємством (п. 4.4. договору 1).
Оплаті підлягає весь період строкового користування орендарем об`єктом оренди від дня вступу у строкове користування до фактичного повернення об`єкта оренди орендодавцю по акту (п. 4.5. договору 1).
Орендар вносить орендну плату за користування об`єктом оренди незалежно від наслідків господарської діяльності (п. 4.6. договору 1).
Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному розмірі, підлягає індексації і стягується за весь період заборгованості з урахуванням пені згідно з діючим законодавством у розмірі 0,5 % від простроченої до оплати суми за кожен день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня (п. 4.7. договору 1).
У разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання - передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов`язку сплатити заборгованість з орендної плати, якщо така виникла, у повному обсязі КП Парковка та реклама (п. 4.8. договору 1).
Орендар зобов`язаний: користуватися об`єктом оренди у відповідності з його цільовим призначенням та умовами договору; своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату, визначену цим договором (розділ 6 договору 1).
Цей договір діє з 31.12.2015 по 30.11.2018 включно (п. 11.1. договору 1).
Сторонами підписано додаток № 2 до договору 1 Розрахунок орендної плати за базовий місяць (а.с. 18).
За актом прийому-передачі нежитлового приміщення від 01.02.2016 (а.с. 18) КП Парковка та реклама передало, а Товариство з обмеженою відповідальністю "Діюр" прийняло у строкове платне користування окремо розташовану нежитлову одноповерхову будівлю загальною площею 288,8 м2, за адресою: вул. Коротченка, 7А. Передачу проведено 01.02.2016.
19.02.2019 між Управлінням комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Діюр" (орендар) було укладено договір оренди об`єктів нерухомості комунальної власності міста № 17/22 (далі - договір 2).
Орендодавець передає, а орендар приймає у строкове платне користування нерухоме майно (надалі - об`єкт оренди), нежитлова окремо розташована одноповерхова будівля загальною площею 288,8 м2, розташований за адресою: вул. Миколи Світальського, 7А для використання під розміщення офісу, балансоутримувачем якого є Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради. Об`єкт оренди облаштований холодним водопостачанням, каналізацією, центральним опаленням, електромережею. Використання орендованого комунального майна не за призначенням забороняється (п. 1.1. договору 2).
Договір оренди вважається укладеним з моменту його підписання сторонами (п. 2.1. договору 2).
Вступ орендаря у строкове платне користування об`єктом оренди настає одночасно з підписанням акту приймання-передавання, який потрібно оформити в 5-ти денний термін з КП Парковка та реклама (п. 2.2. договору 2).
У разі припинення або розірвання цього договору орендар повертає об`єкт оренди орендодавцю в 5-ти денний термін (п. 2.3. договору 2).
Об`єкт оренди вважається повернутим орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання з КП „Парковка та реклама" (п. 2.4. договору 2).
3а користування об`єктом оренди орендар сплачує орендодавцю річну орендну плату у розмірі 18 % від незалежної вартості об`єкту оренди. Орендна плата становить 7 751,78 грн. без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) - січень 2019 р. Орендна плата за перший місяць оренди лютий 2019 р. визначається шляхом коригування її розміру за базовий місяць на індекс інфляції за період з першого числа наступного за базовим місяцем до останнього числа першого місяця оренди. Орендна плата перераховується на розрахунковий рахунок КП Парковка та реклама щомісячно не пізніше 20 числа місяця наступного після сплачуваного з подальшим перерахуванням 70% коштів до міського бюджету. Розмір орендної плати за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Індекс інфляції визначається щомісячно Держкомстатом України. Розмір орендної плати може бути переглянуто у разі зміни методики її розрахунку та в інших випадках, передбачених чинним законодавством. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється згідно з чинним законодавством (п. 4.1. договору 2).
Орендар самостійно відшкодовує податок на землю, на якій розташований об`єкт оренди, її балансоутримувачу відповідно до розміру займаної земельної ділянки. Розрахунок плати за землю здійснюється балансоутримувачем об`єкта оренди і є додатком до договору про відшкодування земельного податку. Якщо протягом трьох місяців з моменту укладання договору оренди орендар не уклав договір про відшкодування земельного податку або у період дії договору не відшкодовує земельний податок, орендодавець має підстави для розірвання договору оренди (п. 4.2. договору 2).
У термін 15 днів від укладення договору оренди орендар окремо укладає договір на одержання комунальних послуг, енергопостачанні послуг зв`язку безпосередньо з їх постачальником, а на витрати по утриманню орендованого приміщення з обслуговуючим підприємством (п. 4.4. договору 2).
Оплаті підлягає весь період строкового користування орендарем об`єктом оренди від дня вступу у строкове користування до фактичного повернення об`єкта оренди орендодавцю по акту (п. 4.5. договору 2).
Орендар вносить орендну плату за користування об`єктом оренди незалежно від наслідків господарської діяльності (п. 4.6. договору 2).
Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному розмірі, підлягає індексації і стягується за весь період заборгованості з урахуванням пені згідно з діючим законодавством у розмірі 0,5 % від простроченої до оплати суми за кожен день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня (п. 4.7. договору 2).
У разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання - передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов`язку сплатити заборгованість з орендної плати, якщо така виникла, у повному обсязі КП Парковка та реклама (п. 4.8. договору 2).
Орендар зобов`язаний: користуватися об`єктом оренди у відповідності з його цільовим призначенням та умовами договору; своєчасно та у повному обсязі сплачувати орендну плату, визначену цим договором (розділ 6 договору 2).
Цей договір діє з 19.02.2019 по 19.01.2022 включно (п. 11.1. договору 2).
Сторонами підписано додаток № 2 до договору 2 Розрахунок орендної плати за базовий місяць (а.с. 20).
За актом прийому-передачі нежитлового приміщення від 19.02.2019 (а.с. 22) КП Парковка та реклама передало, а Товариство з обмеженою відповідальністю "Діюр" прийняло у строкове платне користування окремо розташовану нежитлову одноповерхову будівлю загальною площею 288,8 м2, за адресою: вул. Миколи Світальського, 7А.
02.04.2019 укладено додаткову угоду № 1 про внесення змін до договору 2 (а.с. 21), в якій сторони дійшли згоди п. 1.1. договору 2, а саме слова: ... балансоутримувачем якого є Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради. замінити словами: ...балансоутримувачем якого є Комунальне підприємство Парковка та реклама .
Відповідно до п. 2.4. договору 2 об`єкт оренди вважається повернутим орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передавання з КП "Парковка та реклама".
За актом прийому-передачі нежитлового приміщення від 31.01.2020 (а.с. 23) Товариство з обмеженою відповідальністю "Діюр" передало, а КП Парковка та реклама прийняло зі строкового платного користування окремо розташовану нежитлову одноповерхову будівлю загальною площею 288,8 м2, за адресою: вул. Миколи Світальського, 7А. Вказаний акт сторони підписали із зазначенням, що заборгованість на момент здачі приміщення складає (без нарахувань за січень): з орендної плати 67 464,83 грн. з ПДВ; з відшкодування земельного податку 6 069,00 грн.
Позивач вказав, що відповідач не виконував належним чином свої обов`язки щодо своєчасного та повного внесення орендної плати до міського бюджету у період з грудня 2018 по лютий 2019 (по 18.02.2019), у зв`язку із чим у нього виникла заборгованість перед позивачем у розмірі 15 572,64 грн. Зазначає, що з метою досудового врегулювання спору позивач направив відповідачу претензію № 17/16/1702 від 22.06.2020 (а.с. 24), в якій пропонував сплатити заборгованість. Однак, як зазначає позивач, відповідач відповідь на претензію не надав, заборгованість не сплатив, що і стало причиною звернення до суду.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ст. 626 Цивільного кодексу України).
За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк (ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України).
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном може вноситися за вибором сторін у грошовій або натуральній формі. Форма плати за користування майном встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (ч.ч.1,2,5 ст.762 Цивільного кодексу України).
Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. (ст. 286 Господарського кодексу України).
Суб`єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору (ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України).
Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться (ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України).
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України).
Зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином (ч. 1 ст. 599 Цивільного кодексу України).
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (ст. 610 Цивільного кодексу України).
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом (ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п. 4.8. договору 1 у разі припинення (розірвання) договору оренди орендар сплачує орендну плату до дня повернення майна за актом приймання - передавання включно. Закінчення строку дії договору оренди не звільняє орендаря від обов`язку сплатити заборгованість з орендної плати, якщо така виникла, у повному обсязі КП Парковка та реклама .
Доказів сплати орендної плати в сумі 15 572,64 грн. відповідач не надав, доводи позивача, наведені в обґрунтування позову, не спростував.
Таким чином, позовні вимоги щодо стягнення основного боргу у розмірі 15 572,64 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.
Позивач нарахував та просить стягнути з відповідача пеню у розмірі 1 081,89 грн. за період з 21.11.2019 по 28.02.2020.
Відповідно до п. 4.7. договорів 1,2 орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному розмірі, підлягає індексації і стягується за весь період заборгованості з урахуванням пені згідно з діючим законодавством у розмірі 0,5 % від простроченої до оплати суми за кожен день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який нараховується пеня.
Виконання зобов`язання (основного зобов`язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 548 Цивільного кодексу України).
У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема - сплата неустойки (п. 3 ч. 1 ст. 611 Цивільного кодексу України).
Неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч.1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
У разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг). Штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором (ч.ч.4, 6 ст. 231 Господарського кодексу України).
Згідно зі ст. ст. 1, 3 Закону України «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань» , платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано (ч. 6 ст.232 Господарського Кодексу України).
Господарський суд зазначає, що відповідно до наявного в матеріалах справи розрахунку вбачається, що позивач нараховує пеню на заборгованість з орендної плати: за жовтень 2019 року, за листопад 2019 року та за грудень 2019 року. Господарський суд наголошує, що спірний період, за який виникла заборгованість з орендної плати: з грудня 2018 по лютий 2019 (по 18.02.2019).
Таким чином, нарахування позивачем пені на заборгованість, що виникла поза межами спірного періоду є необґрунтованою та безпідставною. У зв`язку із чим, господарський суд вважає, що позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Також позивач нарахував та просить стягнути з відповідача 3 % річних за період з 21.01.2019 по 18.06.2020 у розмірі 625,02 грн. та інфляційні втрати за період з 21.01.2019 по 18.06.2020 у розмірі 674,74 грн.
Відповідно до ч.2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Передбачене законом право кредитора вимагати сплату боргу з урахуванням процентів річних є способами захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.
Господарським судом здійснено перевірку розрахунку 3% річних та встановлено, що він виконаний не правильно.
З наявного в матеріалах справи розрахунку вбачається, що позивач нараховує 3% річних на заборгованість:
- грудень 2018 року за період з 21.01.2019 по 18.06.2020;
- січень 2019 року за період з 21.02.2019 по 18.06.2020;
- лютий 2019 року за період з 21.03.2019 по 18.06.2020.
Відповідно до п. 4.1. договору орендна плата перераховується на розрахунковий рахунок КП Парковка та реклама щомісячно не пізніше 20 числа місяця наступного після сплачуваного з подальшим перерахуванням 70% коштів до міського бюджету. Розмір орендної плати за кожен наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць. Індекс інфляції визначається щомісячні Держкомстатом України. Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється згідно з чинним законодавством.
Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України).
З огляду на викладене, відповідно до п. 4.1. договорів та з урахуванням положень ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України, відповідач повинен був сплатити орендну плату:
- за грудень 2018 року у строк до 21.01.2019 включно (оскільки останній день сплати припадає на вихідний день - неділю);
- за січень 2019 року у строк до 20.02.2019 включно;
- за лютий 2019 року у строк до 20.03.2019 включно.
Таки чином прострочення виконання зобов`язання зі сплати орендної плати, як і період нарахування 3 % річних:
- за грудень 2018 року починатиметься з 22.01.2019;
- за січень 2019 року починатиметься з 21.02.2019;
- за лютий 2019 року починатиметься з 21.03.2019.
Відповідно до виконаного господарським судом розрахунку до стягнення з відповідача підлягають 3% річних у розмірі 624,54 грн.
Розмір інфляційних втрат позивачем розраховано правильно.
З огляду на викладене, зважаючи на те, що має місце прострочення виконання зобов`язання є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача 16 871,92 грн., з яких: 15 572,64 грн. - основний борг, 624,54 грн. - 3% річних, 674,74 грн. - інфляційні втрати.
Згідно зі ст. 129 Господарського процесуального кодексу витрати по сплаті судового збору покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог: на позивача - 126,75 грн. (6,03 %), на відповідача - 1 975,25 грн. (93,97 %).
Керуючись ст. ст. 2, 73, 74, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Діюр" (50029, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Ногіна, буд. 21, кімната 416, ідентифікаційний код 31385692) на користь Управління комунальної власності міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської області (50101, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, площа Молодіжна, буд. 1, ідентифікаційний код 25522449) 16 871,92 грн. , з яких: 15 572,64 грн. - основний борг, 624,54 грн. - 3% річних, 674,74 грн. - інфляційні втрати, а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 975,25 грн. , про що видати наказ.
В решті позову відмовити.
Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення двадцятиденного строку з дня складання повного судового рішення і може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області.
Суддя І.В. Мілєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2020 |
Оприлюднено | 29.10.2020 |
Номер документу | 92469846 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мілєва Ірина Вікторівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мілєва Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні