ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"27" жовтня 2020 р.м. Одеса № 916/3018/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали (вх. № 3123/20 від 22.10.2020р.),
за позовом: фізичної особи-підприємця Холявко Анатолія Володимировича,
фізичної особи-підприємця Сидоренко Віталія Олексійовича
до відповідача: фізичної особи-підприємця Чернець Сергія Володимировича
про визнання договору оренди частково припиненим та укладення додаткового договору.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Холявко Анатолій Володимирович, фізична особа-підприємець Сидоренко Віталій Олексійович звернулись до господарського суду Одеської області із позовною заявою до фізичної особи-підприємця Чернець Сергія Володимировича про визнання частково припиненим договору оренди землі від 19.07.2007р. в частині орендаря - фізичної особи-підприємця Чернець Сергія Володимировича та укладення між Одеською міською радою та позивачами додаткового договору про внесення змін до договору оренди землі від 19.07.2007р.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов`язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи.
Господарський суд вважає за необхідне зазначити, що в силу положень ст. ст. 27, 162 Господарського процесуального кодексу України місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
На підтвердження виконання процесуального обов`язку з надсилання на адресу відповідача копії позовної заяви разом із усіма додатками позивачами було надано суду накладну та опис вкладення, з якого вбачається, що позивачем було надіслано на адресу відповідача лише додатки до позовної заяви, тобто копія позовної заяви на адресу відповідача позивачами надіслана не була.
З огляду на викладене, господарський суд зазначає, що позивачами не було надано суду доказів належного виконання процесуального обов`язку надсилання копії позовної заяви на адресу відповідача.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно зі ч. ч. 1-2 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
Статтею 4 Закону України „Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України „Про державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 № 294-IX встановлено, що у 2020 році прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2020 року становить 2102,00 грн.
Відповідно до абзацу 2 ч. 7 ст. 6 Закону України „Про судовий збір» у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
З прохальної частини поданої позивачами позовної заяви вбачається, що останні звернулись до суду із двома вимогами немайнового характеру: 1) про визнання договору оренди частково припиненим; 2) про укладення додаткового договору. Враховуючи вимоги ст. 6 Закону України „Про судовий збір» , господарський суд доходить висновку, що кожний із позивачів мав сплати в дохід державного бюджету судовий збір у розмірі по 4204,00 грн. Таким чином, загальна сума судового збору, яка мала бути сплачена позивачами складає 8408,00 грн.
Позиція господарського суду щодо необхідності сплати судового збору за дві вимоги немайнового характеру кожним із позивачів відповідає висновкам, які наведені у постанові Верховного Суду від 04.08.2020р. по справі №916/1454/19.
На підтвердження виконання процесуального обов`язку зі сплати судового збору у встановленому законом розмірі позивачами було надано суду два платіжні доручення на загальну суму 4204,00 грн., що на 4204,00 грн. менше необхідного розміру.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху . В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги неподання позивачами до даної позовної заяви належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та сплати судового збору у встановленому законом розмірі, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України вказану позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачам 10-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Господарський суд звертає увагу позивачів, що у випадку не усунення названих недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особам, що звернулись із позовною заявою.
Керуючись ст. 164, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця Холявко Анатолія Володимировича, фізичної особи-підприємця Сидоренко Віталія Олексійовича до фізичної особи-підприємця Чернець Сергія Володимировича про визнання договору оренди частково припиненим та укладення додаткового договору - залишити без руху.
2. Встановити фізичній особі-підприємцю Холявко Анатолію Володимировичу, фізичній особі-підприємцю Сидоренко Віталію Олексійовичу 10-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви в частині надання доказів на підтвердження надсилання на адресу відповідача копії позовної заяви та надання доказів сплати судового збору у розмір 4204,00 грн.
Ухвала набрала законної сили 27.10.2020р. та не підлягає оскарженню.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 29.10.2020 |
Номер документу | 92471042 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні