Головуючий у суді першої інстанції: Колдіна О.О.
У Х В А Л А
26 жовтня 2020року місто Київ
справа № 752/8509/17
провадження №22-ц/824/10554/2020
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: судді-доповідача - Шкоріної О.І., суддів - Поливач Л.Д., Стрижеуса А.М.,
вирішуючи заяву представника позивача Приватного акціонерного товариства "Тернопільський молокозавод" - адвоката Хоми Марії Володимирівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції ,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Київського апеляційного суду перебуває справа за апеляційними скаргами Громадської організації "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", ОСОБА_1, та особи, яка не брала участі у справі - Еколого-медичне науково-виробниче підприємство "Екомедсервіс" на рішення Голосіївського районного суду м.Києва від 6 грудня 2019 року у справі за позовом ПрАТ "Тернопільський молокозавод" до ГО "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", ОСОБА_1 про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, відшкодування моральної шкоди.
Судове засідання призначено на 4 листопада 2020 року.
15 жовтня 2020 року до суду надійшла заява представника позивача ПрАТ "Тернопільський молокозавод"- адвоката Хоми М.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, за допомогою програмного забезпечення EasyCon .
Відповідно до ч.ч. 1-5 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На виконання Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30 березня 2020 року №540-ІХ та відповідно до п.10 ч.1 ст.152, ч.5 ст.153 Закону України Про судоустрій і статус судів , Державна судова адміністрація України наказом від 23 квітня 2020 року №196 внесла зміни до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).
Пунктом 2 розділу ІІ Порядку визначено, що система відеоконференцзв`язку (далі - Система) - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи викладене, зважаючи на технічну можливість забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon (https://vkz.court.gov.ua ), задля дотримання принципу розумності строків розгляду справи, необхідності забезпечення захисту здоров`я учасників судового процесу і співробітників суду, з урахуванням рекомендацій щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, колегія суддів вважає за необхідне заяву задовольнити.
Керуючись ст. 212 ЦПК України,
суд,-
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача Приватного акціонерного товариства "Тернопільський молокозавод" - адвоката Хоми Марії Володимирівни про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon - задовольнити.
Судове засідання за апеляційними скаргами Громадської організації "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", ОСОБА_1 , та особи, яка не брала участі у справі - Еколого-медичне науково-виробниче підприємство "Екомедсервіс" на рішення Голосіївського районного суду м.Києва від 6 грудня 2019 року у справі за позовом ПрАТ "Тернопільський молокозавод" до ГО "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", ОСОБА_1 про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, відшкодування моральної шкоди, призначене на 4 листопада 2020 року на 11 год. 00 хвилин провести в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon .
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя-доповідач: О.І. Шкоріна
Судді: Л.Д. Поливач
А.М. Стрижеус
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2020 |
Оприлюднено | 29.10.2020 |
Номер документу | 92496682 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Шкоріна Олена Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні