У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 листопада 2020 року місто Київ
справа №752/8509/17
провадження №22-ц/824/10554/2020
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: судді-доповідача - Шкоріної О.І., суддів - Поливач Л.Д, Стрижеуса А.М., за участю секретаря судового засідання - Онопрієнко К.С.,
сторони:
позивач - Приватне акціонерне товариство "Тернопільський молокозавод"
відповідач - Громадська організація "Науково-дослідний центр незалежних
споживчих експертиз "Тест"
відповідач - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві апеляційну скаргу особи, яка не брала участі у справі - Еколого-медичне науково-виробниче підприємство Екомедсервіс у формі товариства з обмеженою відповідальністю
на рішення Голосіївського районного суду м.Києва від 6 грудня 2019, ухвалене у складі судді Колдіної О.О.,
у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Тернопільський молокозавод" до Громадської організації "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", ОСОБА_1 про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, відшкодування моральної шкоди ,-
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2017 року позивач ПрАТ Тернопольській молокозавод звернувся до суду з позовом до відповідачів Громадської організації Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест , ОСОБА_1 про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, стягнення моральної шкоди.
Позов обґрунтовано тим, що ПрАТ Тернопільській молокозавод є виробником молочної продукції ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 стабільно високої якості з максимальним збереженням цінних природних властивостей молока без шкідливих домішок.
На веб-сторінці в мережі Інтернет за посиланням: https://test.org.ua/milk були опубліковані результати тестування молока, де зазначається, що молоко коров`яче питне з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод отримало загальну оцінку погано у зв`язку із невідповідністю мікробіологічних показників (перевищення КМАФАнМ КОУ в 1 см 3 1.5x10 5при нормі КМАФАнМ, КОУ в 1 см 3 не більше 1x10 5 ).
Також, 17 жовтня 2016 року представниками Громадської організації Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест на прес-конференції на тему: Про молоко начистоту , яка відбулась в інформаційному агентстві УНІАН (відео прес-конференції розміщене в мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_1 було поширено інформацію, яка стосується продукції позивача і яка є недостовірною та принижує ділову репутацію ПрАТ Тернопільський молокозавод .
Під час прес-конференції представниками Громадської організації Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест було зазначено, що молоко фасоване в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод за результатами тестування отримало оцінку погано через проблеми із КМАФАнМ, тобто із загальною кількістю мікроорганізмів.
На прес-конференції були присутні представники засобів масової інформації, відтак результати тестування молока було доведено невизначеному колу осіб, оскільки поширено в загальнодоступній мережі Інтернет здійснювалась теле-, та радіотрансляція стосовно проведення тестування.
Численні засоби масової інформації поширили інформацію про те, шо Науково-дослідний центр неспоживчих експертиз ТЕСТ оголосив результати національного дослідження молока і презентував новий знак Чистоту збережено , який буде інформувати споживачів про те, шо перед ними по-справжньому чисте молоко .
Зазначена інформація була поширена, зокрема, в мережі Інтернет на офіційних веб-сторінках:
*ТОВ Новий канал за посиланням: http://abzats.novy.tv/ua/episode/pro-moloko-nachistotu/;
*ТОВ Міжнародна комерційна телерадіокомпанія (ICTV) за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4;
*ТОВ Телерадіокомпанія Студія 1+1 за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5;
*ПрАТ Міжнародний Медіа Центр- СТБ за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_6;
інших веб-сторінках регіональних ЗМІ.
Позивач посилається на те, що поширена інформація є такою, що порушує особисте немайнове право ПрАТ Тернопільський молокозавод на недоторканість ділової репутації, оскільки розповсюджені відомості містять недостовірну інформацію.
На підтвердження відповідності продукції ПрАТ Тернопільський молокозавод міжнародним та державним стандартам позивач зазначає на запровадження на підприємстві систем управління якістю та безпечністю харчових продуктів за вимогами міжнародних стандартів ISO 9001 та ISO 22000 , що підтверджується відповідними сертифікатами, надає можливість виробляти гарантовано якісну та безпечну для здоров`я та життя людини продукцію.
Сертифікат Standard ISO 22000 : 2005 - офіційний документ, виданий компанією BUREAU VERITAS - міжнародним органом сертифікацій, який має понад 40 національних та міжнародних органів з акредитації в усьому світі і який означає, що усі виробничі потужності ПрАТ Тернопільський молокозавод відповідають міжнародним стандартам. Дотримання вимог цього стандарту дає можливість Товариству забезпечувати виробництва якісної та безпечної продукції.
Із 2013 року на ПрАТ Тернопільський молокозавод був введений в експлуатацію новий автоматизований комплекс обладнання з переробки молока незбираного коров`ячого від провідного лідера у харчовій галузі компанії GEA Westfalia Separator Group GmbH (Німеччина) в складі:
*автоматизованих ліній приймання молока коров`ячого незбираного, які укомплектовані системою фільтрів для первинної очистки молока-сировини, деаератором - для видалення повітря із молока, пластинчастим охолоджувачем;
*системою вакуумної деаерації для видалення небажаних газів, присмаків та запахів;
*сепаратором-бактофугою, що очищує молоко від вегетативних та спорових форм бактерій;
*пастеризаційно-охолоджувальною установкою;
*системою автоматизації виробництва, складування та розливу питного молока.
Компанія GEA Westfalia Separator Group GmbH , як виробник обладнання, гарантувала те, що поставлене обладнання та технології відповідають вимогам та на даному обладнанні може вироблятися молоко, яке відповідає стандартам Fresh milk у Німеччині.
Дані заходи унеможливлюють дії небезпечних чинників , в першу чергу - мікробіологічних, в технологічному процесі виробництва молочної продукції та покращують показники якості та безпечності за рахунок очищення молока- сировини від вегетативних та спорових форм бактерій.
Наступна технологічна операція, а саме, теплова обробка (пастеризація при температурі не нижче 72-75°С з витримкою не менше ніж 30 секунд) забезпечує гарантовано стандартний рівень біологічної цінності молока питного пастеризованого ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На початку серпня 2016 року, компанією GEA Westfalia Separator Group GmbH (Німеччина) був впроваджений та запущений в роботу автоматизований комплекс подачі на фасування молока, що повністю унеможливлює втручання людського фактору на процеси фасування молока та проведення санітарної обробки об`єктів дільниці фасування.
На підприємстві встановлена та застосовується система простежування , яка дає змогу ідентифікувати партії продукції та їх зв`язок з партіями сировини, матеріалів, що контактують з харчовими продуктами на всіх стадіях виробництва, переробки та обігу.
Якість та безпечність продукції, яка виготовляється на ПрАТ Тернопільський молокозавод контролює атестована мікробіологічна та фізико-хімічна лабораторія підприємства . Контроль кожної партії продукції даними лабораторіями здійснюється згідно складених та затверджених планів лабораторного контролю. Контроль продукції, як за фізико-хімічними так і за мікробіологічними показниками, проводиться на всіх етапах її виготовлення , а також в процесі зберігання та на кінцевий термін придатності. Також вищевказані лабораторії проводять вхідний контроль сировини, пакувальних матеріалів та всіх інгредієнтів, контроль мікроклімату виробничих дільниць і контроль повітряного середовища за мікробіологічними показниками. Щоденно проводиться контроль якості санітарної обробки технологічного обладнання, рук та санітарного одягу працюючих. Всі дослідження лабораторії проводять у відповідності до вимог чинних нормативних документів.
Однак, як зазначає позивач, відомості, розміщені на веб-сайті https://test.org.ua, які стосуються організації та суб`єктів проведення досліджень ставлять під сумнів достовірність висновків таких досліджень.
За результатами проведення тестування протестована продукція може отримати, зокрема, оцінку Відмінно . Відповідна оцінка є знаком для товарів і послуг, що підтверджується Свідоцтвом на знак для товарів і послуг № НОМЕР_1 , скан-копія якого розміщена на веб-сайті в мережі Інтернет за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також відповідна інформація міститься в базі даних Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг , що розміщена на офіційному веб-сайті Українського інституту інтелектуальної власності в мережі Інтернет за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_7.
Власником вказаного знаку для товарів і послуг є ТОВ Науково-дослідний Центр Незалежних Споживчих Експертиз ТЕСТ , керівником і засновником якого є ОСОБА_1 . На веб-сайті https://test.org.ua зазначається, що використання знаку для товарів і послуг можливе після укладення Ліцензійного договору. Також на сайті зазначені банківські реквізити ТОВ Науково-дослідний Центр Незалежних Споживчих Експертиз ТЕСТ , а також передбачена можливість оплати шляхом перерахунку коштів на електронний гаманець web-money ОСОБА_1 .
Громадська організація Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест проводить дослідження продукції, дохід від яких отримує Товариство з обмеженою відповідальністю Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест , а також ОСОБА_1 , як власник веб-сайту, який є водночас, як Головою Правління громадської організації, так і керівником товариства з обмеженою відповідальністю з однаковими найменуваннями.
Враховуючи те, що тестування продукції може проводитися за замовленням і за рахунок третіх осіб, а оцінка відмінно , отримана за результатами тестування у вигляді знаку для товарів і послуг може розміщуватися за плату на протестованій продукції після укладення Ліцензійного договору, на думку позивача, ставить під сумнів об`єктивність та достовірність результатів таких тестувань.
Крім того, позивач в обґрунтування позову посилається на те, що розміщенням недостовірної інформації про якість продукції ПрАТ Тернопільський молокозавод підприємству була завдана моральна шкода, оскільки у споживачів виник сумнів щодо якості продукції позивача, що знизило довіру до діяльності Товариства та сприяло формуванню у споживачів негативного ставлення до продукції, виробленої під торгівельною маркою ІНФОРМАЦІЯ_3 , що призвело до зменшення обсягів виробництва молока.
Моральну шкоду позивач оцінює в 100000 гривень, яку просить стягнути солідарно з відповідачів.
Також за результатами розгляду справи позивач просить визнати відомості, поширені громадською організацією Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН на тему: Про молоко на чистоту , стосовно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см 3 1,5х10-3), недостовірними та такими, що порушують особисте немайнове право ПрАТ Тернопільський молокозавод на недоторканість ділової репутації; визнати відомості, поширені ОСОБА_1 на веб-сайті в мережі Інтернет за посиланням https: //test.org.ua/milk стосовно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см 3 1,5х10-3), недостовірними та такими, що порушують особисте немайнове право ПрАТ Тернопільський молокозавод на недоторканість ділової репутації; зобов`язати Громадську організацію Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест спростувати за власний рахунок недостовірну інформацію про ПрАТ Тернопільський молокозавод аналогічним способом - на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН із повідомленням інформації наступного змісту: СПРОТУВАННЯ!!! Громадська організація Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест спростовує недостовірну інформацію поширену стосовно ПрАТ Тернопільський молокозавод відносно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см 3 1,5х10-3), поширену 17.10.2016 р. на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН . Визнаємо, що дослідження мікробіологічних показників Молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод відібраного для тестування, проведено неправильно, внаслідок чого отримано помилкові результати ; зобов`язати ОСОБА_1 спростувати за власний рахунок недостовірну інформацію про ПрАТ Тернопільский молокозавод аналогічним способом - шляхом розміщення на веб-сайті в мережі Інтернет за посиланням https: //test.org.ua/milk повідомлення наступного змісту: СПРОСТУВАННЯ!!! Громадська організація Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест спростовує недостовірну інформацію поширену стосовно ПрАТ Тернопільський молокозавод відносно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см 3 1,5х10-3), поширену 17.10.2016 р. на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН . Визнаємо, що дослідження мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод відібраного для тестування, проведено неправильно, внаслідок чого отримано помилкові результати .
Рішенням Голосіївського районного суду м.Києва від 6 грудня 2019 року позов ПрАТ Тернопільській молокозавод задоволено частково.
Визнано відомості, поширені громадською організацією Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН на тему: Про молоко на чистоту , стосовно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см3 1,5х10-3), недостовірними та такими, що порушують особисте немайнове право ПрАТ Тернопільський молокозавод на недоторканість ділової репутації.
Визнано відомості, поширені ОСОБА_1 , на веб-сайті в мережі Інтернет за посиланням https: //test.org.ua/milk стосовно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см3 1,5х10-3), недостовірними та такими, що порушують особисте немайнове право ПрАТ Тернопільський молокозавод на недоторканість ділової репутації.
Зобов`язано Громадську організацію Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест спростувати за власний рахунок недостовірну інформацію про ПрАТ Тернопільський молокозавод аналогічним способом - на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН із повідомленням інформації наступного змісту:
СПРОТУВАННЯ!!! Громадська організація Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест спростовує недостовірну інформацію поширену стосовно ПрАТ Тернопільський молокозавод відносно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см3 1,5х10-3), поширену 17.10.2016 р. на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН . Визнаємо, що дослідження мікробіологічних показників Молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод відібраного для тестування, проведено неправильно, внаслідок чого отримано помилкові результати .
Зобов`язано ОСОБА_1 спростувати за власний рахунок недостовірну інформацію про ПрАТ Тернопільський молокозавод аналогічним способом - шляхом розміщення на веб-сайті в мережі Інтернет за посиланням https: //test.org.ua/milk повідомлення наступного змісту:
СПРОСТУВАННЯ!!! Громадська організація Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест спростовує недостовірну інформацію поширену стосовно ПрАТ Тернопільський молокозавод відносно мікробіологічних показників молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод (перевищення кМАФАМ КУО в 1см 3 1,5х10-3), поширену 17.10.2016 р. на прес-конференції в ТОВ Інформаційне агентство УНІАН . Визнаємо, що дослідження мікробіологічних показників Молока коров`ячого питного з масовою часткою жиру 2,5% фасованого в плівку ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 виробництва ПрАТ Тернопільський молокозавод відібраного для тестування, проведено неправильно, внаслідок чого отримано помилкові результати .
Стягнуто солідарно з Громадської організації Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест (м.Київ, пр.-т 40-річчя Жовтня, буд.116а, кв.139, ЄДРПОУ 26077129), ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства Тернопільський молокозавод ( Тернопільська область, м.Тернопіль, вул.Лозовецька, 28, ЄДРПОУ 30356917) моральну шкоду в розмірі 50000 гривень.
В іншій частині відмовлено.
Не погоджуючись з таким рішенням, Еколого-медичне науково-виробниче підприємство Екомедсервіс у формі товариства з обмеженою відповідальністю, як особа яка не брала участі у справі, але суд прийняв рішення, що стосується прав, свобод та інтересів скаржника, подало апеляційну скаргу, в який просить скасувати рішення суду першої інстанції і ухвалити нове рішення, яким у позові відмовити. Зокрема посилається на те, що оскаржуваним рішенням суд фактично принизив ділову репутацію скаржника, адже поставив під сумнів компетентність Екологічної лабораторії. Судом було донесено до невизначеного кола осіб інформацію про те, що скаржник здійснив мікробіологічні дослідження з порушенням встановленої процедури, хоча даний факт є неправдивим, адже суд дійшов такого висновку в результаті неповного з`ясування обставин справи та неправильної оцінки наявних доказів. Також посилається на те, що екологічна лабораторія Еколого-медичного науково-виробничого підприємства Екомедсервіс має необхідний рівень акредитації та компетентності, 28 вересня 2012 року одержала Атестат Акредитації № 2Н678, який підтверджує, що дана лабораторія є акредитованою установою відповідно до вимог ДСТУ в галузі: - випробування продовольчої сировини, харчової продукції, напоїв та води питної. Виробів, що контактують з харчовими продуктами, кормів для тварин, миючих та парфумерно-косметичних виробів за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками. Кількість молока, взятого скаржником для проведення мікробіологічних досліджень, була достатня для проведення таких досліджень відповідно до законодавства України, для проведення дослідження необхідний один зразок продукції, наказ відповідача про проведення тестування не є документом, що встановлює методику проведення дослідження.
У відзиві ПрАТ Тернопільський молокозавод просило відмовити у задоволенні апеляційної скарги Еколого-медичне науково-виробниче підприємство Екомедсервіс .
В судовому засіданні, що проведено в режимі відео конференції за допомогою програмного забезпечення EfsyCon , представник позивача - адвокат Хома М.В. проти доводів апеляційної скарги заперечувала і пояснила, що цим рішенням питання про права, обов`язки та інтереси Еколого-медичне науково-виробниче підприємство Екомедсервіс у формі товариства з обмеженою відповідальністю не вирішувалися.
Представник відповідачів адвокат Сушко В.А. апеляційну скаргу підтримав, але після оголошеної в судовому засіданні перерви, в судове засідання, призначене на 23 листопада 2020 року, не з`явився, про день та час розгляду справи був повідомлений, що підтверджується розпискою ( а.с.210 т.2), причини своєї неявки суду не повідомив.
Заслухавши доповідь судді Шкоріної О.І., вислухавши пояснення осіб, які з`явилися в судове засідання, перевіривши законність і обґрунтованість ухваленого у справі рішення, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, апеляційне провадження підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд першої інстанції виходив із того, що розповсюджена негативна інформація про позивача є недостовірною та впливає на ділову репутацію підприємства, а тому підлягає спростуванню з боку відповідачів. Позивачу завдана моральна шкода шляхом розповсюдження недостовірної інформації про якість продукції, що виробляється ПрАТ Тернопільський молокозавод , оскільки така інформація вплинула на престиж юридичної особи, підірвало довіру споживача у якості продукції під ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка виробляється підприємством. Керуючись принципом розумності та справедливості, зважаючи на наслідки, які настали внаслідок розповсюдження відносно позивача недостовірної інформації, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення вимог позивача про відшкодування моральної шкоди в розмірі 50000 грн., що на думку суду, є достатнім розміром компенсації завданої моральної шкоди. При цьому, суд дійшов висновку, що сума, яка підлягає відшкодуванню в рахунок моральної шкоди, підлягає солідарному стягненню з відповідачів.
Відповідно до ч.1 ст.352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
В контексті зазначеного, за приписами процесуального законодавства судове рішення, оскаржуване особою, яка не брала участі у справі, повинно безпосередньо стосуватися прав та обов`язків цієї особи, що випливають із сформульованого в пункті 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод положення про право кожного на справедливий судовий розгляд при визначенні його цивільних прав і обов`язків.
Предметом позову у цій справі є захист ділової репутації ПрАТ Тернопільський молокозавод , спростування недостовірної інформації, розповсюдженої ГО Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертизи Тест та ОСОБА_1 , відшкодування моральної шкоди.
Відповідачами на підтвердження своєї позиції щодо достовірності поширеної ним інформації був наданий протокол лабораторних випробувань харчової продукції Екологічної лабораторії Еколого-медичного науково-виробничого підприємства Екомедсервіс .
Суд першої інстанції визнав протокол недостовірним доказом, при цьому посилався на те, що в ході проведення дослідження продукції ТМ ІНФОРМАЦІЯ_3 не була дотримана процедура дослідження.
За таких обставин відсутні підстави вважати, що оскаржуваним рішенням вирішення питання про права, обов`язки та інтереси Еколого-медичного науково-виробничого підприємства Екомедсервіс у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
Оскільки оскаржуваним рішенням питання про права, обов`язки, свободи та інтереси Еколого-медичного науково-виробничого підприємства Екомедсервіс у формі товариства з обмеженою відповідальністю, наявні визначені ст.362 ЦПК України підстави для закриття апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 259, 268, 367, 374, 376, 381-384, 390 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційне провадження за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі - Еколого-медичне науково-виробниче підприємство Екомедсервіс у формі товариства з обмеженою відповідальністю, на рішення Голосіївського районного суду м.Києва від 6 грудня 2019 у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Тернопільський молокозавод" до Громадської організації "Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз "Тест", ОСОБА_1 про захист ділової репутації, спростування недостовірної інформації, відшкодування моральної шкоди - закрити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повної постанови шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Повний текст ухвали складений 22 грудня 2020 року.
Суддя-доповідач: О.І. Шкоріна
Судді: Л.Д. Поливач
А.М. Стрижеус
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2020 |
Оприлюднено | 28.12.2020 |
Номер документу | 93821461 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Шкоріна Олена Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні