Ухвала
від 23.10.2020 по справі 308/10112/20
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/10112/20

1-кс/308/4494/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2020 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020070030000013 від «03» січня 2020 року, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, погоджене прокурором про арешт майна,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотанням у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020070030000013 від «03» січня 2020 року, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, погоджене прокурором про арешт майна.

Клопотання мотивує тим, що як встановлено, досудовим розслідуванням встановлено, що 02.01.2020 року в ході моніторингу працівниками ВПК в Закарпатській області мережі Інтернет було виявлено групу громадян, які розмістивши оголошення про надання послуг з перекодування супутникових приймачів для приймання сигналу телеканалів в мережі Інтернет здійснювали несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних систем, що надавало змогу клієнтам здійснювати перегляд закодованих від вільного доступу телеканалів.

Слідчий зазначає, що в ході проведення огляду місця події від 16.10.2020, а саме огляду квартири АДРЕСА_1 виявлено та вилучено: Ноутбук «DELL» Latitude E7470, серійний номер 42556980350; Ноутбук «DELL» Latitude / D630 серійний номер 423-900-243-19; Флеш накопичувач без маркувань; Грошові кошти дві купюри номіналом по 500 гривень кожна, одна купюра має серійний номер ЗБ2182124, друга купюра має серійний номер ЗЗ4340888; Цифровий ефірний (кабельний) приймач World Vision Т62 М2 та антенна до нього чорного кольору; Мобільний телефон «IPhone 8».

Як вказано слідчим враховуючи, що вищевказані предмети можуть зберегти на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, або містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження та, можуть бути предметом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, у зв`язку з чим 16 жовтня 2020 року вказані вище речі, відповідно до ст. 98 КПК України, визнані речовими доказами.

У клопотанні вказано, що слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, якими в даному випадку є: Ноутбук «DELL» Latitude E7470, серійний номер 42556980350; Ноутбук «DELL» Latitude / D630 серійний номер 423-900-243-19; Флеш накопичувач без маркувань; Грошові кошти дві купюри номіналом по 500 гривень кожна, одна купюра має серійний номер ЗБ2182124, друга купюра має серійний номер ЗЗ4340888; Цифровий ефірний (кабельний) приймач «World Vision» Т62 М2 та антенна до нього чорного кольору; Мобільний телефон «іPhone 8», які виявлено та вилучено в ході проведення огляду місця події від 16.10.2020, а саме огляду квартири АДРЕСА_1 .

Враховуючи наведене, з метою забезпечення збереження речового доказу та можливості проведення органом досудового розслідування слідчих дій у кримінальному провадженні, для підтвердження чи спростування фактів пропозиції, обіцянки чи надання неправомірної вигоди, керуючись ст.ст. 40, 131-132, 167, 170-171 КПК України, слідчий просить слідчого суддю: накласти арешт на тимчасово вилучені речі, під час проведення огляду місця події від 16.10.2020 за адресою АДРЕСА_2 , а саме: Ноутбук «DELL» Latitude E7470, серійний номер 42556980350; Ноутбук «DELL» Latitude / D630 серійний номер 423-900-243-19; Флеш накопичувач без маркувань; Грошові кошти дві купюри номіналом по 500 гривень кожна, одна купюра має серійний номер ЗБ2182124, друга купюра має серійний номер ЗЗ4340888; Цифровий ефірний (кабельний) приймач World Vision Т62 М2 та антенна до нього чорного кольору; Мобільний телефон «IPhone 8».

Слідчий в судове засідання не з`явився, просив провести розгляд клопотанні за його відсутності, клопотання підтримує, просить накласти арешт на вилучені речі.

Власник майна в судове засідання не з`явився про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином. Однак його неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя приходить до наступного висновку:

Відповідно доч.1ст.172КПК Україниклопотання проарешт майнарозглядається слідчимсуддею,судом непізніше двохднів здня йогонадходження досуду,за участюслідчого та/абопрокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч.5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

За змістомч.1ст.170КПК України,арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомкримінального правопорушення,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно доч.2ст.170КПК Україниарешт майнадопускається зметою забезпечення: 1)збереження речовихдоказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майнаяк видупокарання абозаходу кримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч.2ст.173КПК Українипри вирішенніпитання проарешт майнаслідчий суддя,суд повиненвраховувати: 1)правову підставудля арештумайна; 2)можливість використаннямайна якдоказу укримінальному провадженні(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3)наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні особоюкримінального правопорушенняабо суспільнонебезпечного діяння,що підпадаєпід ознакидіяння,передбаченого закономУкраїни прокримінальну відповідальність(якщоарешт майнанакладається увипадках,передбачених пунктами3,4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 3-1)можливість спеціальноїконфіскації майна(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом2частини другоїстатті 170цього Кодексу); 4)розмір шкоди,завданої кримінальнимправопорушенням,неправомірної вигоди,яка отриманаюридичною особою(якщоарешт майнанакладається увипадку,передбаченому пунктом4частини другоїстатті 170цього Кодексу); 5)розумність таспіврозмірність обмеженняправа власностізавданням кримінальногопровадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Частиною 11 ст.170 КПК України визначено, що заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

При розгляді клопотання встановлено, що 16 жовтня 2020 року під час проведення огляду місця події від 16.10.2020 за адресою АДРЕСА_2 , а саме: Ноутбук «DELL» Latitude E7470, серійний номер 42556980350; Ноутбук «DELL» Latitude / D630 серійний номер 423-900-243-19; Флеш накопичувач без маркувань; Грошові кошти дві купюри номіналом по 500 гривень кожна, одна купюра має серійний номер ЗБ2182124, друга купюра має серійний номер ЗЗ4340888; Цифровий ефірний (кабельний) приймач World Vision Т62 М2 та антенна до нього чорного кольору; Мобільний телефон «IPhone 8».

Вказане підтверджується матеріалами клопотання зокрема, протоколом обшуку від 16.10.2020 року, копія якого додана до матеріалів клопотання.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 20.10.2020 року, надано дозвіл на обшук квартири що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , з метою виявлення та вилучення, забезпечення збереження речових доказів: ноутбук «DELL» Latitude E7470, серійний номер 42556980350; Ноутбук «DELL» Latitude / D630 серійний номер 423-900-243-19; Флеш накопичувач без маркувань; Грошові кошти дві купюри номіналом по 500 гривень кожна, одна купюра має серійний номер ЗБ2182124, друга купюра має серійний номер ЗЗ4340888; Цифровий ефірний (кабельний) приймач World Vision Т62 М2 та антенна до нього чорного кольору; Мобільний телефон «IPhone 8».

Разом із тим слідчий суддя вважає за необхідне зазначити, що згідно протоколу обшуку від 16.10.2020 року, такий було розпочато 13 год. 45 хв. закінчено 17 год. 00 год. (п`ятниця).

Клопотання надійшло до Ужгородського міськрайонного суду 20.10.2020 року поштовим зв`язком, яке надіслано 19.10.2020 року згідно штампу відправлення кореспонденції. В той час як 17.10.2020 року та 18.10.2020 року були вихідними днями. Тому слідчий суддя приходить до переконання, що строк звернення з клопотанням до слідчого судді не пропущений.

Як передбачено п. 1 та п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається, в тому числі, з метою збереження речових доказів та спеціальної конфіскації. Арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Частиною другою ст.173 КПК України встановлено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя вважає, доведеним, що вилучені згідно протоколу обшуку від 16.10.2020 року речі, могли зберегти на собі сліди злочину або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час даного кримінального провадження, можуть бути знаряддя вчинення кримінального правопорушення.

На виконання вимог ч.1 ст.173 КПК України слідчий довів слідчому судді необхідність арешту майна з метою збереження речових доказів, а також наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.170 КПК України.

Слідчий суддя вважає, що наявні достатні правові підстави для арешту майна, оскільки враховує можливість використання його як доказу у даному кримінальному провадженні, необхідність проведення експертного дослідження, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

За таких обставин слідчий суддя при розгляді даного клопотання вбачає потенційну загрозу та шкоду для кримінального провадження в разі відмови у накладенні арешту вилученого майна, та таке є необхіднім у зв`язку із забезпеченням проведення у рамках даного кримінального провадження експертних досліджень, які в свою є необхідними для встановлення всіх обставин кримінального правопорушення

Така шкода може виразитись у втраті речового доказу стороною обвинувачення та унеможливить подальше провадження досудового розслідування, проведення відповідних судових експертиз, встановлення осіб винних у вчиненні кримінального правопорушення, та встановленню істини у справі, що очевидно переважає над відсутністю в даний час повідомленої підозри винуватій у вчиненні злочинів особі, а також неможливістю власником (володільцем) тимчасово розпоряджатися вказаним майном.

Виходячи з наведеного та приймаючи до уваги, що завданням кримінального судочинства є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення тощо, а також зважаючи на те, що вилучені вищевказані предмети мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, та незастосування арешту щодо цього майна може призвести до зникнення, втрати або його пошкодження або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, слідчий суддя вважає що клопотання слідчого про арешт майна є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Згідно ч.2 ст.174 КПК України, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Керуючись ст.ст.170-173,175,309,394,395 КПК України,слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020070030000013 від «03» січня 2020 року, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, погоджене прокурором про арешт майна, задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучені речі, під час проведення огляду місця події від 16.10.2020 за адресою АДРЕСА_2 , дозвіл на обшук якої надано слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, 20.10.2020 р., а саме: Ноутбук «DELL» Latitude E7470, серійний номер 42556980350; Ноутбук «DELL» Latitude / D630 серійний номер 423-900-243-19; Флеш накопичувач без маркувань; Грошові кошти дві купюри номіналом по 500 гривень кожна, одна купюра має серійний номер ЗБ2182124, друга купюра має серійний номер ЗЗ4340888; Цифровий ефірний (кабельний) приймач World Vision Т62 М2 та антенна до нього чорного кольору; Мобільний телефон «IPhone 8».

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення23.10.2020
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу92497192
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —308/10112/20

Ухвала від 27.04.2021

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Феєр І. С.

Ухвала від 14.04.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 14.04.2021

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 19.01.2021

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Феєр І. С.

Ухвала від 23.10.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 23.10.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 23.10.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 23.10.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 23.10.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 23.10.2020

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні