Рішення
від 29.10.2020 по справі 242/7342/19
СЕЛИДІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 242/7342/19

Провадження № 2/242/463/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2020 року м. Селидове

Селидівський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Хацько Н.О., за участю секретаря судового засідання Дурової Н.Г., розглянувши в порядку спрощеного заочного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Селидове цивільну справу за позовом Обласного комунального підприємства Донецьктеплокомуненерго до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Союз-7 , про стягнення заборгованості за надану теплову енергію, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОКП Донецьктеплокомуненерго 23.12.2019 року звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надану теплову енергію. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачі неналежно виконувала обов`язки зі сплати послуг з теплопостачання за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим за особовим рахунком № НОМЕР_1 в період з 01 жовтня 2016 року по 30 червня 2019 року утворилась заборгованість у розмірі 11 545 грн. 80 коп. У зв`язку з чим, просить суд стягнути з відповідачів заборгованість за надану теплову енергію за період з 01 жовтня 2016 року по 30 червня 2019 року у розмірі 11 545 грн. 80 коп.; 3 % річних за період з 21 листопада 2016 року та 30 червня 2019 року у розмірі 879 грн. 49 коп., індекс інфляції у розмірі 3057 грн. 29 коп., та судові витрати у розмірі 1 921 грн. 00 коп.

Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 24.01.2020 року у відкритті провадження в цивільній справі за позовною заявою ОКП Донецьктеплокомуненерго про стягнення боргу за теплову енергію в частині позовних вимог до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 відмовлено, у зв`язку зі смертю останніх.

Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 24.01.2020 року відкрито провадження в частині позовних вимог до ОСОБА_1 та призначено судове засідання в порядку спрощеного провадження.

Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 18.02.2020 року залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСББ Союз-7 .

Представник позивача Марухова А.В. належним чином повідомлена про дату, час та місце слухання справи, у судове засідання не з`явилася, надала суду заяву, в якій підтримала позов, просить суд слухати справу за її відсутності та не заперечувала проти винесення по справі заочного рішення.

В судове засідання відповідач ОСОБА_1 не з`явилася, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце слухання справи. Згідно ст. ст. 223, 280 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у порядку заочного провадження у відсутність відповідача з дотриманням вимог, встановлених законом, за згодою позивача на розгляд справи в порядку заочного провадження.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСББ Союз-7 - ОСОБА_4 належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи, у судове засідання не з`явився, надав суду заяву в якій просить слухати справу без його участі. Крім того, надав до суду графіки та списки ремонту стояків центрального опалення, акти прийому-передачі житлового будинку на баланс та акти технічного стану житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 .

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Стаття 68 ЖК України передбачає, що наймач зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги.

За правилами ст. 19 Закону України Про теплопостачання , споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Плата за теплову енергію, передбачена Правилами надання послуг з центрального опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені Постановою КМУ від 21.07.2005 року № 630 (із змінами та доповненнями).

Відповідно до п. 18 Правил № 630 розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим.

Згідно п. 20 цих Правил плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів теплової енергії або затверджених нормативів споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо).

Згідно п. 21 Правила у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормами споживання з розрахунку за 1 кв. м. (куб метр) опалювальної площі (об`єму) квартири та додатково за перевищення розрахункової потужності приладів опалення (радіаторів) згідно з законодавством.

Згідно з пунктами 24, 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі - Правила № 630), споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Згідно ч. 6 ст. 19 Закону України Про теплопостачання передбачено, що споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Аналізуючи правовідносини, що є предметом судового розгляду суд також враховує наступне.

Пунктом 1 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України 21.07.2005 року № 630 встановлені взаємовідносини між суб`єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (далі - виконавець), і фізичною та юридичною особою (далі - споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - послуги).

Відповідно до п.12 вказаних Правил у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об`єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення власником, балансоутримувачем будинку та/або виконавцем заходів з утеплення місць загального користування будинку.

За ст. 68 Житлового кодексу, наймач зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги. Плата за комунальні послуги вноситься щомісяця.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги № 1875-IV від 24 червня 2004 року, споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Крім того, ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги від 24 червня 2004 року № 1875-IV передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений цією ж статтею обов`язок укласти договір, оплатити житлово-комунальні послуги. Відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Викладене узгоджується з правовим висновком Верховного Суду України, наведеним у постанові від 30 жовтня 2013 року у справі № 6-59цс13.

Вирішуючи заявлені позовні вимоги, суд виходить з того, що між сторонами виникли договірні відносини щодо надання позивачем відповідачу послуг з опалення, оскільки позивач надавав відповідачу послуги з опалення, а відповідач прийняла ці послуги, на відповідача оформлений особовий рахунок в абонентській службі позивача. Отже сторони досягли згоди щодо істотних умов договору надання послуг, а саме, що позивач буде надавати відповідачу за плату послуги з централізованого опалення.

Згідно наданих позивачем документів, відповідач ОСОБА_1 є споживачем послуг з теплопостачання в квартирі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно ч. 3, 4 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. ч. 5, 6 ст. 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до рішення Селидівської міської ради № 6/40-1015 від 18.09.2020 року житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 передано на баланс ОСББ Союз-7 .

Згідно наданого ОСББ Союз-7 графіку ремонту КП СЕЗ м. Селидове стояків центрального опалення з підготовки до зими на 2013-2015 р.р. за адресою: АДРЕСА_2 , в серпні 2013 року, було заплановано ремонт 4 стояків опалення, які ведуть до кв. АДРЕСА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно матеріалів справи, на 2017-2018 р.р. ОСББ Союз-7 було складено новий список ремонту стояків центрального опалення по підготовці до зими на 2017-2018 р.р., згідно графіку ремонту стояків центрального опалення з підготовки до зими на 2013-2015 р.р., за адресою: АДРЕСА_2 , в якому також запланово ремонт 4 стояків опалення, які ведуть до кв. АДРЕСА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Відповідно до списку ремонту стояків центрального опалення по підготовці до зими на 2018-2019 р.р. згідно графіку ремонту стояків центрального опалення з підготовки до зими на 2013-2015 р.р., за адресою: АДРЕСА_2 , система центрального опалення по підвальному приміщенню відновлена повністю, а також встановлено пристрів обліку теплової енергії в 2018 році. Відновлення стояків по даним квартирам, не надається можливим, так як жильці кв. АДРЕСА_4 не допускають в житлове приміщення.

24.10.2019 року керівником ОСББ Союз-7 на адресу ОКП Донецьктеплокомуненерго списки ремонту стояків централізованого опалення на опалювальний період 2019-2020 р.р. з проханням не нараховувати заборгованість за теплову енергію за вищевказаний опалювальний період на зазначені у списку квартири.

Суд звертає увагу, що списки ремонту стояків централізованого опалення на опалювальний період 2019-2020 р.р. також включено квартиру відповідача.

Слід також зауважити, що позивачем до позовної заяви надано акти про (підключення) відключення об`єкту до системи централізованого опалення від 15.10.2016 року, 04.04.2017 року, 15.10.2017 року, 18.10.2017 року, 06.04.2018 року та 26.10.2018 року, з яких видно, що за адресою: АДРЕСА_2 , будинок в певні періоди часу, як підключався до системи опалення, за винятком періодів здійснення аварійних робіт та за виключенням деяких квартир у будинку, зокрема і квартири відповідача за № 21, так і відключався від системи опалення.

Згідно особового рахунку № НОМЕР_1 по квартирі розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , вартість послуг з теплопостачання нараховується, однак оплачується несвоєчасно та не в повному розмірі, тому з жовтня 2016 року по квітень 2017 року утворилася заборгованість у розмірі 11 545 грн. 80 коп.

Поза увагою суду не може залишитися той факт, що заборгованість за надані послуги з теплопостачання ОКП Донецьктеплокомуненерго за період з травня 2017 року по червень 2019 року за адресою: АДРЕСА_1 , взагалі не нараховувалася, що дає суду всі підстави вважати про отримання позивачем від КП СЕЗ м. Селидове та ОСББ Союз-7 списків будинків та квартир за якими провадять ремонт систем опалення та обізнаність про відсутність стояків опалення в квартирі відповідача на день нарахування заборгованості.

Зазначені ОСББ Союз-7 у вищевказаних списках обставини, щодо неможливості ремонту стояків опалення за адресою: АДРЕСА_1 , через не допуск позивача до квартири, суд не приймає до уваги, оскільки суду не надано належного та допустимого доказу в підтвердження вказаного факту (акту, довідки, тощо) та не надано доказів щодо належного ознайомлення відповідача з графіком та списком запланованих ремонтних робіт.

Згідно ч. 1 ст. ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги від 24 червня 2004 року № 1875-IV на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством; на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім`ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 фактично не отримувала послуги з опалення, що надавалися позивачем в період з жовтня 2016 року по квітень 2019 року внаслідок несправності системи теплопостачання та стояків центрального опалення, та в судовому засіданні не надано жодного належного та допустимого доказу в підтвердження факту, що відсутність транзитних систем опалення в квартирі відповідача виникла саме з її вини.

У зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог ОКП Донецьктеплокомуненерго до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надану теплову енергію, слід відмовити у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного і керуючись ст. ст. 67, 68 ЖК України, ст. ст. 15, 16, 509, 526, 530, 625 ЦК України, Законом України Про житлово-комунальні послуги , ст. ст. 2, 11, 12, 13, 76-81, 141, 223, 259, 263-265, 268, 280-283 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволені позовних вимог Обласного комунального підприємства Донецьктеплокомуненерго до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Союз-7 , про стягнення заборгованості за надану теплову енергію - відмовити у повному обсязі.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Позивач: Обласне комунальне підприємство Донецьктеплокомуненерго , юридична адреса - Донецька область, м. Краматорськ, провул. Земляний, буд. № 2, код за ЄДРПОУ 03337119.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання - АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 .

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Союз-7 , юридична адреса: Донецька область, м. Селидове, вул. Нагорна, буд. № 39, код за ЄДРПОУ 38499860

Суддя Н.О. Хацько

СудСелидівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення29.10.2020
Оприлюднено02.11.2020
Номер документу92533375
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —242/7342/19

Рішення від 29.10.2020

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

Ухвала від 18.02.2020

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Селидівський міський суд Донецької області

Хацько Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні