СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2/759/4504/20
ун. № 759/10783/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2020 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - Бабич Н.Д.,
за участю секретаря судового засідання - Волошина А.О.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника позивача - ОСОБА_2 ,
відповідача - ОСОБА_3 ,
представника відповідача - ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду в м.Києві клопотання відповідача ОСОБА_5 про призначення судово-психологічної експертизи в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної державної адміністрації м. Києва, Служба у справах дітей та сім`ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про усунення перешкод щодо участі у вихованні та спілкуванні з дитиною, -
ВСТАНОВИВ:
01.07.2020 р. до суду надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_5 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної державної адміністрації м. Києва про усунення перешкод щодо участі у вихованні та спілкуванні з дитиною.
Ухвалою судді від 21.07.2020 року у справі відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 08.09.2020 року залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Службу у справах дітей та сім`ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області.
Відповідач заявила клопотання про призначення судово-психологічної експертизи для з`ясування питань прихильності дитини до одного з батьків.
Суд, вислухавши думку учасників процесу, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація та оформлення їх результатів визначається Законом України Про судову експертизу , Цивільним процесуальним кодексом України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.
Враховуючи, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо, суд вважає, що клопотання відповідача про призначення судово-психологічної експертизи, таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 43, 103, 104 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання відповідача ОСОБА_5 про призначення судово-психологічної експертизи в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_5 , треті особи: Служба у справах дітей та сім`ї Святошинської районної державної адміністрації м. Києва, Служба у справах дітей та сім`ї Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області про усунення перешкод щодо участі у вихованні та спілкуванні з дитиною,- задовольнити.
Призначити судово-психологічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
1) Чи спроможна дитина з урахуванням її вікових особливостей, емоційного стану, інвідуально-психологічних властивостей, рівня розумового розвитку та умов мікросоціального середовища надавати оцінку відношенню кожного з батьків до неї, вляти прихильність до когось з батьків?
2) Чи виявляє дитина, з урахуванням її вікових особливостей, емоційного стану, інвідуально-психологічних властивостей, прихильність до батька?
3) Яким чином індивідуально-психологічні особливості, інтелекту, властивостей емоційно-вольової сфери, спрямованості особистості батька, особливості його виховної поведінки впливають на емоційний стан, психічний розвиток та відчуття благополуччя дитини?
4) Чи має батько, з урахуванням його індивідуально- психологічних властивостей, інтелекту, властивостей емоційно-вольової сфери, спрямованості особистості необхідні для виховання дитини психолого-педагогічні якості?
5) Чи є доцільним в інтересах дитини зменшення контактів з батьком, з врахуванням її вікових особливостей, емоційного стану, індивідуально-психологічних можливостей, рівня розумового розвитку?
6) Чи є доцільним в інтересах дитини проведення зустрічей з батьком у присутності матері та/або іншої особи?
Експертизу проводити за участі обох батьків, а саме: батька, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , тел.моб. НОМЕР_1 ) та матері ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , адреса проживання: АДРЕСА_3 , тел.моб. НОМЕР_2 ) та малолітньої доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Проведення судово-психологічної експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (код ЄДРПОУ 25574713), що знаходиться за адресою: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
Провадження по справі на час проведення експертизи зупинити. В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №759/10783/20, пр.№ 2/759/4504/20.
Оплату за проведення судово-психологічної експертизи у справі покласти на особу, яка заявила клопотання: ОСОБА_3 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , адреса проживання: АДРЕСА_3 , тел.моб. НОМЕР_2 ). Роз`яснити учасникам справи вимоги ст. 109 ЦПК України, що у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом п`ятнадцяти днів. Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Н.Д. Бабич
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92544478 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Бабич Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні