ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2020 року м. ОдесаСправа № 923/694/19 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів головуючого судді Лавриненко Л.В.
суддів Аленіна О.Ю., Мишкіної М.А.
при секретарі судового засідання Діхтяренко О.Б.
розглянувши матеріали апеляційних скарг Акціонерного товариства Укртрансгаз м. Київ та Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ
на рішення Господарського суду Херсонської області від 11.02.2020 р.
по справі № 923/694/19
за позовом Акціонерного товариства "Укртрансгаз" м. Київ
до Акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" м. Херсон
за третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ
та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Акціонерного товариства "Херсонгаз" м. Херсон
про стягнення 82 174 362 грн.
суддя суду першої інстанції: Гридасов Ю.В.
час та місце ухвалення рішення: 06.06.2019 р., м. Херсон, вул. Театральна, 18, Господарський суд Херсонської області,
за участю представників сторін:
від Акціонерного товариства "Херсонська теплоелектроцентраль" м. Херсон: Колганова Ю.М.
від Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ: Остапенко В.М.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 16.03.2020 р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Укртрансгаз" м. Київ на рішення Господарського суду Херсонської області від 11.02.2020 р. по справі № 923/694/19.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 21.04.2020 р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ.
Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 24.07.2020 р. справу № 923/694/19 за апеляційними скаргами Акціонерного товариства "Укртрансгаз" м. Київ та Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ призначено до розгляду.
Відповідно до ст. 269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.
Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об`єктивно не залежали від нього.
Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Апеляційні скарги Акціонерного товариства "Укртрансгаз" м. Київ та Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ розглянуті в межах процесуального строку, встановленого ч. 1 ст. 273 ГПК України.
В серпні 2019 р. Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом до Акціонерного товариства Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон про зобов`язання повернути в натурі безпідставно набуте майно - природний газ в обсязі 14 534,848 тис. куб. метрів та стягнення вартості цього майна в сумі 82 174 362 грн.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилався на приписи ст. ст. 1212 - 1214 ЦК України і стверджував, що у січні 2017 р. Акціонерне товариство Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон здійснило відбір природного газу з газотранспортної системи, оператором якої є Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ, за відсутності у нього постачальника відповідних обсягів природного газу. З огляду на те, що відповідачу у січні 2017 р. жодним постачальником до газотранспортної системи природний газ не подавався, Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ вважає, що відбір відповідачем природного газу у кількості 14 534,848 тис. куб. м. здійснено з обсягів газу, придбаного позивачем за результатами публічних закупівель, а тому в силу приписів ст. 1213 ЦК України набувач зобов`язаний повернути безпідставно набуте майно.
Рішенням Господарського суду Херсонської області від 11.02.2020 р. у справі № 923/694/19 Акціонерному товариству Укртрансгаз , м. Київ у задоволенні позову відмовлено.
Судове рішення мотивоване посиланням на преюдиційні обставини, встановлені у рішенні Господарського суду Херсонської області від 28.08.2018 р. у справі № 923/351/18, яким Акціонерному товариству Укртрансгаз , м. Київ відмовлено у задоволенні позову до Публічного акціонерного товариства Херсонгаз , м. Херсон про стягнення заборгованості за надані послуги з балансування обсягів природного газу за січень, лютий, квітень та листопад 2017 р. При цьому, заявлена до стягнення заборгованість за січень 2017 р. була пов`язана зі споживанням природного газу у відповідному періоді Акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон.
Так, рішенням Господарського суду Херсонської області від 28.08.2018 р. у справі № 923/351/18 встановлено, що виникнення в точці виходу до газорозподільної системи відповідача (оператора ГРМ) неврегульованого негативного небалансу обсягів природного газу за січень 2017 р. відбулось внаслідок ненаданні споживачу - Публічному акціонерному товариству Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон номінацій на плановий обсяг газу на вказаний період. Проте, вказана обставина не звільняла Компанію від обов`язку постачати природний газ зазначеному споживачу за укладеними між ними договорами постачання природного газу. Оскільки Компанія наділена спеціальними обов`язками щодо постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням, бюджетними установами/організаціями, є ліцензіатом та монополістом з постачання природного газу, то на підставі відповідних договорів постачання природного газу та спеціальних нормативних актів, якими є Положення про покладення спеціальних обов`язків на суб`єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, Правила постачання природного газу та розпорядження Кабінету Міністрів України Про деякі питання опалювального сезону 2016/17 від 05.10.2016 р. № 742-р, Компанія зобов`язана постачати природний газ, в т. ч. Публічному акціонерному товариству Херсонська теплоелектроцентраль , як виробнику теплової енергії, шляхом своєчасної видачі номінацій.
При цьому, з огляду на встановлений спеціальним законодавством в сфері газопостачання механізм постачання природного газу, можливість відбору Публічним акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль із газотранспортної системи погоджених у відповідних договорах з Компанією обсягів природного газу перебуває у безпосередній залежності від належного виконання Компанією своїх зобов`язань з підтвердження обсягів природного газу шляхом своєчасної видачі номінацій. Тобто видача Компанією номінацій є однією з гарантій безперебійного постачання виробнику теплової енергії природного газу з метою виробництва теплової енергії в опалювальний сезон.
Отже, невидача або несвоєчасна видача номінацій Компанією є неправомірною та унеможливлює безперешкодне отримання Публічним акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль необхідних обсягів природного газу, оскільки може мати наслідком обмеження або взагалі припинення надання Публічним акціонерним товариством Херсонгаз послуг з розподілу природного газу у зв`язку з неотриманням від Компанії, як постачальника газу, підтверджених обсягів природного газу для Публічного акціонерного товариства Херсонська теплоелектроцентраль .
Рішення Господарського суду Херсонської області від 28.08.2018 р. у справі № 923/351/18 було залишено без змін за результатами апеляційного та касаційного перегляду, а тому під час вирішення спору у справі № 923/694/19 місцевий господарський суд погодився з доводами відповідача про те, що є встановленим та не потребує додаткового доказування факт наявності у Акціонерного товариства Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон у січні 2017 р. постачальника природного газу.
Постачання природного газу у січні 2017 р. від Публічного акціонерного товариства НАК Нафтогаз України , м. Київ до Акціонерного товариства Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон з використанням послуг операторів газотранспортної системи (Акціонерного товариства Укртрансгаз та Публічного акціонерного товариства Херсонгаз ) здійснювалось на підставі договорів про постачання природного газу для виробництва теплової енергії від 07.09.2016 р. № 2343/1617-ТЕ-33 та від 27.10.2016 р. № 2556/1617-БО-33.
Місцевим господарським судом зроблено висновок про недоведеність Акціонерним товариством Укртрансгаз , Київ належності йому спожитого відповідачем у січні 2017 р. природного газу та безпідставності набуття відповідачем цього майна, що свідчить про відсутність правових підстав для застосування до спірних правовідносин ст. 1212 та ст. 1213 ЦК України.
Не погодившись з рішенням Господарського суду Херсонської області від 11.02.2020 р. у справі № 923/694/19, Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ та Акціонерне товариство НАК Нафтогаз України , м. Київ оскаржили його до Південно - західного апеляційного господарського суду.
Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ в своїй апеляційній скарзі наполягає на хибності висновків місцевого господарського суду про те, що відбір відповідачем природного газу у січні 2017 р. здійснювався за договорами постачання природного газу від 07.09.2016 р. № 2343/1617-ТЕ-33 та від 27.10.2016 р. № 2556/1617-БО-33, оскільки сам лише факт наявності укладених договорів на постачання природного газу не свідчить про постачання природного газу споживачу. Доказом фактичної поставки природного газу є підписаний між сторонами договору акт приймання - передачі, який фіксує проведення господарської операції.
Позивач зауважує також на тому, що у рішенні Господарського суду Херсонської області від 28.08.2018 р. у справі № 923/351/18, а також у постановах суду апеляційної та касаційної інстанцій у цій справі, на яку послався місцевий господарський суд, обставини постачання відповідачу Публічним акціонерним товариством НАК Нафтогаз України , м. Київ у січні 2017 р. природного газу у кількості 14 534,848 тис. куб. м. не встановлювались.
Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ наполягає на тому, що набутий відповідачем у січні 2017 р. природний газ є безпідставно набутим майном, оскільки укладений між ними договір на транспортування природного газу по магістральним газопроводам від 27.12.2013 р. № 105/006-ТС є договором про надання послуг з перевезення природного газу, який не передбачає правових підстав для переходу права власності на газ до Акціонерного товариства Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон.
В свою чергу, Акціонерне товариство НАК Нафтогаз України , м. Київ у поданій до Південно - західного апеляційного господарського суду апеляційній скарзі наполягає на тому, що місцевий господарський суд, зробивши висновки про споживання відповідачем природного газу з ресурсу Акціонерного товариства НАК Нафтогаз України , м. Київ, вийшов за межі доказування у цій справі, оскільки дослідження питання виконання НАК Нафтогаз України умов договорів поставки природного газу не є предметом доказування в межах цієї справи.
Не погоджується третя особа і з посиланням судом першої інстанції на обставини, встановлені у рішенні Господарського суду Херсонської області від 28.08.2018 р. у справі № 923/351/18, оскільки у цьому рішенні не встановлено факту споживання відповідачем природного газу з ресурсу Акціонерного товариства НАК Нафтогаз України , м. Київ. В свою чергу, сама лише наявність укладеного між сторонами договору не є достатньою підставою для віднесення до договірних будь - яких правовідносин.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи та заперечення представників учасників справи, суд встановив наступні обставини.
В силу приписів постанови Кабінету Міністрів України Про розмежування функцій з видобування, транспортування, зберігання і реалізації природного газу від 24.07.1998 р. № 1173 та п. 19 ч. 1 ст. 1 Закону України Про ринок природного газу від 09.04.2015 р. № 329-VIII (зі змінами та доповненнями) Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ є оператором газотранспортної системи - суб`єктом господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із транспортування природного газу газотранспортною системою на користь третіх осіб (замовників).
31.01.2017 р. між Публічним акціонерним товариством НАК Нафтогаз України , м. Київ та Публічним акціонерним товариством Укртрансгаз , м. Київ укладено договір про закупівлю природного газу № 1701001564-ВТВ.
За умовами цього договору Публічне акціонерне товариство НАК Нафтогаз України , м. Київ зобов`язується передати у власність Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , м. Київ у січні - квітні 2017 р. газ природний, скраплений або в газоподібному стані (для забезпечення виробничо - технологічних та власних потреб та для забезпечення балансування), а Публічне акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ зобов`язується прийняти та оплатити газ на умовах даного договору.
Продавець передає покупцеві газ у січні - квітні 2017 р. в загальному обсязі 1 600 000 тис. куб., у тому числі по місяцях: січень - 610 000 тис. куб. м., лютий - 490 000 тис. куб. м., березень - 310 000 тис. куб. м., квітень 190 000 тис. куб. м.
Додатковою угодою № 2 від 28.02.2017 р. до договору про закупівлю природного газу від 31.01.2017 р. № 1701001564-ВТВ сторони зменшили кількість природного газу до 1 521 750 тис. куб. м., змінивши також і обсяги його поставки по місяцях: січень - 731 439,744 тис. куб. м., лютий - 643 105,799 тис. куб. м., березень - 107 204,457 тис. куб. м., квітень - 40 000,000 тис. куб. м.
Відповідно до наявного в матеріалах справи акту приймання - передачі природного газу від 31.01.2017 р. обсяг поставленого позивачу у січні 2017 р. природного газу склав 731 439,744 тис. куб. м. на суму 6 125 661 568,06 грн.
07.09.2016 р. між Публічним акціонерним товариством НАК Нафтогаз України , м. Київ (постачальник) та Публічним акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон (споживач) укладено договір на постачання природного газу № 2343/1617-ТЕ-33.
Пунктами 1.1. та 1.2. цього договору передбачено, що постачальник зобов`язується поставити споживачеві у 2016 - 2017 роках природний газ, а споживач зобов`язується оплатити його на умовах цього договору.
Природний газ, що постачається за цим договором, використовується споживачем виключно для виробництва теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню.
Відповідно до п. 2.1. договору постачальник передає споживачу з 01.10.2016 р. по 31.03.2017 р. (включно) природний газ обсягом до 34 750 тис. куб. м., в тому числі за місяцями: жовтень 2016 р. - 1 500 тис. куб. м., листопад 2016 р. - 6 500 тис. куб. м., грудень 2016 р. - 8 100 тис. куб. м., січень 2017 р. - 7 100 тис. куб. м., лютий 2017 р. - 6 100 тис. куб. м., березень 2017 р. - 5 450 тис. куб. м.
27.10.2016 р. між Публічним акціонерним товариством НАК Нафтогаз України , м. Київ (постачальник) та Публічним акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон (споживач) укладено договір постачання № 2556/1617-БО-33, відповідно до якого постачальник зобов`язується поставити споживачеві у 2016 - 2017 роках природний газ, а споживач зобов`язується оплатити його на умовах цього договору.
Природний газ, що постачається за цим договором, використовується споживачем виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами/організаціями.
Постачальник передає споживачу з 01.10.2016 р. по 31.03.2017 р. (включно) природний газ обсягом до 4 650 тис. куб. м., у тому числі за місяцями: жовтень 2016 р. - 200 тис. куб. м., листопад 2016 р. - 850 тис. куб. м., грудень 2016 р. - 1 050 тис. куб. м., січень 2017 р. - 1 000 тис. куб. м., лютий 2017 р. - 800 тис. куб. м., березень 2017 р. - 750 тис. куб. м.
Відповідно до наданої Акціонерним товариством Укртрансгаз , м. Київ до матеріалів справи інформації про споживачів, які використали природний газ із мереж оператора газорозподільних систем без підтверджених номінацій в 2017 р., Публічним акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон з газорозподільчої системи у січні 2017 р. без підтверджених номінацій відібрано 14 534,848 тис. куб. м. природного газу.
Акціонерне товариство Укртрансгаз , м. Київ та Акціонерне товариство НАК Нафтогаз України , м. Київ стверджують про безпідставність відбору природного газу в обсязі 14 534,848 тис. куб. м. відповідачем, оскільки у січні 2017 р. до газотранспортної системи для Публічного акціонерного товариства Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон природний газ жодним постачальником не поставлявся, а тому відбір газу здійснено з обсягів природного газу Акціонерного товариства Укртрансгаз , м. Київ, придбаних ним за результатами публічних закупівель та поданих до газотранспортної системи на виконання функцій оператора газотранспортної системи.
Отже, на думку позивача, до спірних правовідносин належить застосувати положення ст. 1212 та ст. 1213 Цивільного кодексу України, якими передбачено обов`язок особи повернути безпідставно набуте майно, а в разі неможливості такого повернення - відшкодувати його вартість.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи та заперечення учасників справи, суд дійшов висновку, що апеляційні скарги Акціонерного товариства Укртрансгаз , м. Київ та Акціонерного товариства НАК Нафтогаз України , м. Київ не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газотранспортної системи України визначено Кодексом газотранспортної системи, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 р. № 2493.
Відповідно до абз. 56 п. 5 глави 1 розділу І Кодексу несанкціонований відбір природного газу - це відбір природного газу:
- за відсутності по суб`єкту ринку природного газу підтвердженої номінації (підтвердженого обсягу природного газу) на відповідний розрахунковий період;
- без укладення відповідного договору з постачальником;
- шляхом самовільного під`єднання та/або з навмисно пошкодженими приладами обліку природного газу або поза охопленням приладами обліку;
- шляхом самовільного відновлення споживання природного газу.
Згідно з абз. 59 п. 5 глави 1 розділу І цього Кодексу номінація - це попереднє повідомлення, надане замовником послуг транспортування оператору газотранспортної системи, стосовно обсягів природного газу, які будуть подані замовником послуг транспортування протягом доби до газотранспортної системи в точках входу та відібрані з газотранспортної системи в точках виходу.
Отже, положеннями наведених вище норм відбір природного газу суб`єктом ринку природного газу за відсутності у нього номінації кваліфікується як несанкціонований відбір природного газу.
Відповідно до ст. 117 Конституції України Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України Про деякі питання опалювального сезону 2016/17 року від 05.10.2016 р. № 742-р:
- для забезпечення безперебійного постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії для бюджетних установ, релігійних та інших організацій, надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню Публічному акціонерному товариству Національна акціонерна компанія Нафтогаз України та постачальникам природного газу до початку опалювального сезону 2016/17 року (далі - опалювальний сезон) видати номінації теплогенеруючим і теплопостачальним організаціям відповідно до договорів, які укладені з ними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. № 357 Про затвердження Примірного договору про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії (Офіційний вісник України, 2016 р., № 46, ст. 1666), та з дотриманням принципу недискримінації (п. 1).
- операторам газорозподільних систем до початку опалювального сезону забезпечити постачання природного газу на джерела теплової енергії теплогенеруючих і теплопостачальних організацій (п. 2).
Отже, відповідно до цього розпорядження Публічне акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України , м. Київ було зобов`язане видати номінації теплогенеруючим і теплопостачальним організаціям відповідно до договорів, які укладені між ними, та постачати природний газ виробникам теплової енергії та теплопостачальним підприємствам.
Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно зі ст. 1213 ЦК України набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Зобов`язання з безпідставного набуття, збереження майна виникають за наявності трьох умов: а) набуття або збереження майна; б) набуття або збереження за рахунок іншої особи; в) відсутність правової підстави для набуття або збереження майна (відсутність положень закону, адміністративного акта, правочину або інших підстав, передбачених ст. 11 Цивільного кодексу України).
Під відсутністю правової підстави розуміється такий перехід майна від однієї особи до іншої, який або не ґрунтується на прямій вказівці закону, або суперечить меті правовідношення і його юридичному змісту. Тобто відсутність правової підстави означає, що набувач збагатився за рахунок потерпілого поза підставою, передбаченою законом, іншими правовими актами чи правочином.
Отже, чинний договір чи інший правочин є належною правовою підставою набуття майна, що виключає можливість застосування до відповідних правовідносин приписів ст. 1212 ЦК України.
Виходячи з викладеного та враховуючи наявність укладених між Акціонерним товариством Національна акціонерна компанія Нафтогаз України , м. Київ та Акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон договорів про постачання природного газу від 07.09.2016 р. № 2343/1617-ТЕ-33 та від 27.10.2016 р. № 2556/1617-БО-33, а також існування спеціально покладеного на постачальника природного газу обов`язку видати номінації відповідно до вказаних договорів, споживання Акціонерним товариством Херсонська теплоелектроцентраль , м. Херсон у січні 2017 року природного газу в обсязі 14 534,848 тис.куб.м., не можна вважати несанкціонованим відбором і, як наслідок, відібраний відповідачем у цьому періоді газ не можна вважати безпідставно набутим майном.
Відтак висновок місцевого господарського суду про відсутність правових підстав для задоволення позову Акціонерного товариства Укртрансгаз , м. Київ є правомірним, а доводи позивача та Акціонерного товариства НАК Нафтогаз України , м. Київ, викладені в їх апеляційних скаргах, цього висновку не спростовують.
Керуючись ст. ст. 269, 270, 273, 275, 276, 281-284 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Рішення Господарського суду Херсонської області від 11.02.2020 р. у справі № 923/649/19 залишити без змін, апеляційні скарзі Акціонерного товариства Укртрансгаз м. Київ та Акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" м. Київ без задоволення.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду, в порядку та випадках, передбачених ГПК України.
В зв`язку з тим, що суддя зі складу колегії суддів Мишкіна М.А. відповідно до наказу в. о. голови суду Разюк Г.П. від 28.09.2020 р. № 234-в з 29.09.2020 р. по 05.10.2020 р. та відповідно до наказу голови суду Богацької Н.С. від 05.10.2020 № 240-в з 06.10.2020 по 13.10.2020 перебувала у відпустці, суддя-доповідач у справі Лавриненко Л.В. з 05.10.2020 р. по 16.10.2020 р. відповідно наказу голови суду Богацької Н.С. від 05.10.2020 р. № 239-в та з 26.10.2020 р. по 30.10.2020 р. відповідно до наказу в.о. голови суду Разюк Г.П. від 29.09.2020 р. № 236-в перебувала у відпустці, та суддя зі складу колегії суддів Аленін О.Ю. з 05.10.2020 по 28.10.2020 р. був тимчасово непрацездатний повний текст постанови складено та підписано 02.11.2020 р.
Головуючий суддя : Л.В. Лавриненко
Судді: О.Ю. Аленін
М.А. Мишкіна
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2020 |
Оприлюднено | 03.11.2020 |
Номер документу | 92554008 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Лавриненко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні