Ухвала
від 30.10.2020 по справі 441/1865/20
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

441/1865/20

2-з/441/16/2020

У Х В А Л А

30.10.2020 року Городоцький районний суд Львівської обл. у складі:

головуючого-судді Українець П.Ф.,

за участі секретаря Лихоносової Д.В.

розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -

в с т а н о в и в:

29.10.2020р. ОСОБА_1 звернулась із клопотанням (заявою) про забезпечення позову, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько - ОСОБА_2 , що він 12.08.2015р. склав заповіт, яким все своє майно заповів їй. Що після смерті спадкодавця відкрилась спадщина на належне йому майно - земельну ділянку площею 0.2346 га та житловий будинок на АДРЕСА_1 , вона звернулась в нотконтору для прийняття спадщини після смерті батька та довідалась, що в січні 2020р. спадкодавець склав заповіт, що посвідчений нотаріусом п`ятої Львівської державної нотаріальної контори, за яким все належне йому майно заповів ОСОБА_3 , що означений заповіт нею оспорюється. Листом від 15.10.2020р. № 820/02-14 нотаріус повідомила її про можливість видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, тому просить вжити заходи забезпечення позову, шляхом накладення арешту на вищеозначені земельну ділянку і житловий будинок та заборонити нотаріусам Городоцької державної нотаріальної контори вчиняти будь-які дії, пов`язані із оформленням спадщини після смерті ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).

З огляду на наведене суд розглядає заяву про забезпечення позову без повідомлення учасників справи та без фіксації судового процесу технічними засобами.

Вивчивши заяву про забезпечення позову, приходжу до наступного висновку.

Згідно ч. 1 і 2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Частиною 1 статті 150 ЦПК України визначено, що позов забезпечується в т.ч. шляхом заборони вчиняти певні дії.

Із частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яку було ратифіковано ЗУ Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року від 17 липня 1997 року вбачається, що виконання судових рішень є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.

Як роз`яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006р. №9, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Як зазначається Пленумом Верховного Суду України у Постанові № 9 від 22 грудня 2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.

При цьому при вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист якого просив заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.

Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективного виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

ОСОБА_1 просить про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку площею 0.2346 га і житловий будинок на АДРЕСА_1 . та заборони нотаріусам Городоцької державної нотаріальної контори вчиняти будь-які дії, пов`язані із оформленням спадщини після смерті ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Разом з тим, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту прав та інтересів, суд вважає, що з метою недопущення ускладнення виконання рішення суду у випадку задоволення позовних вимог позивача, слід забезпечити позов шляхом заборони нотаріусам Городоцької державної нотаріальної контори вчиняти будь-які дії, пов`язані із оформленням спадщини після смерті ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст.149, 150, 153, 157, 261, 353 ЦПК України,

у х в а л и в :

заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована на АДРЕСА_1 ) задовольнити частково.

Заборонити нотаріусам Городоцької державної нотаріальної контори (81500, м. Городок, вул. Львівська, 1А, ЄДРПОУ 02899312) вчиняти будь-які дії, пов`язані із оформленням спадщини після смерті ОСОБА_2 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В іншій частині у задоволенні заяви про забезпечення позову - відмовити.

Ухвала суду про забезпечення позову підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Cуддя П.Ф. Українець

СудГородоцький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення30.10.2020
Оприлюднено04.11.2020
Номер документу92573154
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —441/1865/20

Ухвала від 26.11.2024

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

Ухвала від 30.10.2020

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Українець П. Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні