ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"02" листопада 2020 р. м ХарківСправа № 922/3496/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Прохорова С.А.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ВОСТОК-КМК" (63661, Харківська область, с. Борівське, вул. 40 років Перемоги,6, код ЄДРПОУ 34172441) до Новомиколаївської сільської ради Шевченківського району Харківської області (63630, Харківська область, Шевченківський район, с. Новомиколаївка, вул. Миру, 145, код ЄДРПОУ 04400239) про визнання права власності ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВОСТОК-КМК" звернулося до господарського суду Харківської області з позовом до Новомиколаївської сільської ради Шевченківського району Харківської області в якому просить суд визнати за ним право власності на нежитлову будівлю водокачки (насосної станції) загальною площею19.89 кв.м. №39а по вул Штонди в с. Новомиколаївка Шевченківського району Харківської області з набувальною давністю.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.10.2020, для розгляду справи було визначено суддю Прохорова С.А.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд звертає увагу, що позивачем не було надано довідки про вартість (оцінку) майна на яке він просить визнати право власності станом на момент звернення з позовною заявою, що унеможливлює встановлення судом в точної суми судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) позивачу за розгляд його позовної заяви.
При цьому, суд не приймає як належний доказ довідку №74 від 23.04.2020, подану щодо балансової вартості будівлі, оскільки, ні з самої довідки ні з будь-яких інших документів, доданих до позоввної заяви,не вбачається на підставі чого зазначено залишкову вартість насосної станції станом на 01.04.2020 в сумі 729,64 грн, ким та коли проводилася оцінка вартості спірного майна
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22 грудня 1995 року "Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності" під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.
Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України "Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" від 21 серпня 2014 року №358.
Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Згідно зазначеної вище Постанови Кабінету Міністрів України № 358 від 21 серпня 2014 року строк дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більше шести місяців з дати оцінки.
Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У позові вказано вартість спірного майна - 729,64 грн, проте з наданих позивачем документів неможливо встановити її дійсну вартість на момент подачі позову до суду, що також унеможливлює визначення правильності сплати судового збору.
Відповідно до п. 2 ч. ст. 163 ГПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно - вартістю майна.
За викладених обставин, позивач має зазначити дійсну вартість майна на момент звернення до суду з заявленим позовом, надати докази на підтвердження дійсної вартості спірного майна
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу слід усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки, вказані в ухвалі, в 10 строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме, відомості щодо дійсної вартості майна на момент подачі позову до суду, та, відповідно, в разі необхідності, докази доплати судового збору.
Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 02.11.2020.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 02.11.2020.
Суддя С.А. Прохоров
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92587322 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Прохоров С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні