Справа №278/1229/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2020 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Дубовік О. М.,
за участю секретаря судового засідання Безпалько В. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Житомирської районної державної адміністрації про скасування державного акту, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
У процесі розгляду справи позивач звернувся до суду з клопотанням про призначення у справі експертизи, на вирішення якої поставити питання про те, чи має місце порушення меж або накладення земельних ділянок, що розташовані на території Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, кадастровий №1822086800:04:000:0034 площею 2,5571 га для ведення особистого селянського господарства, яка належить ОСОБА_1 на праві власності, та земельної ділянки площею 2,5500 га, кадастровий №1822086800:04:000:0363 для ведення особистого селянського господарства, яка належить на праві власності ОСОБА_2 , на земельну ділянку, якою користується ОСОБА_1 , у натурі (на місцевості) та у системі координат відповідно до їх правовстановлюючих документів і документації із землеустрою на дані земельні ділянки?
Проведення експертизи просить доручити експерту Лазарчук Віліславі Віталіївні.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового засідання, які не заперечували щодо призначення експертизи, дійшов таких міркувань.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну (ч. 5 ст. 103 ЦПК України).
З огляду на наведене, суд дійшов до висновку, що запропоноване позивачкою для вирішення експертизи питання має значення для цієї справи, у зв`язку з чим, з огляду на те, що для його вирішення потрібні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, клопотання позивачки потрібно задовольнити.
Керуючись ст. 103 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання позивача про призначення судової земельно-технічної експертизи.
Призначити судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручити експерту Лазарчук Віліславі Віталіївні (ТОВ "Підприємство Житомирземпроект", АДРЕСА_1 ).
Поставити на вирішення експерта таке питання:
- чи має місце порушення меж або накладення земельних ділянок, що розташовані на території Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області, кадастровий №1822086800:04:000:0034 площею 2,5571 га для ведення особистого селянського господарства, яка належить ОСОБА_1 на праві власності, та земельної ділянки площею 2,5500 га, кадастровий №1822086800:04:000:0363 для ведення особистого селянського господарства, яка належить на праві власності ОСОБА_2 , на земельну ділянку, якою користується ОСОБА_1 , у натурі (на місцевості) та у системі координат відповідно до їх правовстановлюючих документів і документації із землеустрою на дані земельні ділянки?
Витрати на проведення судової експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Для проведення експертизи експерту надіслати копію даної ухвали та матеріали справи №278/1229/20.
Зобов`язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надати експерту усю наявну технічну документацію та правовстановлюючі документи на земельні ділянки та забезпечити вільний доступ до вказаних земельних ділянок.
Провадження у справі зупинити на час проведення судової експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження в разі пропуску строку з поважних причин. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складено 02 листопада 2020 року.
Суддя О. М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92590506 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні