1Справа № 335/9262/20 2/335/2825/2020
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаним позовом, в якому просить стягнути із ОСОБА_2 на її користь заборгованість за договором позики від 17.08.2020 у сумі 50 000 доларів США.
Одночасно із позовною заявою, ОСОБА_1 подала заяву у якій просить звільнити її від сплати судового збору або зменшити його, з тих підстав, що вона перебуває у скрутоному майновому стані. Так, відповідно до ціни позову, вона повинна сплатити судовий збір у розмірі 10 510 грн., який перевищує 5 % її сукупного доходу за календарний рік. Її сукупний дохід складає 34 287, 68 грн. Крім того, вона самостійно виховує дитину віком до 14 років, та ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько, який був годувальником у її сім`ї.
Відповідно до положень ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 136 ЦПК України підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати є скрутний майновий стан особи.
Так, до клопотання про звільнення від сплати судового збору ОСОБА_1 додала довідку про доходи за період з жовтня 2019 року по вересень 2020 року, свідоцтво про народження дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та свідоцтво про смерть її батька - ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На переконання судді, докази, які долучені позивачем до матеріалів заяви про звільнення її від сплати судового збору або зменшення судового збору, не дають суду можливість оцінити матеріальне становище позивача в повному обсязі. Інших доказів, які б дали змогу суду оцінити матеріальне становище позивача, не додано.
Оскільки позивачем не доведено її скрутний майновий стан, до того ж вона є особою працездатного віку, та відомості про те, що вона отримує дохід лише за офіційним місцем роботи, ще не свідчать про те, що вона не отримує іншого доходу, а також з урахуванням того, що предметом позову є сума грошових коштів у розмірі 50 000 доларів США, яку, як зазначено позивачем у позові, вона за договором позики передала відповідачу, то суддя доходить висновку, що в задоволенні клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, слід відмовити.
При вирішенні питання про відкриття провадження у цивільній справі суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України.
Згідно із ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру поданою фізичною особою сплачується в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У позовній заяві позивачем заявлено вимогу майнового характеру про стягнення заборгованості за договором у позики у сумі 50 000 доларів США, що еквівалентно 1 428 500 грн., відповідно до офіційного курсу гривні станом 03.11.2020, а тому ОСОБА_1 повинна сплатити за неї судовий збір у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 10 510 грн.
Згідно із ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на зазначені недоліки позовної заяви її необхідно залишити без руху, а позивачу - надати строк для їх усунення шляхом сплати судового збору у розмірі 10 510 грн., та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259-261 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором позики - залишити без руху, надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у зазначений вище строк заява буде вважатися неподаною та повернута, що не позбавляє права повторного звернення до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.В.Гашук
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2020 |
Оприлюднено | 05.11.2020 |
Номер документу | 92628374 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Гашук К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні