УХВАЛА
05 листопада 2020 р. Справа № 120/3834/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши в м. Вінниці заяву позивача про виправлення описки у виконавчому листі в адміністративній справі у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача селянське (фермерське) господарство "Лілія", про визнання протиправною та скасування відмови, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача селянське (фермерське) господарство "Лілія", про визнання протиправною та скасування відмови, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 22.01.2020 вказаний позов задоволено. Крім того, у зв`язку із задоволенням позовом, вирішено стягнути на користь позивача сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 1536,80 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.
На виконання зазначеного рішення Вінницьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист № 120/3834/19-а від 15.04.2020.
27.10.2020 до суду надійшла заява позивача про виправлення описки у цьому виконавчому листі в частині зазначення прописом суми судового збору, який підлягає стягненню на користь позивача "одна тисяча п`єятсот тридцять шість гривень 80 копійок" та в частині зазначення прізвища, ім`я та по батькові стягувача " ОСОБА_1 ".
Ухвалою суду від 28.10.2020 заяву позивача призначено до розгляду в судовому засіданні на 05.11.2020 з викликом учасників справи.
05.11.2020 від Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області надійшла заява про розгляд заяви за відсутності його представника.
Інші учасники справи на виклик суду не з`явилися, хоча у визначеному законом порядку повідомлялися про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується документально.
Таким чином, судом вжито всіх заходів для належного повідомлення сторін про судове засідання у цій справі.
За приписами частини третьої статті 374 КАС України неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви про виправлення описки у виконавчому листі.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на викладене та враховуючи достатність наявних у справі доказів, суд вважає можливим провести розгляд заяви про виправлення описки у виконавчому листі за відсутності сторін в письмовому провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції (абз. 1 ч. 1 ст. 373 КАС України).
Частиною третьою статті 373 КАС України передбачено, що виконавчий лист, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Виконавчий лист, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Згідно з п. 1 ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404-VIII (далі - Закон № 1404-VIII) у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;
4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності);
реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);
5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;
6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);
7) строк пред`явлення рішення до виконання.
У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
Судом встановлено, що у виконавчому листі, виданому 15.04.2020 Вінницьким окружним адміністративним судом у справі № 120/3834/19-а, допущено описки, а саме помилково зазначено прописом суми судового збору, який підлягає стягненню на користь позивача "одна тисяча п`єятсот тридцять шість гривень 80 копійок" замість "одна тисяча п`ятсот тридцять шість гривень 80 копійок" та в частині зазначення прізвища, ім`я та по батькові стягувача " ОСОБА_1 " замість " ОСОБА_1 ".
Водночас невідповідність виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 4 Закону № 1404-VIII, є підставою для його повернення стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення.
Відтак помилки, допущені у виконавчому листі № 120/3834/19-а, можуть перешкодити виконанню судового рішення, яке набрало законної сили.
У разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим цією статтею, стягувач має право звернутися до суду чи іншого органу (посадової особи), що видав виконавчий документ, щодо приведення його у відповідність із зазначеними вимогами (абз. 2 ч. 4 ст. 4 Закону № 1404-VIII).
Відповідно до ч. 1 ст. 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Згідно з ч. 4 ст. 374 КАС України про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню, суд постановляє ухвалу.
З огляду на викладене і враховуючи те, що при видачі виконавчого листа у цій справі були допущені помилки, суд доходить висновку, що заява позивача про виправлення цих помилок є підставною, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 248, 256, 294, 374 КАС України суд,
УХВАЛИВ:
1. Заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки у виконавчому листі задовольнити.
2. Виправити описки, допущені у виконавчому листі, виданому 15.04.2020 Вінницьким окружним адміністративним судом у справі № 120/3834/19-а, шляхом зазначення у ньому:
- в графі "постановив" у частині зазначення прописом суми судового збору, який підлягає стягненню на користь позивача ОСОБА_1 - "одна тисяча п`ятсот тридцять шість гривень 80 копійок" замість "одна тисяча п`єятсот тридцять шість гривень 80 копійок";
- у графі "прізвище, ім`я та по батькові стягувача" - " ОСОБА_1 " замість " ОСОБА_1 ".
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена та підписана суддею 05.11.2020.
Суддя Сало Павло Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2020 |
Оприлюднено | 09.11.2020 |
Номер документу | 92683518 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні