Ухвала
від 06.11.2020 по справі 582/214/20
НЕДРИГАЙЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-р/582/2/20

Справа № 582/214/20

Копія

Недригайлівський районний суд Сумської області

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"06" листопада 2020 р.

Недри гайлівськй районний суд Сумської області у складі головуючого судді Яковенко Н.М., за участю секретаря судового засідання Костенка Ю.В., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про роз`яснення рішення Недригайлівського районного суду від 05.06.2020 у справі №582/214/20 за позовом ОСОБА_1 до Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, про визнання права довічного успадковуваного володіння земельною ділянкою в порядку спадкування за заповітом (визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування)

ВСТАНОВИВ:

04 серпня 2020 року представник позивача ОСОБА_1 , ОСОБА_2 подав до Недригайлівського районного суду заяву про роз`яснення рішення суду від 05.06.2020 у справі №582/214/20 за позовом ОСОБА_1 до Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, про визнання права довічного успадковуваного володіння земельною ділянкою в порядку спадкування за заповітом (визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування).

Заява обґрунтована тим, що рішенням суду задоволено вимоги позивача та визнано за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , право довічного успадковуваного володіння земельної ділянки площею 30.00 га, кадастровий номер 5923555600 за цільовим призначенням для ведення фермерського господарства, розташованої на території Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, відповідно до державного акту на право довічного успадковуваного володіння землею №004021, зареєстрованого у Книзі записів державних актів на право володіння або користування землею за №1 від 20.01.1992.

Але вказане рішення суду не виконується, оскільки позивачу було відмовлено у проведенні державної реєстрації речового права, як права власності, реєстраційною установою з посиланням на те, що за позивачем судом було визнано право довічного успадковуваного володіння земельної ділянки, а не право власності на земельну ділянку. Нотаріус також відмовив у проведенні державної реєстрації речового спадкового права і без видачі будь-яких процесуальних рішень з цього приводу.

З огляду на це, на думку представника позивача, потребується певне процесуального втручання та надання роз`яснень по спірним питанням.

Повідомлені учасники судового процесу про дату, час, місце розгляду заяви у судове засідання не з`явились.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України суд розглядає справу за відсутності осіб, які беруть участь у справі, без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Вивчивши заяву про роз`яснення рішення, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява про роз`яснення рішення суду не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Рішенням Недригайлівського районного суду Сумської області від 05 червня 2020 року задоволено вимоги позивача та визнано за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , право довічного успадковуваного володіння земельної ділянки площею 30.00 га, кадастровий номер 5923555600 за цільовим призначенням для ведення фермерського господарства, розташованої на території Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, відповідно до державного акту на право довічного успадковуваного володіння землею №004021, зареєстрованого у Книзі записів державних актів на право володіння або користування землею за №1 від 20.01.1992.

У апеляційному порядку рішення не переглядалось і набрало законної сили.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 271 ЦПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлено до примусового виконання.

Згідно п.21 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року Про судове рішення у цивільній справі , роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.

За змістом зазначеної норми процесуального права, рішення суду може бути роз`яснено у разі, якщо без такого роз`яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Суть роз`яснення судового рішення полягає в тому, що суд не повинен давати відповідь на нові питання та вирішувати невирішені вимоги, він лише має роз`яснити положення ухваленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, що позбавляє можливості його реалізації.

Тобто, в заяві про роз`яснення рішення має бути зазначено, що саме у резолютивній частині рішення є незрозумілим, в чому полягає незрозумілість рішення, які припускаються варіанти тлумачення рішення, як це впливає на його виконання. Якщо у заяві про роз`яснення рішення фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення

Як вбачається з тексту поданої заяви про роз`яснення рішення, представник позивача просить визначити, що право довічного успадковуваного володіння є формою права власності певного виду речового права та визначити чи підлягає право довічного успадковуваного володіння земельної ділянки державній реєстрації як форма права власності та вид речового права, а також визначити чи підлягає спірна земельна ділянка площею 30,00 га оформленню як спадкове право відповідним свідоцтвом про право на спадщину за заповітом.

Щодо першого питання, яке на думку представника підлягає роз`ясненню, то суд вважає за необхідне заначити, що в мотивувальній частині рішення визначено, що право довічного успадковуваного володіння є різновидом інших речових прав на чуже майно. Отже, заявник просить змінити рішення суду, визначивши, що таке речове право є формою права власності.

Інші питання, що наведені представником у заяві про роз`яснення, фактично стосуються незгоди з діями державного реєстратора та нотаріуса.

Діяльність державних реєстраторів та нотаріусів, порядок вчинення ними реєстраційних чи нотаріальних дій, порядок оскарження дій цих посадових осіб регулюються спеціальними нормативними актами. Суд не може давати вказівок зазначеним особам щодо вчинення чи не вчинення ними відповідних дій.

За таких обставин, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 271 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

У задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про роз`яснення рішення Недригайлівського районного суду від 05.06.2020 у справі №582/214/20 за позовом ОСОБА_1 до Тернівської селищної ради Недригайлівського району Сумської області, Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, про визнання права довічного успадковуваного володіння земельною ділянкою в порядку спадкування за заповітом (визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування) - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Недригайлівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення, а особами, без участі яких було проголошена ухвала протягом 15 днів з дня отримання її копії.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:підпис З оригіналом згідно

Суддя: Н. М. Яковенко

СудНедригайлівський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення06.11.2020
Оприлюднено09.11.2020
Номер документу92697302
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —582/214/20

Ухвала від 06.11.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

Постанова від 13.08.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Собина О. І.

Ухвала від 29.07.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Собина О. І.

Ухвала від 29.07.2020

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Собина О. І.

Рішення від 18.06.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

Ухвала від 18.06.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

Рішення від 05.06.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

Ухвала від 05.06.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

Рішення від 05.06.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

Ухвала від 21.05.2020

Цивільне

Недригайлівський районний суд Сумської області

Яковенко Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні