Ухвала
від 09.11.2020 по справі 906/860/18
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"09" листопада 2020 р. Справа № 906/860/18

Суддя (суддя-доповідач у справі) Північно-західного апеляційного господарського суду Василишин А.Р., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" на рішення Господарського суду Житомирської області, від 25 вересня 2020 року в справі №906/860/18 (суддя -

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Спеціалізованого машинобудування"

до Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод"

про стягнення 3 124 529,37грн.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Житомирської області, від 25 вересня 2020 року в справі №906/860/18 в задоволено частково позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Завод "Спеціалізованого машинобудування" (надалі - Позивач) до Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" (надалі - Відповідач), про стягнення 3 124 529,37грн.

Не погоджуючись з винесеним судом першої інстанції рішенням, Відповідач звернувся до Північно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, з підстав, висвітлених в ній, просить суд відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги, скасувати рішення суду першої інстанції повністю, та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суддя-доповідач дійшов висновку, що наведена апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 2, частини 1 статті 164 ГПК України за наступних підстав.

Суддя-доповідач Василишин А.Р. констатує, що при поданні апеляційної скарги скаржник не подав доказів сплати судового збору, натомість просить відстрочити сплату судового збору на підставі статті 8 Закону України "Про судовий збір" у зв`язку з тим, що у Відповідача різке погіршення фінансово-господарської ситуації на підприємстві та відсутність коштів, та він позбавлений можливості сплатити судовий збір у строки передбачені для подання апеляційної скарги.

Частиною 2 статті 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Розглянувши вказане клопотання, суд відмовляє у його задоволенні, виходячи з наступного.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відтак, даною статтею передбачено право суду щодо відстрочки, розстрочки, зменшення або звільнення від сплати судового збору лише - фізичної особи.

При цьому, за змістом положень статті 8 Закону відстрочення та розстрочення судом сплати судового збору, зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати для юридичних осіб не передбачено.

Отже, за приписами зазначеної норми, відстрочення, розстрочення або звільнення від сплати судового збору може мати місце за наявності підстав, зазначених у частині 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір".

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відстрочення сплати судового збору, а тому, останнє підлягає відхиленню.

Частиною 2 статті 260 ГПК України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Відтак, як вбачається з усього вищенаведеного, Відповідач не подав до суду доказів сплати судового збору, чим порушив пункт 2 частини 1 статті 164 ГПК України, що в силу дії частини 1 статті 174 ГПК України є підставою для залишення даної апеляційної скарги без руху.

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (надалі - Закон), за подачу до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду необхідно сплатити 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Як слідує з матеріалів справи, апелянт мав сплатити судовий збір за розгляд апеляційної скарги в розмірі 70 301 грн 91 коп..

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі статей 164, 174, та частини 2 статті 260 ГПК України, з метою надання апелянту можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання в 10-денний строк, доказів сплати судового збору у розмірі 70 301 грн 91 коп., в порядку визначеному Законом України "Про судовий збір".

Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу - Державного підприємства "Житомирський бронетанковий завод" на рішення Господарського суду Житомирської області, від 25 вересня 2020 року в справі №906/860/18 - залишити без руху.

2. Державному підприємству "Житомирський бронетанковий завод" протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки та надати суду: докази сплати судового збору за розгляд апеляційної скарги в розмірі 70 301 грн 91 коп..

3. Роз`яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається не поданою та повертається апелянту.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею-доповідачем та не підлягає оскарженню.

5. Копію ухвали направити Державному підприємству "Житомирський бронетанковий завод" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суддя Василишин А.Р.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення09.11.2020
Оприлюднено10.11.2020
Номер документу92703239
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/860/18

Ухвала від 01.12.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Василишин А.Р.

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Василишин А.Р.

Рішення від 25.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 14.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 19.08.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 19.08.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні