Справа № 910/11764/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.11.2020 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шкіндер П. А., секретар судового засідання Кучма І. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача: Приватного будівельно-монтажного підприємства "Добробут-К" вул. Джохара Дудаєва, буд. 5, м. Івано-Франківськ, 76014
про стягнення заборгованості в сумі 5 173 559 грн 76 к.
за участю:
Від позивача: Рудик В.М., (довіреність б/н від 02.11.20 )-адвокат
Від відповідача: не з"явилися,
в с т а н о в и в
Товариство з обмеженою відповідальністю "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ІНТЕРГАЛ-БУД" звернулося до господарського суду міста Києва із позовом до приватного будівельно-монтажного підприємства "ДОБРОБУД-К" про стягнення 5.173.559,76 грн. Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.08.2020 позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "ІНТЕРГАЛ-БУД" до приватного будівельно-монтажного підприємства "ДОБРОБУД-К" про стягнення 5.173.559,76 грн.в порядку ст 31 ГПК України передано на розгляд до господарського суду Івано-Франківської області.
Ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 22.09.2020року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Інтергал-Буд залишено без руху та запропоновано Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Інтергал-Буд протягом 10 днів з дня вручення ухвали від 22.09.2020 року усунути недоліки позовної заяви.
02.10.2020 року від позивача до канцелярії Господарського суду Івано-Франківської області надійшла заява вих. № 13288/20 від 02.10.2020року про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 05.10.2020 відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження, судове засідання призначено на 10.11.2020..
Представник позивача у судовому засідання заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи.
Уповноважені представники відповідача в призначене господарським судом засідання не прибули, вимог ухвал суду не виконали.
Ухвала від 05.10.2020 було направлено на адресу Приватного будівельно-монтажного підприємства "Добробут-К", що зазначена в позовній заяві та відповідає відомостям з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: ( вул. Джохара Дудаєва, буд. 5, м. Івано-Франківськ, 76014 ) із відміткою Судова повістка , проте, повернута поштовим відділенням з відміткою адресат відсутній за вказаною адресою.
Відповідно до п. 99-2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270 в чинній редакції (далі - Правила) рекомендовані поштові відправлення з позначкою "Судова повістка", адресовані юридичним особам, під час доставки за зазначеною адресою вручаються представнику юридичної особи, уповноваженому на одержання пошти, під розпис. У разі відсутності адресата за вказаною на рекомендованому листі адресою працівник поштового зв`язку робить позначку "адресат відсутній за вказаною адресою", яка засвідчується підписом з проставленням відбитку календарного штемпеля і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його до суду.
Отже, у разі якщо судове рішення про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою і повернено поштою у зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 21.03.2019 у справі № 916/2349/17.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що неотримання листа з ухвалою суду відповідачем та повернення його до суду є наслідком свідомого діяння (бездіяльності) відповідча щодо його належного отримання, тобто є його власною волею, крім того відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись з процесуальними документами за ініційованим ним позовом в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Європейський суд з прав людини у рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України" зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає за необхідне підготовче засідання відкласти, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Частиною 2 ст.182 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у підготовчому засіданні суд здійснює дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Враховуючи, що розгляд справи по суті як стадія позовного провадження за приписами ГПК України передбачає розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому засіданні матеріалів і обмежує учасників справи подавати докази, а також заявляти клопотання чи заяви після відкриття розгляду справи по суті (ч. 2 ст. 202, ст. 207 ГПК), а також те, що суд у даному судовому засіданні не може забезпечити дотримання всіх вимог, визначених ст.182 ГПК України для проведення підготовчого засідання, суд для забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві вважає за правильне відкласти підготовче засідання по справі відповідно до п.3 ч.2 ст.183 ГПК України з метою надання можливості сторонам реалізувати свої права.
Керуючись статтями 176, 177, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти підготовче засідання у справі на 01.12.2020 об 11:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул.Грушевського,32, м. Івано-Франківськ, зал судових засідань № 6 ( поверх 2)
2. Сторонам письмові докази подати суду у відповідності до вимог ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
3. Звернути увагу учасників справи:
3.1. Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
3.2. У випадку подання доказів до суду у всіх учасників справи існує обов`язок надіслання копій таких доказів усім іншим учасникам справи заздалегідь (частина 9 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
3.3. Главою 6 Господарського процесуального кодексу України врегульовано поняття, обчислення, зупинення процесуальних строків, наслідки їх пропуску, а також підстави та порядок їх поновлення чи продовження.
4. Участь представників сторін у підготовчому засідання на власний розсуд. Сторонам, у разі направлення в судове засідання свого представника, врахувати вимоги ст. 58, 60 ГПК України.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (ст.ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя Шкіндер П. А.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92733876 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шкіндер П. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні