Ухвала
від 15.10.2020 по справі 544/1176/20
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 544/1176/20

пров.№ 2/544/409/2020

Номер рядка звіту 67

У Х В А Л А

щодо спрощеного порядку розгляду справи

15 жовтня 2020 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючої судді Ощинської Ю.О.,

за участі секретаря судового засідання Пірогова В.Г.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Федосєєвої Т.В.. (діє на підставі ордера та свідоцтва),

відповідача - ОСОБА_2 ,

представника третьої особи, без самостійних вимог Служби у справах дітей Пирятинської районної державної адміністрації - Запорожець Т.В. (діє на підставі довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду на вул. Ярмаркова, 17 у порядку загального позовного повадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог: служба у справах дітей Пирятинської РДА, служба у справах дітей Раївської сільської об`єднаної територіальної громади Дніпропетровської області про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав ,

у с т а н о в и в:

Позивач у вересні 2020 року звернулася до Пирятинського районного суду Полтавської області з даним позовом, в обґрунтування якого вказала, що вона перебувала в шлюбі з ОСОБА_2 , від шлюбу мають малолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . На підставі рішення Пирятинського районного суду Полтавської області від 15.11.2019 шлюб між сторонами розірвано. Син ОСОБА_3 залишався проживати разом із матір`ю. після розірвання шлюбу позивач із своїм сином проживала в цивільному шлюбі з ОСОБА_4 у с. Веселе Синельниківського району Дніпропетровської області. В подальшому було укладено шлюб з ОСОБА_4 та змінено позивачем прізвище на ОСОБА_5 . 08.04.2020 рішенням № 394 Виконавчого комітету Раївської сільської ради затверджено висновок органу опіки та піклування щодо визнання місця проживання малолітнього ОСОБА_3 разом з матір`ю ОСОБА_1 позивач не заперечувала проти зустрічі відповідача з дитиною. Але відповідач ОСОБА_2 всупереч рішення селищної ради змінив місце поживання дитини способом її викрадення. 30.08.2020 позивач звернулася до поліції із заявою про викрадення ОСОБА_2 дитини. Заяву внесено до ЄО № 3150. Відповідач не дає бачитися з дитиною та не повертає останню матері. У зв`язку з чим позивач ОСОБА_1 вимушена звернутися до суду щодо захисту своїх прав.

Ухвалою суду від 18 вересня 2020 року позов прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

У судовому засіданні представник позивача вказала на тому, що даний вид спору має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.

Вислухавши думку учасників, суд дійшов наступного висновку.

Категорії справ, що розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження та порядок розгляду цих справ визначені главою 10 ЦПК України.

Зокрема, статтею 274 ЦПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд (ч. 1).

У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч. 2).

Згідно зі статтею 277 ЦПК України:

1. Питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

2. У випадку, передбаченому частиною другою статті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:

1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або

2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

3. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

4. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про:

1) залишення заяви відповідача без задоволення;

2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Такої заяви від відповідача ОСОБА_2 до суду не надійшло.

Крім того, суд виходить з того, що при спрощеному провадженні сторони не обмеженні у здійсненні своїх процесуальних прав щодо надання доказів, заявлення клопотань про допит свідків, призначення експертиз тощо. Також в судовому засіданні буде забезпечено можливість сторін брати участь у дослідженні доказів, ставити питання іншим учасникам справи, наводити доводи та міркування при дачі пояснень.

Розгляд справи в спрощеному провадженні буде сприяти дотриманню розумності строків її розгляду.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшо до висновку про задоволення заяви представника позивача щодо розгляду цивільної справи в порядку спрощеного позовного провадження.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 274, 277 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Заяву представника позивача про розгляд цивільної справи у порядку спрощеного позовного провадження - задовольнити.

Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог: служба у справах дітей Пирятинської РДА, служба у справах дітей Раївської сільської об`єднаної територіальної громади Дніпропетровської області про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав, проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду лише щодо порушення правил підсудності, у 15-денний строк з дня її підписання, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.О. Ощинська

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення15.10.2020
Оприлюднено11.11.2020
Номер документу92743107
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —544/1176/20

Рішення від 13.11.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Рішення від 06.11.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Ухвала від 18.09.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні