КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
справа №753/4676/20 головуючий у суді І інстанції: Каліушко Ф.А.
провадження №22-ц/824/ 14861/2020 головуючий у суді ІІ інстанції: Сушко Л.П.
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
11 листопада 2020 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Сушко Л.П., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду міста Києва від 25 березня 2020 року про відкриття провадження у справі за позовом Житлово-будівельного кооперативу "МОЛОДІЖНИЙ-19" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 25 березня 2020 року відкрито провадження у справі за позовом Житлово-будівельного кооперативу "МОЛОДІЖНИЙ-19" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Не погодившись із вказаним судовим рішенням ОСОБА_1 06 жовтня 2020 року подала апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга не може бути прийнята апеляційним судом, і підлягає поверненню особі, яка її подала, з огляду на наступне.
Статтею 353 ЦПК України встановлено перелік ухвал, на які можуть бути подані апеляційні скарги окремо від рішення суду.
ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу на ухвалу суду, що не підлягає оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Відповідно до пункту четвертого частини п`ятої статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду міста Києва від 25 березня 2020 року про відкриття провадженняне може бути прийнята апеляційним судом, і підлягає поверненню особі, яка її подала.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах Осман проти Сполученого королівства від 28 жовтня 1998 року та Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року.
У вказаних рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Керуючись статтею 357 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Дарницького районного суду міста Києва від 25 березня 2020 року про відкриття провадження у справі за позовом Житлово-будівельного кооперативу "МОЛОДІЖНИЙ-19" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - повернути особі, яка її подала.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання, і може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя Київського апеляційного суду Л.П. Сушко
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2020 |
Оприлюднено | 12.11.2020 |
Номер документу | 92765194 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Сушко Людмила Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні