У Х В А Л А
26.10.2020 Справа №607/17886/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сташків Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про припинення права спільної часткової власності шляхом виділення у власність окремого об`єкта нерухомого майна , -
ВСТАНОВИЛА:
Позивач ОСОБА_1 подала до суду позовну заяву до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про припинення її права спільної часткової власності на будинковолодіння АДРЕСА_1 шляхом виділення у власність окремого об`єкта нерухомого майна, а саме 7/20 частин будинковолодіння АДРЕСА_1 , які складаються з наступних приміщень: VII підвал, площею 10,5 кв.м., VIII їдальня, площею 12,3 кв.м., IX кухня, площею 9,2 кв. м., X коридор, площею 3,4 кв.м. коридор XI, площею 4,7 кв. м., XII коридор, площею 1,1 кв. м., 1-5 житлова кімната, площею 16,5 кв. м., 1-6 житлова кімната, площею 15,9 кв.м., 1-7 вхід на горище, площею 1,2 кв.м, 1-8 передпокій, площею 16,1 кв.м., 1-9 коридор, площню 2,4 кв. м., 1-10 коридор, площею 8,7 кв. м., 1-11 житлова кімната, площею 18,2 кв. м., 1-12 коридор, площею 8,6 кв.м., 1-13 житлова кімната, площею 12,5 кв.м., 1-14 ванна, площею 2,7 кв.м., 1-15 туалет, площею 1,8 кв.м., загальною площею 145,8 кв.м., житловою площею - 63,1 кв.м.; гараж з цокольним поверхом під літ Г , літня кухня під літерою Д , сарай під літ. Є , огорожа 1.2.3., замощення І.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява має містити відомості: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зазначена позовна заява не відповідає вказаним вимогам, оскільки:
-ціна позову, визначена позивачем у позовній заяві в розмірі 196 000 грн., вочевидь не відповідає дійсності. Так, згідно з відомостями загальнодоступних інтернет сайтів продажу нерухомості, наприклад https://dom.ria.com , вартість будинків у межах міста Тернополя становить в середньому 2 000 000 - 3 000 000 грн., до того ж, ця вартість будинків, площа яких є меншою, аніж спірний будинок загальною площею 320 кв.м. Позивач при визначені ціни позову посилається на довідку ПП Агенція нерухомості Тер-Консульт , скріплену печаткою ПП Тер-Консульт . Однак, відомості про ПП Тер-Консульт , зазначені в реквізитах довідки та на печатці, зокрема код ЄДРПОУ (30750302) не відповідає відомостям про юридичну особу на офіційному інтернет-сайті Міністрества юстиції України, де ідентифікаційний код ПП Тер-Консульт зазначено 31138557, за ідентифікаційним кодом 30750302 зареєстрована зовсім інша юридична особа - ПП Картікея-Буд . Така юридична особа, як ПП Агенція нерухомості Тер-Консульт взагалі у Єдиному реєстрі юридичних осіб не зареєстрована. Згідно з ч. 2 ст. 176 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи. Відповідно до п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму ( 840,80 гривень) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму ( 10 510 гривень).Тому, виходячи з середньориночної вартості будинків у межах м. Тернополя, суд попередньо визначає судовий збір, що підлягає сплаті, в розмірі 10510 грн. При пред`явленні позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1960 грн. Таким чином, позивачу слід доплатити 8550 грн.. судового збору;
-в позовній заяві не зазначено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
-позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Таким чином позивачу слід виправити зазначені недоліки позовної заяви, а саме:
1)доплатити 8550 гривень судового збору та надати оригінал квитанції про його сплату;
2)навести в позовній заяві попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
3)надати підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Недоліки, зазначені у пункті 2, 3, слід виправити шляхом подання виправленої позовної заяви з врахуванням наведених вище вимог, у пункті 1 - надавши оригінал квитанції про сплату судового збору в зазначеному розмірі .
Відповідно до ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до виправленої позовної заяви її копію (а в разі долучення до неї нових документів - і їх копій), відповідно до кількості відповідачів.
Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків позовної заяви, строк на їх усунення доцільно визначити терміном десять днів із дня отримання копії ухвали, який продовжується на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про припинення права спільної часткової власності шляхом виділення у власність окремого об`єкта нерухомого майна залишити без руху і надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків терміном десять днів із дня отримання копії ухвали.
У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддяН. М. Сташків
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2020 |
Оприлюднено | 13.11.2020 |
Номер документу | 92821888 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сташків Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні