Ухвала
від 13.11.2020 по справі 291/1353/20
РУЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ружинський районний суд Житомирської області

Справа № 291/1353/20

2-а/291/23/20

Україна

Ружинський районний суд Житомирської області

У Х В А Л А

13 листопада 2020 року

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Митюк О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Демчика Олега Миколайовича поліцейського ІСРПП № 2 Козятинського ВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

До Ружинського районного суду Житомирської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Демчика Олега Миколайовича поліцейського ІСРПП № 2 Козятинського ВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

Згідно частини 1 статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає дана заява вимогам, встановлені статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суддя, вивчивши позовну заяву та додані до неї додатки, вважає, що її необхідно залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ч. З ст. 161 КАС України, а саме: до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ст. 242 КАС України, суд при виборі і застосування норми права до спірних правовідносин враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Так, Великою Палатою Верховного Суду в постанові № 543/775/17 від 18 березня 2020 року викладено наступний правовий висновок про застосування норм права. Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про СУДОВИЙ збір № 3674-VI.

За статтями 1.2 Закону № 3674-УІ. судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Частина 2статті 3 Закону № 3674-УІмістить перелік об`єктів, за які не справляється судовий збір, а ст. 5 цього Закону- перелік суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання до суду позовів, заяв, скарг тощо, а також підстави звільнення від сплати судового збору осіб, які звертаються із заявами про захист не власних прав, а охоронюваних законом прав та інтересів інших осіб.

Відповідно до статті 4 цього ж Закону, за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб`єкт владних повноважень).

Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне вказати, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.

Згідно частини 3статті 4 Закону України Про судовий збір , за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, сплачується ставка судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в гривневому еквіваленті становить 840,80 гривень.

З метою усунення виявлених недоліків позивачу слід подати до суду заяву про усунення недоліків, до якої додати документ про сплату судового збору на рахунок (отримувач коштів : УК у Ружинському районі, Ружинський район 22030101,код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36928430,Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA318999980313111206000006550,код класифікації доходів бюджету 22030101 ). Судовий збір, за позовом (ШБ чи назва установи, організації позивача), Ружинський районний суд Житомирської області (назва суду, де розглядається справа).На підтвердження сплати судового збору позивачу необхідно надати до суду документ, що підтверджує його сплату.

Відповідно до статті 169 КАС України суддя. встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160,161, 169 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Демчика Олега Миколайовича поліцейського ІСРПП № 2 Козятинського ВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

- залишити без руху, про що повідомити позивача і надати йому строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду, протягом десять днів з дня отримання даної ухвали.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановления.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

С суддя О. В. Митюк

СудРужинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення13.11.2020
Оприлюднено16.11.2020
Номер документу92828872
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —291/1353/20

Ухвала від 07.12.2020

Адміністративне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

Ухвала від 13.11.2020

Адміністративне

Ружинський районний суд Житомирської області

Митюк О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні