Ухвала
від 12.11.2020 по справі 922/3318/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"12" листопада 2020 р. м. ХарківСправа № 922/3318/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши заяву Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду по справі

за позовом Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" (Хмельницька обл, м. Старокостянтинів) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська торгово-інвестиційна компанія" (Харківська обл, с. Борщова) про стягнення 62478,62 грн,

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Старокостянтинівський молочний завод" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська торгово-інвестиційна компанія" (відповідач), в якій просить стягнути з ТОВ "ХАТІКО" на свою користь 62478,62 грн заборгованості по договору дистриб`юції 188/СТК-Д від 17.04.2020. Також позивач просить стягнути з відповідача судові витрати.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором дистриб`юції №188/СТК-Д від 17.04.2020 щодо оплати отриманого товару.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.11.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Підготовче засідання вищевказаною ухвалою суду призначено на 25.112020 о 12:30 год, про що повідомлено учасників справи.

11.11.2020 Дочірнє підприємство "Старокостянтинівський молочний завод" надало заяву про проведення засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням системи "EasyCon" представником позивача - Карасьовим О.С., який зареєстрований у системі "EasyCon".

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Згідно з ч. 4 ст. 197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

На виконання Закону України №540-ІХ від 30.03.2020 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" та відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 152, ч. 5 ст. 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Державна судова адміністрація України наказом №169 від 08.04.2020 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок).

Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України №196 від 23.04.2020 Порядок викладено в новій редакції.

У розділах ІІІ, ІV Порядку встановлено процедуру подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, форму та зміст такої заяви, визначено етапи проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Пунктом 2 розділу І Порядку передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.

Пунктом 2 розділу ІІІ Порядку, зокрема, встановлено, що рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.

Відповідно до пунктів 3, 4 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.

Частиною 2 ст. 197 ГПК України встановлено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Натомість, Дочірнім підприємством "Старокостянтинівський молочний завод" не додано до поданої заяви докази її надіслання іншим учасникам справи.

Таким чином, заява позивача про участь його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана з порушенням правил процесуального закону.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за необхідне відхилити заяву Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" про участь його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст. 197, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

Відхилити заяву Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" про участь його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів по справі №922/3318/20.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 12.11.2020.

Суддя В.І. Ольшанченко

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http:// reyestr.court.gov.ua.

Дата ухвалення рішення12.11.2020
Оприлюднено16.11.2020
Номер документу92841519
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 62478,62 грн

Судовий реєстр по справі —922/3318/20

Рішення від 17.02.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 15.02.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 03.02.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 25.01.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 21.12.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 21.12.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 09.12.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 25.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 06.11.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні