Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
17 листопада 2020 р. справа № 520/11215/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Севастьяненко К.О., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМПАНІЯ СВІЖА ЇЖА" до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову виконуючої обов`язки начальника Управління Укртрансбезпеки у Харківський області Зотової Т.В., про застосування адміністративно- господарського штрафу № 172830 від 04.08.2020р., якою ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМПАНІЯ СВІЖА ЇЖА» (ЄДРПОУ 40125640) притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. за абзацом 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» .
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 01.09.2020 р. відкрито провадження у справі в порядку спрощеного провадження.
Від представника відповідача надійшла заява про продовження строку на надання заперечень у справі, у зв`язку з довготривалою хворобою представника відповідача.
Частиною 3 ст.166 КАС України визначено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
З огляду на характер, зміст та сутність спірних правовідносин, а також те, що справа була відкрита у спрощеному провадженні, суд доходить до висновку про можливість розгляду поданої заяви за процедурою письмового провадження без виклику сторін.
Відповідно до ст.118 КАС України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
Статтею 119 КАС України визначено, що суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.
Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Останнім днем строку, який закінчується вказівкою на певний день, вважається цей день. Якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
Згідно ст.121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Статтею 258 КАС України встановлено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Суд звертає увагу, що положеннями пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України не передбачено продовження строку розгляду справи, проте у зв`язку з тим, що вчинення процесуальних дій та ухвалення судових рішень законодавцем поставлено в залежність від вчинення відповідних дій учасниками справи та надану представником відповідача заяву, суд приходить до висновку про можливість продовження строку для надання заперечень у справі у п`ятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали.
Враховуючи наведене, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та продовжити строк для подання заперечеь у справі.
Керуючись статтями 118, 119, 121, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника Державної служби України з безпеки на транспорті про продовження строку для надання заперечень - задовольнити.
Продовжити Державної служби України з безпеки на транспорті процесуальний строк для подання заперечень.
Зобов`язати відповідача подати до суду заперечення у справі - у п`ятиденний строк з дня отримання зазначеної ухвали, дотримуючись, вимог ст.162 КАС України.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Севастьяненко К.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2020 |
Оприлюднено | 19.11.2020 |
Номер документу | 92895697 |
Судочинство | Адміністративне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні