Ухвала
від 17.11.2020 по справі 697/1694/20
КАНІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 697/1694/20

Провадження № 2/697/658/2020

У Х В А Л А

17 листопада 2020 року

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

в складі: головуючого судді Сивухіна Г.С.

за участю секретаря Десятник О.А.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Німченко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Каневі заяву про затвердження мирової угоди по справі за позовом ОСОБА_2 до Канівського районного споживчого товариства про повернення коштів,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до Канівського РАЙСТ про повернення коштів в якому просить суд стягнути з Канівського РАЙСТ на його користь суму попередньої оплати в розмірі 250000,00 грн., та судові витрати по справі.

08.10.2020 на адресу суду від позивача ОСОБА_2 надійшла заява про затвердження у справі мирової угоди, відповідно до якої відповідач - Канівське районне споживче товариство в рахунок погашення боргу перед позивачем, передало у власність ОСОБА_2 частину не житлової будівлі загальною площею 149,1 кв.м., 50% - навісу (літ „а"), 50%- ґанку, 50% - замощення Г , що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , а позивач у свою чергу відмовився повністю від своїх позовних вимог до відповідача про повернення коштів в розмірі 250 000 грн.(а.с.23-25).

У судовому засіданні представник позивача заяву про укладення мирової угоди підтримала.

Представник відповідача у судовому засіданні не заперечувала щодо затвердження мирової угоди по справі.

Вислухавши думку представників сторін, перевіривши заяву про укладення мирової угоди, суд дійшов наступного висновку.

Згідно з частиною 7 статті 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.

До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.

Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч.1 ст.182 ЦК України визначено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Відповідно до ч.3 ст.640 ЦК України договір, що підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення.

Згідно зі ст.657 ЦК України, договір купівлі-продажу нежитлового приміщення (магазину) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Таким чином, договір купівлі-продажу, предметом якого є нерухоме майно, має бути обов`язково нотаріально посвідченим.

Судом встановлено, що за змістом мирової угоди є передача позивачу нерухомого майна: частини не житлової будівлі загальною площею 149,1 кв.м., 50% - навісу (літ „а"), 50%- ґанку, 50% - замощення Г , що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , тобто перехід права власності, натомість предметом спору (позову) по даній справі є повернення коштів. Отже, умови поданої на затвердження суду мирової угоди не відповідають вимогам ст. 207 ЦПК України, оскільки не направлені на врегулювання спору, а є вимогою про перехід права власності на нерухоме майно, тобто під видом мирової угоди сторони бажають укласти інший договір.

Крім того, суд зауважує, що мирова угода не є правочином, який вчиняється за загальними правилами цивільного законодавства, а є різновидом зобов`язання, що виникає на підставі договору, укладеного за взаємною згодою сторін у письмовій формі та затвердженого судовим рішенням (ухвалою). У даному випадку питання щодо переходу права власності на частину нежитлового приміщення - магазину у зв`язку з не виконанням відповідачем попереднього договору купівлі-продажу може бути вирішено у позасудовому порядку.

Суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору.

Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини одночасно врегульовані законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін. Умови мирової угоди повинні безпосередньо стосуватися предмета позову, що виключає зазначення в ній дій, коштів чи майна, які не відносяться до предмету спору.

Надана сторонами мирова угода не стосується предмета позову, умови мирової угоди не пов`язані зі спірними правовідносинами.

Частиною п`ятою статті 207 ЦПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо: умови мирової угоди суперечать закону чи порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Відповідно до правових висновків Верховного Суду, висловлених в ухвалі від 01.08.2018 у справі №760/15287/15-ц та ухвалі від 30.05.2018 у справі №759/4103/16-ц, суд відмовляє у затвердженні мирової угоди, якщо її умови стосуються прав та обов`язків сторін, які не входять до предмету позову, а також, якщо умови мирової угоди суперечать закону.

Враховуючи наведене, суд вважає необхідним відмовити сторонам у затвердженні мирової угоди.

Керуючись ст.ст. 207, 260 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

У затвердженні мирової угоди між ОСОБА_2 та Канівським районним споживчим товариством - відмовити.

Судовий розгляд по справі №697/1694/20 продовжити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г . С . Сивухін

СудКанівський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення17.11.2020
Оприлюднено18.11.2020
Номер документу92900987
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —697/1694/20

Ухвала від 16.02.2021

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Сивухін Г. С.

Рішення від 17.11.2020

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Сивухін Г. С.

Рішення від 17.11.2020

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Сивухін Г. С.

Ухвала від 17.11.2020

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Сивухін Г. С.

Ухвала від 28.10.2020

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Сивухін Г. С.

Ухвала від 14.09.2020

Цивільне

Канівський міськрайонний суд Черкаської області

Сивухін Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні