Справа № 552/5158/20
Провадження №1-кс/552/1954/20
У Х В А Л А
Іменем України
про тимчасовий доступ до речей і документів
18.11.2020 м. Полтава
Слідчий суддяКиївського районногосуду м.Полтави ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,за участюстаршого слідчогоз ОВСтретього відділурозслідування кримінальнихпроваджень слідчогоуправління Головногоуправління ДФСу Полтавськійобласті ОСОБА_3 ,розглянувши клопотанняслідчого зОВС третьоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняГоловного управлінняДФС уПолтавській області ОСОБА_4 про тимчасовийдоступ додокументів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу Полтавської обласної прокуратури, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судовому засіданні слідчий групи слідчих з розслідування даного кримінального провадження ОСОБА_3 клопотання підтримав та просив задовольнити.
Представник володільця документів, доступ до яких просив надати слідчий, в судове засідання не з`явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду клопотання.
Оскільки його неявка не перешкоджає розгляду, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності представника володільця документів.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах та заслухавши думку учасників судового провадження, приходжу до наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів клопотання, в провадженні СУ Головного управління ДФС у Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020170000000005 від 09 січня 2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що невстановлені особи ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ПП « ОСОБА_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) в період 2018-2020 років під час здійснення фінансово-господарської діяльності з приводу переробки та реекспорту трикотажних виробів, шляхом неповного відображення обсягів фактично виготовленої продукції та відповідно приховування від оподаткування отриманих доходів ухилились від сплати податків на орієнтовну суму біля 8 млн. грн., що являється особливо великим розміром ухилення від оподаткування.
Так, під час ввезення на територію України полотна та комплектуючих для пошиття трикотажних виробів в митному режимі «переробка на митній території» та під час вивезення в митному режимі «реекспорту» не в повній мірі проводиться огляд ввезеної та переробленої продукції. Вказані обставини дають можливість здійснювати переробку матеріалів на митній території України, які фактично не обліковуються в бухгалтерському та податковому обліках та реалізовувати їх на митній території України без сплати відповідних податків.
Загальна сума ввезених для переробки товарів на митній території України вказаною групою підприємств за 2018-2020 роки складає понад 250 млн. грн. Фактична діяльність вказаної групи підприємств здійснюється за однією адресою.
Крім цього, частина роботи з переробки ввезених матеріалів за вказаний період проводилася працівниками, які належним чином не оформлені у трудових відносинах.
У періоди 2018-2020 роки вказані суб`єкти господарської діяльності звітуються про обсяги діяльності, які за календарний рік не перевищують 5 млн.грн., що передбачено умовами перебування на спрощеній системі оподаткування 3 групи (без ПДВ).
В ході проведення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення виникла необхідність в тимчасовому доступі та вилученні оригіналів документів реєстраційних справ: ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ПП « ОСОБА_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ВКФ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) з моменту реєстрації суб`єктів господарської діяльності по теперішній час, які знаходяться у володінні у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки вказані документи нададуть можливість встановити повне коло осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та податкового обліків вказаних СГД та отримати зразки їх почерку та підписів, які необхідні для проведення почеркознавчої експертизи.
Документи до яких слідчий просить суд надати тимчасовий доступ, в подальшому будуть використані як докази по кримінальному провадженню.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст. 163 КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В поданому до суду слідчим клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також поданими до суду матеріалами доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться у вказаних документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
З цих підстав клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.160,163 КПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ та дозвіл на вилучення оригіналів, а у разі їх відсутності, завірених належним чином копій документів реєстраційної справи: Приватного підприємства « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), Виробничої комерційної фірми « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), Приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), Приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), Приватного підприємства « ОСОБА_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), Виробничої комерційної фірми « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), Виробничої комерційної фірми « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), в т.ч.: заяви про державну реєстрацію, свідоцтва про державну реєстрацію, статутів, реєстраційних карток, протоколів установчих зборів, протоколів загальних зборів, установчих договорів, наказів про призначення та звільнення службових осіб, посадових інструкцій, інших документів реєстраційної справи, якими підтверджується державна реєстрація підприємства, його перебування на обліку платника податків, службове становище посадових осіб підприємства, та які містять зразки підписів службових осіб з моменту реєстрації підприємства по 18.11.2020 і перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Виконання ухвали доручити слідчим групи слідчих з розслідування даного кримінального провадження, в тому числі слідчому з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_4 .
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 92923385 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Самсонова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні