Справа №705/4586/20
2/705/2469/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 листопада 2020 року місто Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Корман О.В., вивчивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради про визнання недійсним та скасування рішення, спонукання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
18.11.2020 року до Уманського міськрайонного суду Черкаської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради про визнання недійсним та скасування рішення, спонукання вчинити дії . Дана позовна заява надійшла до суду в електронному вигляді, підписана представником позивача Андрійчук Н.В. і містить зазначення про те, що документ було сформовано в системі Електронний суд .
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України.
Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 8 ст. 14 ЦПК України, особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (надалі ЄСІТС), можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний підпис , якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особливості використання електронного цифрового підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до ч.13 ст.14 ЦПК України, положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.
Так, відповідно до ч. 5, ч. 6 ст.43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
За змістом п.15 розділу XIIІ Перехідних положень ЦПК України Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті Голос України та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відповідно до п.п.15.1 п.15 розділу XIIІ Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі.
Станом на дату надходження позовної заяви ОСОБА_1 в електронній формі до суду, Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему не затверджено, Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему не запроваджено, що унеможливлює прийняття позовної заяви в електронній формі.
Враховуючи викладене, до початку функціонування в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всі документи мають подаватися в паперовому вигляді, а письмові заяви повинні мати власноручний підпис заявника.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 та ч. 3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу або представнику позивача необхідно надати до суду в паперовому вигляді позовну заяву з власноручним підписом та відповідними додатками, які подаються в оригіналі або у виді засвідчених, у відповідності до вимог ЦПК України, копіях, та додати до позовної заяви її паперову копію з паперовими копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради про визнання недійсним та скасування рішення, спонукання вчинити дії , яка підписана представником позивача ОСОБА_2 , залишити без руху.
Визначити представнику позивача строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення їй ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали направити представнику позивача для відому.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку .
Суддя О.В.Корман
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2020 |
Оприлюднено | 23.11.2020 |
Номер документу | 92994755 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Корман О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні