ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.11.2020 Справа № 908/2965/20
м. Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., розглянувши матеріали
за позовом Концерну Міські теплові мережі , ідентифікаційний код юридичної особи 32121458 (69091, м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137; фактична адреса: 69076, м. Запоріжжя, вул. Задніпровська, 7)
до відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків Хортицьке шосе 4 , ідентифікаційний код юридичної особи 40473988 (69123, м. Запоріжжя, Хортицьке шосе, буд. № 4)
про стягнення 405 грн 57 коп.
ВСТАНОВИВ:
Концерн Міські теплові мережі звернувся до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків Хортицьке шосе 4 405 грн 57 коп. вартості витрат за невиробничий витік теплоносія.
У позові позивач просить розглянути справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.11.2020 справу № 908/2965/20 передано на розгляд судді Науменку А.О.
Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо форми і змісту позовної заяви та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
У позовній заяві позивачем зазначено код ЄДРПОУ відповідача, яке не відповідає його коду, зазначеному у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Так, згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційний код юридичної особи Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків Хортицьке шосе 4 - 40473988, тоді як позивачем зазначено - 440473988.
Враховуючи вищевикладене, позивачем при поданні позову не дотримано п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач
просить суд визначити у рішенні.
Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. По суті, цей пункт є відображенням прохальної частини позовної заяви. А спосіб захисту повинен бути ефективним.
Суд зазначає, що позовні вимоги мають бути конкретними, а викладений в позові спосіб захисту прав позивача повинен бути здатним відновити порушені права позивача в разі задоволення позову, оскільки суд приймає рішення в межах заявлених позовних вимог.
За приписами ч. 5 ст. 238 ГПК України у резолютивній частині рішення зазначається висновок суду про задоволення позову чи про відмову в позові повністю або частково щодо кожної із заявлених вимог.
Відповідно до приписів ч. ч. 1, 3 ст. 327 ГПК України виконання рішення проводиться відповідно до виданого судом наказу, який як виконавчий документ згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження" має містити резолютивну частину рішення суду, що передбачає заходи примусового виконання рішення.
Незазначення в прохальній частині позовної заяви боржника, з якого позивач просить стягнути заявлену до стягнення суму, призведе до фактичної неможливості виконання судового рішення в примусовому порядку в разі задоволення позову.
Таким чином, позивачем не дотримано п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України при зверненні до суду з даним позовом.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Враховуючи вищевикладене, докази на виконання даної ухвали суду про залишення позовної заяви без руху мають бути надані позивачем до суду протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду.
Згідно з ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати позивачеві строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали суду, шляхом надання суду:
- уточнень позовної заяви щодо ідентифікаційного коду відповідача та зазначення боржника у прохальній частині позову.
- доказів надсилання відповідачу листом з описом вкладення усіх документів на виконання зазначеної ухвали суду.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.
Звернути увагу позивача, що копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009 .
Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).
Копію даної ухвали направити заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 23.11.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 23.11.2020.
Суддя А.О. Науменко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2020 |
Оприлюднено | 24.11.2020 |
Номер документу | 93004476 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Науменко А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні