Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №936/941/20
20.11.2020 смт Воловець
Воловецький районний суд Закарпатської області в складі судді Софілканич О.А., з участю секретаря судового засідання Балецького С.М., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Верб`язької сільської ради Воловецького району Закарпатської області, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
13.11.2020 року позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з вищезазначеним позовом.
В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що за життя спадкодавець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на випадок своєї смерті склав заповіт, за яким заповів спадкоємцю - позивачці ОСОБА_1 спадкове майно, зокрема: житловий будинок АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,0724 га, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, що розташована в АДРЕСА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер, згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , після його смерті відкрилась спадщина на належне йому на праві приватної власності майно. Звернувшись до Воловецької державної нотаріальної контори з метою оформити спадщину, позивач дізналася, що пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Вважає, що строк пропущено з поважних причин, оскільки вона знаходилася на лікуванні за кордоном та за станом здоров`я не змогла перенести довготривалі переїзди в Україну, тому просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явилася, надала суду заяву про слухання справи за її відсутності, позов підтримує.
Представник відповідача Верб`язької сільської ради Воловецького району Закарпатської області, сільський голова Півкач І.П. не зявився у підготовче судове засідання, проте надав заяву про слухання справи за його відсутності, позов визнає.
У зв`язку з неявкою всіх учасників справи, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося у відповідності до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Положеннями ст. 200 ЦПК України передбачено право суду ухвалювати рішення за результатами підготовчого провадження у випадку визнання позову відповідачем.
У відповідності до приписів ч.4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 18.03.2011 року серії НОМЕР_4 та витягу про державну реєстрацію прав серії ССУ№ 297701 від 18.03.2011 року, ОСОБА_2 на праві приватної власності належав житловий будинок АДРЕСА_1 .(а.с.17).
На підставі Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯЛ № 751797, ОСОБА_2 належала на праві приватної власності земельна ділянка площею 0,0724 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 , (а.с.18).
ІНФОРМАЦІЯ_3 , спадкодавець ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на випадок своєї смерті склав заповіт та зробив таке розпорядження: належний мені на праві особистої власності житловий будинок АДРЕСА_1 ; належну мені на праві особистої власності земельну ділянку площею 0,0724 га, кадастровий номер: 2121582002:02:004:0017 розташовану в АДРЕСА_1 , для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, заповідаю - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Цей заповіт посвідчений державним нотаріусом Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори, Полтєвою І.О (а.с.5).
Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 08 січня 2019 року Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7). Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому на праві приватної власності майно.
Статтею 1216 Цивільного кодексу України встановлено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до статті 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті - ст.1218 ЦК України.
У відповідності до вимог ч.1 ст.1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, а згідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Разом з тим, ч.3 ст. 1272 ЦК України встановлено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування"особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
На підставі наведеного, приймаючи до уваги те, що позивач є спадкоємцем за заповітом та має право на спадщину, яка відкрилася за померлим ОСОБА_2 , тривалий час знаходилася на лікуванні у Чеській Республіці (з 2018 року) через онкологічне захворювання четвертої стадії, що підтверджено випискою з медичної картки (а.с.12-14), за станом здоров`я не змогла перенести довготривалі переїзди в Україну, суд приходить до переконання, що зазначені причини пропуску строку звернення з заявою до нотаріальної контори є поважними, тому позивачці слід визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори.
Керуючись ст.ст. 200, 206, 263-265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, ст.1217, ч.1 ст.1261, ст.1272 Цивільного кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Верб`язької сільської ради Воловецького району Закарпатської області, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання до Воловецької державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , терміном на три місяці з часу набрання законної сили рішенням суду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Закарпатського апеляційного суду безпосередньо або через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне найменування сторін:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце реєстрації АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 09.02.2001 р. Воловецьким РВ УМВС України в Закарпатській області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ;
відповідач: Верб`язька сільська рада Воловецького району Закарпатської області, місцезнаходження: 89113, с. Верб`яж, 27 Воловецький район Закарпатської області.
Суддя: Софілканич О. А.
Суд | Воловецький районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2020 |
Оприлюднено | 24.11.2020 |
Номер документу | 93018259 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Воловецький районний суд Закарпатської області
Софілканич О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні