ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"17" листопада 2020 р. Справа № 5023/2142/11
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Чернова В.О.
керуючий реалізацією: Чипиженко Є.В., свідоцтво №523 від 21.03.2013 р.;
пр-к ТОВ "ОТП Факторинг Україна": Вельковський С.В., дов. б/н від 11.09.20, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю серії ПТ №2182 від 19.06.2018
розглянувши справу
за заявою Фізичної особа-підприємця Бєзмєнова Павла Павловича
до Фізичної особп-підприємця Мамекіна Ігоря Віталійовича
про неплатоспроможність
ВСТАНОВИВ:
КОРОТКИЙ ЗМІСТ СПРАВИ.
Ухвалою суду від 31.03.2011 було порушено провадження у справі про визнання банкрутом фізичної особи Мамекіна Ігоря Віталійовича, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою суду від 21.06.2011р. ФОП Мамекіна І.В. визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором арбітражного керуючого Богомазова П.С., якого було зобов`язано відповідно до ст.ст. 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати дії передбачені вказаною статтею, завершити ліквідаційну процедуру та надати суду відповідні документи.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 04.10.2016р. припинено обов`язки ліквідатора ФОП Мамекіна І.В. арбітражного керуючого Яновського Сергія Сергійовича, призначено ліквідатором ФОП Мамекіна І.В. арбітражного керуючого Чипиженко Євгена Віталійовича.
В судовому засіданні 22.10.2020 судом було постановлено протокольну ухвалу про відкладення розгляду звіту керуючого реалізацією на "17" листопада 2020.
09.11.2020 до суду надійшов повний звіт керуючого реалізацією (ліквідатора) про виконану роботу, разом із документами, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури ФОП Мамекіна І.В.
Присутній в судовому засіданні керуючий реалізацією (ліквідатор) зазначив, що ним на виконання вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до 19.01.2013 були здійснені всі необхідні заходи щодо завершення процедури погашення боргів, просить суд затвердити звіт керуючого реалізацією (ліквідатора) та закрити провадження у справі.
Представник кредитора ТОВ "ОТП Факторинг Україна" не заперечує проти затвердження звіту керуючого реалізацією (ліквідатора).
В судове засідання банкрут та ініціюючий кредитор не з`явились, про час та місце розгляду звіту керуючого реалізації (ліквідатора) були повідомлені у встановленому законом порядку. На адресу господарського суду повернулись неврученими ухвали суду від 22.10.2020, які були направлені банкруту та ФОП Бєзмєнову П.П. Зазначені ухвали повернулись до суду з поштовою довідкою з відміткою "адресат відсутній" та "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
У разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Тобто, лише факт неотримання учасниками у справі кореспонденції, якою суд із додержанням вимог процесуального закону надсилав ухвалу для вчинення відповідних дій за належною адресою та, яка повернулася до суду у зв`язку з її неотриманням адресатом, не може вважатися поважною причиною невиконання ухвали суду, оскільки наведене зумовлено не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на її адресу (постанови КГС ВС від 16.05.2018 у справі № 910/15442/17, від 10.09.2018 у справі № 910/23064/17, від 24.07.2018 у справі № 906/587/17).
Суд зазначає, що інформацію з Єдиного державного реєстру судових рішень слід вважати загальновідомою згідно із Законом України "Про доступ до судових рішень", що дозволяє учасникам процесу ознайомитись з повним текстом ухвали суду без одержання копії цієї ухвали поштою.
Стаття 202 ГПК України визначає наслідки неявки в судове засідання учасника справи.
Частина 1 цієї статті встановлює, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Частина 3 цієї статті передбачає, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі:
1) неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки;
2) повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.
Враховуючи, що всіх учасників даного судового засідання було повідомлено про дату, час та місце розгляду звіту (ліквідатора) керуючого реалізацією належним чином, суд вважає з можливим розглянути звіт ліквідатора (керуючого реалізацією) ФОП Мамекіна І.В. по суті.
Розглянувши наданий суду звіт про роботу арбітражного керуючого Чипиженка Є.В. (ліквідатора/керуючого реалізацією) і документи, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, вислухавши пояснення ліквідатора та представника ТОВ "ОТП Факторинг Україна", суд встановив наступне.
НОРМИ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ ЗАСТОСУВАННЮ.
18.10.2018 прийнятий новий Кодекс України з процедур банкрутства, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. Кодекс України з процедур банкрутства почав діяти з 21.10.2019.
Відповідно до ч. 4 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, подальший розгляд справи про банкрутство ФОП Мамекіна І.В. повинен відбуватись за нормами нового Кодексу України з процедур банкрутства.
Проте, згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
За цих обставин, оскільки ФОП Мамекіна І.В. визнано банкрутом 21.06.2011, тобто під час дії Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в редакції до 19.01.2013 (далі - Закон про банкрутство), ліквідаційну процедуру арбітражним керуючим ліквідатором Чипиженко Є.В. було здійснено за нормами, діючими на той час, тобто Закону про банкрутство в редакції до 19.01.13, суд доходить висновку про застосування до даних правовідносин норм Закону про банкрутство в обох редакціях та нового Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ І ВИСНОВОК СУДУ.
Як вже було зазначено раніше, постановою господарського суду Харківської області від 21.06.2011 визнано ФОП Мамекіна І.В. банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру; призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого Богомазова П.С., якого зобов`язано відповідно до ст. 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконати дії, передбачені вказаними статтями, завершити ліквідаційну процедуру та надати суду відповідні документи.
Під час проведення ліквідаційної процедури встановлено наявність наступної кредиторської заборгованості, вимоги яких були включені ліквідатором Богомазовим П.С. до реєстру вимог кредиторів: ФОП Бєзмєнов П.П., код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 - 345600,00 грн.
Окремо внесено вимоги кредитора, забезпеченого заставою майна:
- ЗАТ "ОТП Банк", код 26497910, 01033, м. Київ, вул. Жилянська, буд.43 на загальну суму 75923,16 доларів США, згідно кредитного договору № СL506-703/243/2008 від 08.08.2008. У забезпечення виконання зобов`язання за вищезазначеним кредитним договором між банкрутом та ЗАТ "ОТП Банк" був укладений договір застави автотранспортного засобу № PCL-703/243/2008 від 08.08.2008 року, а саме автомобіль марки TOYOTA, модель LAND CRUISER, тип легковий універсал-В, 2008 р.в.; номер шасі (кузов, рама, коляска) № НОМЕР_2 , колір сірий, реєстраційний номер НОМЕР_3 .)
З урахуванням вищезазначеного, ліквідатором арбітражним керуючим Богомазовим П.С. був складений реєстр вимог кредиторів, згідно ст.ст. 47-49 Закону про банкрутство в редакції до 19.01.13.
На виконання вимог ст.25 Закону про банкрутство в редакції до 19.01.2013, ліквідатором Богомазовим П.С. на підставі наказу №1 від 27.06.2011 було проведено інвентаризацію майна банкрута ФОП Мамекіна І.В. За результатами проведеної інвентаризації було виявлено наступне майно : автомобіль марки TOYOTA, модель LAND CRUISER, тип легковий універсал-В, 2008 р.в.; номер шасі (кузов, рама, коляска) № НОМЕР_2 , колір сірий, реєстраційний номер НОМЕР_3 , що належить банкруту на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія НОМЕР_4 , виданого ВРЕВ № 1 ГУМВС України у м. Харкові 08.08.2008р.
08.07.2011 вищезазначене майно було прийнято ліквідатором Богомазовим П.С. до свого відання та 12.07.2011 було включено до складу ліквідаційної маси, про що свідчить акт про включення майнових активів банкрута до ліквідаційної маси.
25.07.2011 між ліквідатором ФОП Мамекіна Богомазовим П.С. та ПП "Центр оцінки та юридичної допомоги" було укладено угоду про проведення робіт з незалежної оцінки майна. Згідно висновку про оцінку ПП "Центр оцінки та юридичної допомоги" ліквідаційна вартість майна на дату оцінки - 25.07.2011р. склала 170560 грн.
04.10.2011 було проведено аукціон по продажу автомобіля марки TOYOTA, модель LAND CRUISER, тип легковий універсал-В, 2008 р.в.; номер шасі (кузов, рама, коляска) № НОМЕР_2 , колір сірий, реєстраційний номер НОМЕР_3 . Згідно протоколу № 1 проведення аукціону від 04.10.2011р. лот було придбано за 170560 грн. ОСОБА_1 .
12.10.2011 з переможцем аукціону укладено відповідний договір купівлі-продажу, який був посвідчений приватним нотаріусом Вовчанського районного нотаріального округу Харківської області Корнєвою І.Ю за реєстровим №1417.
Кошти, які були отримані від реалізації майна банкрута, ліквідатором Богомазовим П.С. були розміщені на депозитному рахунку приватного нотаріусу Ліпінської І.Е., про що свідчить лист приватного нотаріуса № 01-16/ від 21.06.2012.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 25.10.2012 усунуто арбітражного керуючого Богомазова П.С. від виконання обов`язків ліквідатора ФОП Мамекіна І.В.; призначено ліквідатором ФОП Мамекіна І.В. арбітражного керуючого Яновського Сергія Сергійовича.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.02.2015 р. по справі №5023/2142/11 визначено порядок використання грошових коштів в сумі 170560,00 грн., отриманих від реалізації майна банкрута, які знаходяться на банківському рахунку ПН ХМНО Ліпінської І.Е. - перерахування на банківський рахунок ТОВ "ОТП Факторинг Україна" з метою погашення вимог заставного кредитора. Вищезазначена ухвала набрала законної сили.
В подальшому, ухвалою господарського суду Харківської області 04.10.2016 припинено обов`язки ліквідатора ФОП Мамекіна І.В. арбітражного керуючого Яновського Сергія Сергійовича, призначено ліквідатором ФОП Мамекіна І.В. арбітражного керуючого Чипиженко Євгена Віталійовича.
На виконання вимог ухвали господарського суду Харківської області від 04.10.2016 ліквідатором Чипиженко Є.В. отримано від попереднього ліквідатора Яновського С.С. документи щодо проведення ліквідаційної процедури ФОП Мамекіна І.В., про що свідчить акт прийому-передачі від 11.10.2016, який міститься в матеріалах справи.
Відповідно до наказу від 04.10.2016 №2/л арбітражним керуючим Чипиженко Є.В. проведено інвентаризацію активів та зобов`язань банкрута станом на 04.10.2016 р., про що складено інвентаризаційні описи та акти від 03.11.2016. За результатами інвентаризації виявлено дебіторську заборгованість - грошові кошти у розмірі 170560,00 грн., які знаходяться на депозитному рахунку приватного нотаріуса ХМНО Ліпінської І.Е. та кредиторську заборгованість у загальному розмір 950958,10 грн., яка складається з заборгованості ТОВ "ОТП Факторинг Україна" у розмірі 605358,10 грн. (ухвала господарського суду Харківської області від 18.02.2014 суду про заміну кредитора ПАТ "ОТП Банк" на ТОВ "ОТП Факторинг Україна") та ФОП Бєзмєнова П.П. у розмірі 345600,00 грн.
З метою виконання вимог ухвали господарського суду Харківської області від 12.02.2015 ліквідатором Чипиженком Є.В. направлено запит вих. № 02-09/04 від 31.10.2016 р. на адресу приватного нотаріуса ХМНО Ліпінської І.Е. Також, 08.12.2016 ліквідатором під час особистого прийому вручено ПН ХМНО Ліпінській І.Е. заяву (вимогу) (вих.№02-09/09 від 08.12.2016 р.) щодо перерахування грошових коштів в сумі 170560,00 грн. на банківський рахунок кредитора ТОВ "ОТП Факторинг Україна" у семиденний строк від дня отримання заяви (вимоги).
Листом від 14.12.2016 р. №228/02-23 ПН ХМНО Ліпінська І.Е. повідомила про неможливість погашення вимог ТОВ "ОТП Факторинг Україна" з огляду на те, кошти від реалізації майна банкрута знаходяться на банківському рахунку, відкритому нотаріусом у АТ "Банк Золоті Ворота", щодо якого здійснюється процедура ліквідації, вимоги ПН ХМНО Ліпінської І.Е. віднесено до 7 черги реєстру акцептованих вимог кредиторів.
За таких обставин ліквідатором Чипиженко Є.В. подано до суду скаргу про визнання неправомірною бездіяльності приватного нотаріуса ХМНО Ліпінської І.Е. щодо невиконання ухвали господарського суду Харківської області від 12.02.2015 р. по справі №5023/2142/11 та зобов`язання перерахування коштів.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 28.03.2017 по справі № 5023/2142/11 скаргу ліквідатора на бездіяльність приватного нотаріуса ХМНО Ліпінської І.Е. (вх. №44187) задоволено; визнано неправомірною бездіяльність приватного нотаріуса ХМНО Ліпінської Ілони Едуардівни щодо невиконання ухвали господарського суду Харківської області від 12.02.2015 р. по справі №5023/2142/11. Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 20.06.2017 у задоволенні скарги ліквідатора відмовлено.
Окрім того, ухвалою господарського суду Харківської області від 11.07.2019 по справі 5023/2142/11 відмовлено в задоволені заяви заставного кредитора - ТОВ "ОТП Факторинг Україна" про стягнення коштів в сумі 170560,00 грн. з приватного нотаріуса ХМНО Ліпінської І.Е., яка була залишена без змін Постановою САГС від 18.09.2019 та Постановою ВСУ від 28.11.2019 у справі № 5023/2142/11.
В подальшому, ліквідатором арбітражним керуючим Чипиженко Є.В на підставі наказу від 27.01.2020 №3/л проведено додаткову інвентаризацію необоротних активів (основних засобів) станом на 27.01.2020. В ході проведеної інвентаризації керуючим реалізацією (ліквідатором) Чипиженко Є.В. було встановлено, що на підставі свідоцтв про право на спадщину, серія та номер 2186, 2187, 2188, 2189 виданих 06.12.2018 р. Вовчанською державною нотаріальною конторою Мамекіним І.В. отримано у спадщину наступне майно:
1) 3/8 земельної ділянки кадастровий номер 6321681200:01:003:0071, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 444834063216, площа (га) - 0,6747, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с/рада Вовчансько-Хутірська;
2) 3/8 земельної ділянки кадастровий номер 6321681200:01:003:0070, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 444778563216, площа (га): 1,2687, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с/рада Вовчансько-Хутірська;
3) 3/8 земельної ділянки кадастровий номер 6321681200:01:003:0239, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 434719663216, площа (га) - 4,4317, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с/рада Вовчансько-Хутірська.
4) 3/8 житлового будинку, площею 50,5 кв.м, розташованого за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, м. Вовчанськ, вул. зарічна, будинок 71.
Вищезазначене майно було набуто Мамекіним І.В. у власність в 2018 році, про що свідчить інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №197793799 від 27.01.2020.
Частиною 6 ст.131 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, до складу ліквідаційної маси не включається житло, яке є єдиним місцем проживання сім`ї боржника (квартира загальною площею не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім`ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів) та не є предметом забезпечення, а також інше майно боржника, на яке згідно із законодавством не може бути звернено стягнення.
За таких обставин, керуючим реалізацією (ліквідатором) Чипиженко Є.В. не було включене до складу ліквідаційної маси 3/8 житлового будинку площею (кв.м): 50.5, розташованого: Харківська обл., Вовчанський р., м. Вовчанськ, вул. Зарічна, будинок 71, оскільки вищезазначене житло є єдиним місцем проживання сім`ї банкрута, про що свідчить довідка про склад сім`ї Виконавчого комітету Вовчанської міської Ради Харківської обл. від 06.03.2020 р. №46.
З матеріалів справи вбачається, що ухвалою господарського суду Харківської області від 20.10.2020 виключено зі складу ліквідаційної маси ФОП Мамекіна Ігоря Віталійовича (РНОКПП НОМЕР_1 ) наступне майно:
- 3/8 земельної ділянки кадастровий номер 6321681200:01:003:0071, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 444834063216, площа (га) - 0,6747, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с/рада Вовчансько-Хутірська, ринковою вартістю 4100,00 грн;
- 3/8 земельної ділянки кадастровий номер 6321681200:01:003:0070, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 444778563216, площа (га): 1,2687, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с/рада Вовчансько-Хутірська, ринковою вартістю 7700,00 грн;
- 3/8 земельної ділянки кадастровий номер 6321681200:01:003:0239, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 434719663216, площа (га) - 4,4317, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, с/рада Вовчансько-Хутірська, ринковою вартістю 26800,00 грн.
З метою виявлення майнових активів банкрута, керуючим реалізацією (ліквідатором) були направлені запити до відповідних установ. Майнові активи не виявлено, про що свідчать довідки з НКЦПФР від 10.11.2016 №09/01/23758, Державіаслужби України від 28.10.2016 №12.2.19-10928, Державної служби з безпеки на транспорті від 14.11.2016 №8416/02/15-16, ДП "Український інститут інтелектуальної власності" від 12.12.2016 №257/2016, ДАБІ України від 08.12.2016 №40-302-360, ГУ Держпраці у Харківській обл. від 31.01.2017 №778/05-18/914, Харківської митниці ДФС від 02.03.2017 №42/фоп/00-3/20-70-18-01, ГУ Держпродспоживслужби в Харківській обл. від 05.04.2017 №3.1/2544, НДУ від 28.12.2017 №2248/09, Інспекції ДАБК від 09.02.2018 №606/0/250-18, ДФС України від 13.02.2018 №2155/ч/99-99-07-03-01-14, ПАТ "Укрзалізниця" від 15.01.2019 №ГІОЦ-68/87, ДПС України в Харківській обл. від 09.12.2019 №6682/ФОП/20-24-02-01-12, РСЦ МВС в Харківській обл. від 16.12.2019 №31/20-4900, Мінекономіки від 28.01.2020 №2312-07/4093-07, Держгеонадра від 27.01.2020 №1517/01/11-20, ДП "Український державний центр радіочастот" від 22.01.2020 №80/09.4.2/847/20, Морської адміністрації від 10.07.2020 №4023/03/15-20, Державного космічного агентства України від 08.07.2020 №2667/10-16Д04.1/20, Державіаслужби від 31.07.2020 №12.1/2898-20, НКЦПФР від 17.09.2020 №10/04/14964, Інтерактивної БД "Промислові зразки, зареєстровані в Україні , Спеціалізованої БД "Винаходи (корисні моделі) в Україні , БД "Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг" від 08.11.2019.
Окрім того, ФОП Мамекін І.В. повідомив, що не має заборгованості за вимогами щодо заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, вимогами щодо стягнення аліментів; щодо виплати вихідної допомоги та оплати праці особам, які працюють за трудовим договором (контрактом), виплати авторської винагороди та не має дебіторської заборгованості, не є власником об`єктів інтелектуальної власності (авторського права та суміжних прав, об`єктів промислової власності), корпоративних прав інших суб`єктів господарювання, цінних паперів, нематеріальних активів та будь-якого іншого майна, що підлягає включенню до складу ліквідаційної маси згідно Кодексу України з процедур банкрутства.
Таким чином, за результатами вжитих заходів керуючим реалізацією (ліквідатором) будь-якого майна банкрута, що підлягає включенню до складу ліквідаційної маси, не виявлено.
На запит керуючого реалізацією (ліквідатора) Чипиженко Є.В., ДПС України в Харківській області листом від 09.12.2019 р. №6682/ФОП/20-24-02-01-12 повідомлено про відсутність банківських рахунків, відкритих ФОП Мамекіним І.В.
Документи банкрута, що підлягають довготривалому зберіганню, на зберігання архівної установи не передавались у зв`язку з їх відсутністю. Ліквідатором надано оголошення про визнання недійсними печаток, штампів, дозвільних документів банкрута ("Прем`єр" № 9 (7147) від 14.01.2020).
Ліквідатором повідомлено ГУ ДПС у Харківській області, ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківську обласну службу зайнятості про завершення ліквідаційної процедури.
Також керуючим реалізацією (ліквідатором) Чипиженко Є.В. скликано та проведено засідання зборів кредиторів (протокол б/н від 30.10.2020), на яких було прийнято до відома звіт керуючого реалізацією (ліквідатора) ФОП Мамекіна І.В. (у т.ч. звіт про нарахування та виплату грошової винагороди), визнано роботу арбітражного керуючого Чипиженко Є.В. у якості керуючого реалізацією (ліквідатора) ФОП Мамекіна І.В. задовільною.
Ліквідатором складено реєстр з непогашеною сумою заборгованості перед кредиторами на загальну суму 950958,10 грн, які були неоплачені, в зв`язку з відсутністю майна у банкрута, яке можна було б направити на задоволення вимог його кредиторів.
Суд звертає увагу на те, що на момент визнання ФОП Мамекіна І.В. банкрутом та введення ліквідаційної процедури, а також під час виконання ліквідаційної процедури, діяв Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону України №2343-ХІІ від 14.05.1992р. (далі - Закон про банкрутство).
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону про банкрутство після завершення розрахунків з кредиторами громадянин-підприємець, визнаний банкрутом, звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів, що були заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом, за винятком вимог, передбачених абзацом другим цієї частини.
Абзацом другим ч. 2 ст. 49 Закону про банкрутство передбачено, що вимоги кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, вимоги щодо стягнення аліментів, а також інші вимоги особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про банкрутство громадянина-підприємця відповідно в повному обсязі або в незадоволеній їх частині в порядку, встановленому цивільним законодавством України.
Таким чином, ч.2 ст.49 вищезазначеного закону передбачено, що громадянин-підприємець звільняється від подальшого виконання усіх вимог кредиторів, що були заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом, за винятком вимог особистого характеру.
Згідно з п. 6 ст. 31 Закону про банкрутство визначено, що вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна вважаються погашеними.
Згідно ст. 32 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора або окремих його кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Разом з тим, суд зазначає, що 21 жовтня 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства. Частиною 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).
З наведених норм вбачається, що при прийнятті рішення про затвердження звіту ліквідатора після набрання чинності Кодексу України з процедур банкрутства, суд повинен керуватися нормами цього Кодексу.
Проте, згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Враховуючи, що ліквідаційна процедура введена та проводилась під час дії Закону про банкрутство, в редакції Закону України №2343-ХІІ від 14.05.1992р., суд перевіряє правильність та повноту вчинення ліквідатором дій у ліквідаційній процедурі відповідно до вимог вказаного Закону.
Одночасно, поданий звіт має відповідати вимогам, які передбачені Кодексом України з процедур банкрутства. Також суд перевіряє наявність підстав для закриття провадження у справі про банкрутство за нормами нового Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з частиною 1 статті 65 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута (ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 133 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені через недостатність майна боржника, вважаються погашеними, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Статтею 134 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що господарський суд при постановленні ухвали про завершення процедури погашення боргів боржника та закриття провадження у справі про неплатоспроможність ухвалює рішення про звільнення боржника - фізичної особи від боргів.
Фізична особа не звільняється від подальшого виконання вимог кредиторів після завершення судових процедур у справі про неплатоспроможність та обов`язку повернення непогашених боргів, а саме: 1) відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи; 2) сплати аліментів; 3) виконання інших вимог, які нерозривно пов`язані з особистістю фізичної особи.
Такі вимоги, що не були повністю погашені у справі про неплатоспроможність, можуть бути заявлені після закінчення провадження у справі про неплатоспроможність у непогашеній частині.
Відповідно до ч. 2 ст. 137 Кодексу України з процедур банкрутства про закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань вноситься відповідний запис.
Ухвала про закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи - підприємця надсилається державному реєстратору для внесення відповідного запису.
На підставі вищенаведеного, враховуючи, що арбітражним керуючим Чипиженко Є.В. проведені всі необхідні дії як по процедурі ліквідації банкрута, так і по виконанню процедури погашення боргів (за нормами нового Кодексу), в зв`язку з відсутністю у банкрута будь-яких активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, суд вважає за необхідне затвердити звіт керуючого реалізацією (ліквідатора), завершити процедуру погашення боргів боржника та закрити провадження у справі
Керуючись ст.ст. 22-34, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону України №2343-ХІІ від 14.05.1992р, п. 9 ч. 1 ст. 90, ст.ст. 130-137 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 233-235 України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити звіт керуючого реалізацією (ліквідатора) ФОП Мамекіна І.В.
2. Завершити процедуру погашення боргів ФОП Мамекіна І.В.
3. Звільнити фізичну особу-підприємця Мамекіна Ігоря Віталійовича (зареєстрованим за №2 454 000 0000 000696 від 03.10.2005, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання якого: АДРЕСА_2 ) від боргів, окрім боргів за вимогами, передбачених ч. 2 ст. 134 Кодексу України з процедур банкрутства.
4. Визнати вимоги кредитора ТОВ "ОТП Факторинг Україна" в сумі 170560,00 грн, що були незадоволені за недостатністю майна банкрута, погашеними.
5. Визнати вимоги кредитора ФОП Бєзмєнова П.П. в сумі 345600,00 грн., що були незадоволені за недостатністю майна банкрута, погашеними.
6. Протягом п`яти років після визнання фізичної особи банкрутом:
- не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.
- така особа зобов`язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів.
7. Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця Мамекіна Ігоря Віталійовича, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , місце проживання якого: АДРЕСА_2 , та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття фізичної особи підприємця з обліку.
8. Провадження у справі закрити.
9. Ухвалу направити керуючому реалізацією, кредиторам, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, ДВС за місцезнаходженням банкрута, ДПС.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття (оголошення) та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня підписання повного судового рішення.
Ухвалу підписано 23.11.2020.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2020 |
Оприлюднено | 24.11.2020 |
Номер документу | 93037553 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні