Ухвала
від 25.11.2020 по справі 903/691/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

25 листопада 2020 року справа № 903/691/20 Господарський суд Волинської області у складі судді Войціховського Віталія Антоновича, за участі секретаря судового засідання Сердюкової Аліни Олегівни

та за присутності представників сторін:

від позивача: не з`явились

від відповідача: Манькут Т.В. - представник, адвокат ( довіреність від 04.05.2020р., посвідчення адвоката №1106 від 22.03.2019р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області

клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУРНІРО", м. Рожище

про розподіл судових витрат (витрати на професійну правничу допомогу) після ухвалення рішення по суті позовних вимог

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУРНІРО", м. Рожище

до відповідача: Дочірнього підприємства "Телерадіокомпанія "АВЕРС" Відкритого акціонерного товариства "Корпорація "АВЕРС", м. Луцьк

про захист ділової репутації

Встановив: Відповідно до ст. 221 ГПК України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.

В судовому засіданні 12 листопада 2020 року адвокатом Замлинським С.С. до закінчення судових дебатів у справі №903/691/20 було заявлено клопотання про вирішення питання про судові витрати (витрати на правову допомогу) після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

За результатами розгляду справи №903/691/20 судом було ухвалено рішення від 12.11.2020р. про задоволення позову, відповідно до котрого, поруч з іншим, судове засідання для вирішення питання про розподіл судових витрат після ухвалення рішення по суті позовних вимог, згідно клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУРНІРО" було призначено на 25.11.2020р., запропоновано Товариству з обмеженою відповідальністю "ФУРНІРО" в строк до 17.11.2020р. включно надати суду документальні підтвердження понесення витрат на правничу допомогу та направити відповідні матеріали на адресу Дочірнього підприємства "Телерадіокомпанія "АВЕРС" Відкритого акціонерного товариства "Корпорація "АВЕРС".

24 листопада 2020 року відділом документального забезпечення та контролю Господарського суду Волинської області було зареєстровано заяву ТОВ "ФУРНІРО" від 18.11.2020р. про залишення заяви про вирішення питання про судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) без розгляду.

Представник позивача в судове засідання 25.11.2020р. не з`явився.

Присутній в судовому засіданні 25.11.2020р. представник відповідача стосовно клопотання позивача про залишення заяви про вирішення питання про судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) без розгляду, не заперечив.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне засвідчити наступне.

Відповідно до ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

У відповідності до статті 131-2 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.

Право учасників справи користуватися правничою допомогою передбачено ст. 16 ГПК України.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Частинами 1-3 ст. 124 Господарського процесуального кодексу України визначено, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

За змістом ч. ч. 2, 3 ст. 126 ГПК України для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу, з метою розподілу судових витрат, учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

В ч. 1 ст. 221 ГПК України зазначено, якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.

Згідно ч. 8 ст. 129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Суд констатує, що в даному випадку позивач, впродовж встановленого судом строку (до 17.11.2020р. включно) не подав суду доказів, що підтверджують розмір понесених ним судових витрат на професійну правничу допомогу.

При цьому суд засвідчує, що ТОВ "ФУРНІРО" 24.11.2020р. було подано заяву від 18.11.2020р. про залишення заяви про вирішення питання про судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) без розгляду.

За наслідками розгляду в судовому засіданні клопотання ТОВ "ФУРНІРО" від 18.11.2020р. про залишення заяви про вирішення питання про судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) без розгляду, судом встановлено, що останнє підписане директором товариства Стаднюк Т.В. (відповідно до безкоштовного витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), не порушує чиїх-небудь прав та охоронюваних законом інтересів.

Отже, з огляду на викладене, заява позивача про вирішення питання про судові витрати після ухвалення рішення у справі підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст. ст. 123, 124, 126, 129, 221, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ФУРНІРО" про розподіл судових витрат (витрати на професійну правничу допомогу) після ухвалення рішення по суті позовних вимог - залишити без розгляду.

Відповідно до ч.1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення.

Відповідно до ст. 255 ГПК України ухвала підлягає оскарженню в апеляційному порядку. Згідно ст. ст. 253, 256, 257 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду може буте подана до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду зазначений строк обчислюється з дня складення повної судової ухвали.

У той же час згідно підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвала підписана 25.11.2020р.

Суддя В. А. Войціховський

Дата ухвалення рішення25.11.2020
Оприлюднено26.11.2020
Номер документу93070486
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/691/20

Судовий наказ від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Судовий наказ від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 25.11.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Рішення від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 22.09.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні