ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
25.11.2020Справа № 910/12747/20 Господарський суд міста Києва у складі судді Спичака О.М., розглянувши у спрощеному позовному провадження справу
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Донця 2Б -Ініціатива"
до Національного Авіаційного Університету
про стягнення 70 488, 94 грн.
Без повідомлення (виклику) сторін.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Донця 2Б -Ініціатива звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Національного Авіаційного Університету про стягнення 70 488, 94 грн заборгованості зі сплати щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем, як співвласником багатоквартирного будинку числиться заборгованість зі сплати обов`язкових внесків, щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території, інших внесків встановлених установчими зборами Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Донця 2Б -Ініціатива .
Ухвалою суду від 31.08.2020 було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 910/12747/20; вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
21.09.2020 представником відповідача було подано відзив на позовну заяву, у якому він заперечив проти задоволення позову, стверджуючи, що Національний авіаційний університет як державна установа не має законних підстав здійснювати виплати зі щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території та будь-яких інших виплат без взяття відповідного бюджетного зобов`язання, тобто без укладення договору. Крім того, очікувана вартість закупівлі послуг (в тому числі й відшкодування Витрат зі сплати щомісячного внеску на утримання будинку та прибудинкової території), які надає ОСББ Донця 2Б-Ініціатива підпадає під дію Закону України Про публічні закупівлі .
02.10.2020 представником позивача було подано відповідь на відзив.
07.10.2020 представником відповідача було подано заперечення.
08.10.2020 представником позивача було подано клопотання про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін.
21.10.2020 судом було ухвалено рішення, яким позовні вимоги задоволено повністю, стягнуто з Національного Авіаційного Університету на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Донця 2Б -Ініціатива 70 488,94 грн заборгованості та 2 102,00 грн судового збору.
13.11.2020 до суду надійшла заява представника позивача про ухвалення додаткового рішення про стягнення витрат на професійну правничу допомогу адвоката.
Станом на дату винесення додаткового рішення від відповідача жодних заперечень стосовно заяви представника позивача про ухвалення додаткового рішення про стягнення витрат на професійну правничу допомогу адвоката не надходило.
Розглянувши подану позивачем заяву з урахуванням документів, що підтверджують надання правничої допомоги, наявних у матеріалах справи, Господарський суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
У ст.244 Господарського процесуального кодексу України зазначено, суд, який ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, в тому числі, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Суд, який ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Частиною 1 ст.123 Господарського процесуального кодексу України передбачено що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Статтею 1 Закону України Про судовий збір визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, в тому числі, витрати на професійну правничу допомогу (ч.3 ст.123 Господарського процесуального кодексу України).
Частинами 1-2 ст.126 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Наразі, обґрунтовуючи розмір понесених судових витрат на професійну правничу допомогу позивачем додано до матеріалів справи:
- договір про надання правової допомоги №30/07-20/2 від 30.07.2020;
- додаткова угода №1 від 06.02.2020 до договору №30/07-20/2 про надання правової допомоги;
- акт приймання-передачі послуг від 02.11.2020.
- платіжні доручення №№252,234,173 на суму 9 000,00 грн, яким підтверджується оплата витрат на правничу допомогу.
- Ордер, копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, на підтвердження повноважень представника.
Посилаючись на наведені документи, позивач просить стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу в сумі 9 000, 00 грн.
Оцінюючи доводи позивача суд зазначає наступне.
За приписами ст.1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом; адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Згідно ст.30 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Згідно з частиною 4 ст.126 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
При цьому, що за приписами ч.6 ст.126 Господарського процесуального кодексу України обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Проте, жодних клопотань про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, учасниками спору подано не було.
Частиною 4 ст.129 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
За таких обставин, виходячи з вищевикладеного, з огляду на висновки суду стосовно часткового задоволення позовних вимог, витрати позивача на правничу допомогу адвоката покладаються на сторін пропорційно задоволених вимог.
Керуючись приписами ст.ст.123, 126, 129, 221, 244 Господарського процесуального кодексу України,
ВИРІШИВ:
1. Стягнути з Національного Авіаційного Університету (03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1; ідентифікаційний код 01132330) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Донця 2Б -Ініціатива (03061, м. Київ, вул. Михайла Донця, 2Б; ідентифікаційний код 43454617) витрати на професійну правничу допомогу в сумі 9 000,00 грн.
2. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили у відповідності до приписів ст.241 Господарського процесуального кодексу України. Згідно ч.1 ст.256 та п.п.17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Спичак О.М.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2020 |
Оприлюднено | 26.11.2020 |
Номер документу | 93071104 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні