ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" листопада 2020 р.м. ХарківСправа № 922/3016/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Акціонерного товариства "Таскомбанк" (місцезнаходження: 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 30; код ЄДРПОУ 09806443) до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" (місцезнаходження: 61003, місто Харків, вулиця Гамарника, будинок 12; код ЄДРПОУ 36988615), 2. Фізичної особи ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) про стягнення 249 694,43 грн. без виклику учасників справи
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство "Таскомбанк" (позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про солідарне стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" (1-го відповідача) та ОСОБА_1 (2-го відповідача) заборгованості за Кредитним договором № ID5561526 від 05 листопада 2018 року, що становить 249 694,43 грн., в т.ч.: заборгованість по тілу кредиту - 174 998,00 грн.; заборгованість по відскокам - 0,15 грн.; заборгованість по комісії - 55 674,13 грн.; штраф - 3 362,91 грн.; пеня (нарахована на суму заборгованості) - 15 659,24 грн. Також Акціонерне товариство "Таскомбанк" просить суд покласти на відповідачів судові витрати у даній справі.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 28 вересня 2020 року позовну заяву Акціонерного товариства "Таскомбанк" прийнято до розгляду і відкрито провадження у справі № 922/3016/20; визнано справу № 922/3016/20 малозначною та постановлено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, в порядку частини п`ятої статті 252 Господарського процесуального кодексу України. Відповідачам, згідно з частиною першою статті 251 Господарського процесуального кодексу України, встановлено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.
З матеріалів справи вбачається, що копію ухвали Господарського суду Харківської області від 28.09.2020 про відкриття провадження у справі № 922/3016/20 направлено в паперовій формі - рекомендованими листами з повідомленнями про вручення за адресою ТОВ "Компанія Зім-Електрод", вказаною у позовній заяві (яка також співпадає з юридичною адресою згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), а також за адресою ОСОБА_1 (місце проживання якого підтверджено довідкою ГУДМС України в Харківській області).
Однак, ТОВ "Компанія Зім-Електрод" зазначене відправлення не вручено та повернуто до суду відділенням поштового зв`язку "Укрпошта". Жодних відомостей щодо інших засобів зв`язку із Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" матеріали справи не містять.
ОСОБА_1 07.10.2020 отримав ухвалу суду про відкриття провадження у справі № 922/3016/20 через представника, що підтверджується рекомендованим повідомленням Укрпошти (вих. № 024919/3), яке повернулося на адресу суду та долучено до матеріалів справи.
Таким чином, суд належним чином виконав вимоги Господарського процесуального кодексу України щодо направлення процесуальних документів учасникам справи, а відповідачі, у відповідності до пункту 5 частини шостої статті 242 Господарського процесуального кодексу України визнаються такими, що були належним чином повідомленими про розгляд даної справи.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" та ОСОБА_1 , в свою чергу, наданими відповідачам процесуальними правами не скористалися; відзив на позовну заяву до суду не подали.
Згідно статті 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частиною четвертою статті 240 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши справу № 922/3016/20 в межах строку, встановленого статтею 248 Господарського процесуального кодексу України; дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Частиною першою статті 634 Цивільного кодексу України закріплено, що договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Згідно з частиною другою статті 639 Цивільного кодексу України, якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
05 листопада 2018 року між Акціонерним товариством "Таскомбанк" (далі - Банк) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" (далі - Позичальник) укладено Заяву-договір № ID5561526 про приєднання до Правил обслуговування корпоративних клієнтів в АТ "Таскомбанк" (продукт "Кредит на розвиток бізнесу") (надалі також - Кредитний договір), відповідно до умов якого, Банк надав Позичальнику кредит у сумі 200 000 (двісті тисяч) гривень 00 копійок із терміном погашення не пізніше 05 листопада 2020 року, а Позичальник зобов`язався прийняти, належним чином використати та повернути кредит і сплатити проценти за користування кредитом, а також інші платежі відповідно до умов цього Договору.
Цільове використання кредиту відповідно до пункту 1.2. Кредитного договору - на поповнення оборотних коштів і здійснення поточних платежів Позичальника, та на придбання основних засобів та інших інвестицій в бізнес.
Розмір процентної ставки за користування кредитом: 0,0001% річних; розмір комісійної винагороди: 1,75% від суми виданого кредиту (щомісячно) - п. 2.3 Заяви.
Згідно порядку розрахунків, пункт 3.3. Заяви також у випадку порушення Позичальником будь-якого із грошових зобов`язань та при реалізації права Банку Позичальник сплачує Банку пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, за кожен календарний день прострочення.
Відповідно до Заяви-договору від 01.11.2018 про приєднання до Правил обслуговування корпоративних клієнтів AT "Таскомбанк", Клієнт підтвердив свої обізнаність (ознайомленість) та поінформованість відносно запропонованих Банком умов надання зазначених банківських послуг (в т.ч. кредитних) та надав відповідну згоду, що засвідчив власним підписом.
Згідно пункту 18.1.13 Правил обслуговування корпоративних клієнтів в AT "Таскомбанк" - при укладанні договорів та угод, або вчинення інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до цих Правил (у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк "ТАС24/БІЗНЕС", або у формі обміну паперовою/електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі), Банк і Клієнт допускають використання підписів Клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований Банком через веріфікований номер телефону, який належить уповноваженій особі Клієнта з правом "першого" підпису. Підписання договорів та угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.
Таким чином Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" в особі Директора ОСОБА_1, 05 листопада 2018 року скористався своїм правом та на підставі Закону України "Про електронний цифровий підпис" вчинив правочин, підписавши Заяву-договір № ID5561526 про приєднання до Правил обслуговування корпоративних клієнтів в AT "Таскомбанк" (продукт "Кредит на розвиток бізнесу") електронним цифровим підписом, що підтверджується копією відповідного електронного протоколу, сформованого на сайті httos://ca.informiust.ua/ та відображенням ЕЦП на самому Договорі.
Крім того, 05 листопада 2018 року між Aкціонерним товариством "Таскомбанк" (як Кредитором) та Фізичною особою - резидентом України ОСОБА_1 (як Поручителем) укладено Договір поруки № Т 05.10.2018 І 6140, у відповідності до умов якого Поручитель ОСОБА_1 зобов`язався відповідати перед Кредитором - AT "Таскомбанк" - на засадах солідарного боржника, за виконання в повному обсязі ТОВ "Компанія Зім-Електрод" (як Боржником) зобов`язань, що виникли або можуть виникнути в майбутньому на підставі Заяви-договору про приєднання до Правил обслуговування корпоративних клієнтів в AT "Таскомбанк" № ID5561526 від 05 листопада 2018 року, що укладений між Кредитором та Боржником, зі всіма можливими змінами та доповненнями до нього, включаючи також ті, що можуть бути укладені в майбутньому.
Отже ОСОБА_1 05.11.2018 також скористався своїм правом та на підставі Закону України "Про електронний цифровий підпис" вчинив правочин, підписавши Договір поруки № Т 05.10.2018 І 6140 електронним цифровим підписом, що підтверджується копією відповідного електронного протоколу, сформованого на сайті https://ca.informiust.ua/ та відображенням ЕЦП на Договорі.
З матеріалів справи вбачається, що кошти ТОВ "Компанія Зім-Електрод" було отримано у передбачений Кредитним договором спосіб - шляхом перерахування на відповідний рахунок, зазначений в Кредитному договорі (пункт 1.2) та Заяві від 01 листопада 2018 року, що підтверджується відповідною Випискою, отже Банк, як Кредитодавець, свої обов`язки за Кредитним договором виконав в повному обсязі.
Разом із тим, звертаючись до суду із даним позовом, AT "Таскомбанк" зазначає, що умови вищезазначеного Кредитного договору Позичальником не виконані, кредитні кошти у встановлені Договором (Графіком погашення кредиту) строки не повернуті. Як наслідок, станом на 20 травня 2020 року заборгованість Позичальника за Кредитним договором № № ID5561526 від 05 листопада 2018 року становить 249 694,43 гривень:
- заборгованість по тілу кредиту (в т.ч. прострочена) - 174 998,00 грн.;
- заборгованість по відсоткам (в т.ч. прострочені) - 0,15 грн.;
- заборгованість по комісії (в т.ч. простроченій) - 55 674,13 грн.;
- сума нарахованого штрафу - 3 362,91 грн.;
- сума пені, нарахованої на суму простроченої заборгованості - 15 659,24 грн., що підтверджується відповідним Розрахунком заборгованості по Кредитному договору та Виписками, що подані позивачем.
Aкціонерне товариство "Таскомбанк" наголошує також, що право на дострокове стягнення передбачено умовами Кредитного договору, зокрема в пункті 4.2.1. зазначено, що умови цього Договору визначаються Банком та доводяться до загалу шляхом розміщення його на офіційному сайті Банку http://www.tascombank.com.ua та укладається лише шляхом приєднання до Договору в цілому.
Згідно з пунктом 18.2.23.8. Правил обслуговування корпоративних клієнтів в АТ "Таскомбанк", Банк, незалежно від настання строків виконання зобов`язань Клієнтом за цим Договором, має право вимагати дострокового повернення суми Кредиту, сплати процентів та винагород, право Банку на отримання яких передбачено цим Договором, при настанні умов, передбачених пунктом 18.2.2.2.5 цього Договору, або порушення Клієнтом вимог у частині цільового використання кредитних коштів.
Відповідно до пункту 18.2.2.2.5 Правил, Клієнт доручає Банку списувати кошти з усіх своїх поточних рахунків у валюті Кредиту для виконання зобов`язань з погашення Кредиту, сплати комісії за його використання, а також з усіх своїх поточних рахунків у гривні для виконання зобов`язань з погашення штрафів та неустойки, в межах сум, що підлягають сплаті Банку, при настанні строку здійснення платежу згідно з Заявою (здійснювати договірне списання). Списання грошових коштів здійснюється відповідно до встановленого порядку, при цьому оформлюється меморіальний ордер. У разі відсутності на поточних рахунках Клієнта суми коштів достатньої для оплати чергового платежу за Кредитом, Клієнт доручає Банку встановити овердрафт на поточний рахунок на суму, необхідну для сплати чергового платежу або використати кошти надані Банком згідно та у порядку зазначеному в розділі 18.1 цих Правил.
Тобто наявність очевидних ознак неспроможності Позичальника належним чином обслуговувати кредитне зобов`язання та/або порушення умов Договору має наслідком виникнення у Банку права вимагати дострокового повернення суми Кредиту, що також передбачено нормами частини другої статті 1050 та частини другої статті 1054 Цивільного кодексу України.
З огляду на вищевикладене, відповідними Повідомленнями-вимогами АТ "Таскомбанк" від 16 жовтня 2019 року (арк.спр. 37,40) Позичальник та Поручитель були повідомлені про наявність заборгованості за кредитом та про необхідність її погашення у стислі терміни, однак зазначені порушення не були усунені, а заборгованість так і не погашено.
Таким чином, Позичальником порушено умови Кредитного договору, в т.ч. пункти 1.1., 2.5., 3.1. Кредитного договору, а стягнення відповідних нарахувань в примусовому порядку стало підставою для звернення позивача до господарського суду із даними позовними вимогами.
Вирішуючи питання про правомірність та обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить із наступного.
Згідно статей 11, 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) зобов`язання виникають зокрема з договорів. Аналогічні положення встановлені і в статтях 173-175 Господарського кодексу України (далі - ГК України): господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать (ст. 174 ГК України).
Відповідно до частини сьомої статті 179 ГК України, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
У відповідності до статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Положеннями статей 627, 628 ЦК України визначено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Враховуючи правову природу укладеного договору, кореспондуючи права та обов`язки його сторін, суд дійшов висновку, що оцінка правомірності заявлених вимог має здійснюватись з урахуванням приписів законодавства, які регламентують правовідносини по кредитному договору.
Згідно статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно до статті 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
У відповідності до приписів статті 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій ковкості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Позика, надана за договором безпроцентної позики, може бути повернена позичальником достроково, якщо інше не встановлено договором.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.
Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу (стаття 1050 ЦК України).
У відповідності до вимог статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Згідно зі статтею 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною першою статті 530 ЦК України також встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до статті 546 ЦК України, виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов`язання.
Статтею 553 ЦК України визначено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.
У разі порушення боржником зобов`язання забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя.
Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Стаття 554 ЦК України встановлює, що у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки. Особи, які спільно дали поруку, відповідають перед кредитором солідарно, якщо інше не встановлено договором поруки.
Згідно приписів статті 193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Крім того, відповідно також до статті 599 ЦК України та статті 202 ГК України господарське зобов`язання припиняється, зокрема, виконанням, проведеним належним чином.
Статтями 610, 612 ЦК України встановлено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідачі в установленому Господарським процесуальним кодексом України порядку обставини, які повідомлені Акціонерним товариством "Таскомбанк" не спростували, жодних доказів повернення кредиту, сплати процентів за користування кредитом не надали , суд дійшов висновку, що позовні вимоги в частині солідарного стягнення з відповідачів заборгованості по тілу кредиту в розмірі 174 998,00 грн., заборгованості по відсоткам в розмірі 0,15 грн.та заборгованості по комісії в розмірі 55 674,13 грн. обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню.
Також згідно зі статтею 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Пунктом 18.2.5. Правил обслуговування корпоративних клієнтів в АТ "Таскомбанк" визначено відповідальність сторін. Зокрема, у разі порушення Клієнтом будь-якого із зобов`язань щодо сплати процентів та комісії за користування кредитом, передбачених цим розділом Правил, або строків повернення Кредиту, Клієнт сплачує Банку за кожен випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.
Нарахування неустойки та/або штрафу, який визначений в Цінових параметрах, за кожен випадок порушення зобов`язань здійснюється протягом 15 років з дня, коли зобов`язання мало бути виконано Клієнтом. У випадку порушення цільового використання Кредиту Клієнт сплачує Банку штраф у розмірі 25% (двадцять п`ять відсотків) від суми Кредиту, використаної не за цільовим призначенням. Сплата штрафу здійснюється в гривні. У випадку порушення зобов`язань, вказаних у п. 18.2.2.2.7, 18.2.2.2.9 цього розділу Правил, Клієнт сплачує штраф у розмірі 2% (два відсотки) від розміру Кредиту, діючого на момент застосування штрафу (п.п. 18.2.5.1., 18.2.5.2.).
Також у підпункті 18.2.5.3. Сторони домовились, що строк позовної давності щодо вимог про стягнення заборгованості за Кредитом, нарахованих процентів, комісії, штрафу та інших винагород, право Банку на отримання яких передбачено цим розділом Правил, становить 15 років.
Отже, вищевказаними положеннями Правил обслуговування корпоративних клієнтів в АТ "Таскомбанк" змінено загальне правило, визначене частиною 6 статті 232 Господарського кодексу України, щодо припинення нарахування пені через шість місяців, що відповідає чинному законодавству, зокрема, відповідній нормі, яка встановлює можливість змінити загальне правило, шляхом визначення інших умов договором. Так, згідно з нарахуваннями позивача, сума штрафу становить 3 362,91 грн., сума пені становить 15 659,24 грн. Перевіривши надані позивачем нарахування пені, суд встановив, що такі нарахування не суперечать вимогам чинного законодавства та умовам Договору і є арифметично вірними.
Відповідно до приписів статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України також визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
На підставі викладеного, оцінивши надане суду обґрунтування позовних вимог у сукупності та перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позивачем доведено наявність передбачених Законом умов для солідарного стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" (1-го відповідача) та ОСОБА_1 (2-го відповідача) заявленої заборгованості, а відтак вважає, що позовні вимоги Акціонерного товариства "Таскомбанк" є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання розподілу судового збору, суд керується частиною першою статті 129 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог. Позовні вимоги у даній справі задоволено у повному обсязі, а відтак витрати по сплаті судового збору в розмірі 3 745,42 грн. покладаються на відповідачів порівну на кожного з відповідачів (1872,71 грн.) та підлягають стягненню на користь Акціонерного товариства "Таскомбанк".
Крім того, на виконання пункту 8 частини третьої статті 165 Господарського процесуального кодексу України, Акціонерним товариством "Таскомбанк" в позовній заяві було наведено також попередній розрахунок судових витрат, в якому зазначено витрати на професійну правничу допомогу на 3 000,00 грн. Однак, відшкодування вказаних витрат позивач не заявляв, доказів на підтвердження розміру таких витрат до суду не подав, у зв`язку з чим суд не вбачає підстав для їх розподілу.
Керуючись статтями 1, 13, 18, 73-80, 86, 123, 129, 233, 236-238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Акціонерного товариства "Таскомбанк" - задовольнити.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" (місцезнаходження: 61003, місто Харків, вулиця Гамарника, будинок 12; код ЄДРПОУ 36988615) та Фізичної особи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства "Таскомбанк" (місцезнаходження: 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 30; код ЄДРПОУ 09806443) суму основного боргу за Кредитним договором № ID5561526 від 05 листопада 2018 року (тіло кредиту) в розмірі 174 998,00 грн., заборгованість по відсоткам в розмірі 0,15 грн., заборгованість по комісії (в т.ч. простроченій) в розмірі 55 674,13 грн., штраф в розмірі 3 362,91 грн., пеню в розмірі 15 659,24 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Зім-Електрод" (місцезнаходження: 61003, місто Харків, вулиця Гамарника, будинок 12; код ЄДРПОУ 36988615) на користь Акціонерного товариства "Таскомбанк" (місцезнаходження: 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 30; код ЄДРПОУ 09806443) судовий збір в розмірі 1872,71 грн.
Стягнути з Фізичної особи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; ІПН НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства "Таскомбанк" (місцезнаходження: 01032, місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 30; код ЄДРПОУ 09806443) судовий збір в розмірі 1872,71 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 256 ГПК України, з урахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, а також пункту 4 розділу X Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено "25" листопада 2020 р.
Суддя В.В. Рильова
справа № 922/3016/20
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2020 |
Оприлюднено | 25.11.2020 |
Номер документу | 93071867 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні