Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 листопада 2020 р. Справа № 520/16671/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши адміністративний позов Державної установи "Державний інститут праці та соціально-економічних досліджень" (ЄДРПОУ 00190325, вул. Сумська, буд. 1, м. Харків, 61057) до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (ЄДРПОУ 34952393,майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 6 під., 10 пов., м. Харків, 61022) про визнання протиправною та скасування постанови,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Державна установа "Державний інститут праці та соціально-економічних досліджень", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якому просить суд визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 28 жовтня 2020 року ВП № 6148397 про накладання арешту на грошові кошти, що знаходяться на рахунках Державної установи Державний інститут праці та соціально-економічних досліджень (код ЄДРПОУ: 00190325, адреса: 61057, м. Харків, вул. Сумська, 1) в частині накладання арешту на грошові кошти, що знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ , МФО 300335.
Дослідивши позовну заяву та доданні до неї документи, суддя дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч.1 ст.287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно п.1 ч.2 ст.287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Позивач в поданому адміністративному позові просить визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 28 жовтня 2020 року ВП № 6148397 про накладання арешту на грошові кошти.
Однак, з даним адміністративним позовом позивач звернувся до суду 23.11.2020 року, тобто з пропуском строку, встановленого чинним Кодексом адміністративного судочинства України.
Між тим, позивачем не подано заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду та не обґрунтовано поважність пропуску цього строку, як і не надано доказів того, що строк звернення до суду не пропущено
У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (ч.1 ст.123 КАС України).
Отже, позивачу необхідно надати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку або надати докази того, що строк звернення до суду не пропущено.
Крім того, позивачу необхідно уточнити № виконавчого провадження, оскільки автоматизована система виконавчого провадження не містить інформацію за номером ВП № 6148397, який вказаний в позовні заяві.
Також, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В порушення вказаних положень позивачем в позовній заяві не вказано на підставі якого виконавчого документу відкрите спірне виконавче провадження та не надано копія постанови про відкриття відповідного виконавчого провадження.
Відповідно до пункту частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду або докази того, що строк звернення до суду не пропущено, уточнену позовну заяву, в яків вказати вірний номер виконавчого провадження, зазначити на підставі якого виконавчого документу відкрите спірне виконавче провадження та надати копію постанови про відкриття відповідного виконавчого провадження.
Керуючись статтями 160,161,169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Державної установи "Державний інститут праці та соціально-економічних досліджень" (ЄДРПОУ 00190325, вул. Сумська, буд. 1, м. Харків, 61057) до Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (ЄДРПОУ 34952393,майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 6 під., 10 пов., м. Харків, 61022) про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з моменту отримання ухвали.
Повідомити позивачу про можливість виправлення недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду:
- заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду або докази того, що строк звернення до суду не пропущено;
- уточнену позовну заяву, в яків вказати вірний номер виконавчого провадження, зазначити на підставі якого виконавчого документу відкрите спірне виконавче провадження та надати копію постанови про відкриття відповідного виконавчого провадження.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Рубан В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2020 |
Оприлюднено | 27.11.2020 |
Номер документу | 93108874 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Рубан В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні